Počítanie kalórií

helka90
3. feb 2023

Ahojte. Už nejaký cas sa snažím chudnut a chudnutie mi nejde a tak som sa rozhodla,že budem nejaký týždeň počítať kalorie aby som nasla príčinu cil nejem vela.Pre zaujímavosť som si vypočítala hodnotu svojho bazalneho metabolizmu (1900kcal bez toho aby som tam zohladnila typ fyzickej aktivity) a dnes som si zapisala čo som jedla (cca 1800kcal). Moja otazka znie, mala by som na zaklade týchto hodnôt jest viac ? K tym 1900kcal sa pripocitavaju kcal ked napr odcvicim alebo robim nejaké domáce prace ? Vedel by mi to niekto vysvetliť ? Samozrejme ja chápem, že tieto hodnoty su orientačné a nechystam sa podla nich úplne riadiť. Za odpovede vám vopred ďakujem

nely1704
3. feb 2023

@helka90 Ak prijmeš 2000kcal a pôjdeš si zabehať tak spáliš napr 300kcal. Čiže celkove si za deň na 1700kcal , čiže mohla by si zhodiť. Len daj pozor, aby si mala stravu vyváženú. A dosť bielkovin.

janka_266
3. feb 2023

@helka90 aktivity je lepšie nezapisovať, bývajú často nadhodnotene, a potom toho veľa zjete navyše. Základ je dodržať bielkoviny a kalórie. Zvyšok sa utrasie. Odporúčam ísť nejaké 2-4 týždne podľa toho, čo máte vypočítané a pocitovo zistite, či to je veľa/malo. Či chudnete. Podľa toho zistite, či môžete postupne z kalórii uberať, alebo naopak musíte pridať, lebo sa necítite dobre, alebo ste unavený. Najlepsi ukazovateľ či chudnete sú miery.

masinka
3. feb 2023

pozri na www.kaloricketabulky.sk tam ti to pekne vypocita kolko mas prijat kalorii podla toho kolko chces schudnut a ked tam nahodis co si jedla, tak presne uvidis ci jes privela alebo primalo

bluemoon24
3. feb 2023

@helka90 v podstate ano. Tech 1900kcal je pouze to, co tvoje telo potrebuje, aby fungovalo normalne. Predpokladam, ze jsi si stahla kaloricke tabulky, tam si zvol typ aktivity (neni dobre se ridit tim, ze behas - zapises aktivitu, atd. protoze i to ze chodis po dome, v praci je nejaka aktivita). V tom uz bude zahrnut tvuj bazalni metabolismus + traveni + aktivity. Pokud by jsi nekdy mela nejaky narazovy pohyb (dlouha tura, atd.) tak ten den navysis prijem. Dodrzuj rezim 1-2mesice, pokud neuvidis zadnou zmenu (dulezite je se merit ne vazit!), tak podseknes 100-200kcal a uvidis

maaamiii
3. feb 2023

Ženy, ja som začala podobne ako autorka a v snahe schudnúť som sa do toho (zo začiatku ma to zaujímalo len orientačne) po čase tak zahĺbila, že som skončila s PPP. Našťastie som si to uvedomila, apku na počítanie vymazala a prestala som riešiť. Radšej kilo plus, ako do toho padnúť.
Treba jesť vyvážene, čo možno najviac zeleniny to dá. Vyhodiť polotovary, sladkosti, ochutené vody, vyprážané veci na halde oleja... kúpiť si smart hodinky a sledovať (minimálne) počet krokov a držať sa na 10tis a viac. Po námahe dopriať telu proteíny a oddych. Neverili by ste, čo s nami ženami/ mamami robí spánkový deficit a stres.