Poďme si poradiť a motivovať sa navzájom v chudnutí

siss5496
29. jan 2018

Dievcata ,mamičky a všetky ktoré sa snažíme /snažíte schudnúť a hlavne tie ktoré ste už nejaké gramy schudli...Prosim napíšte sem akékoľvek rady ,tipy ako to pôjde ľahšie.Zdrava strava +pohyb áno to je hlavne pravidlo ale myslím nieake vedľajšie napriklad nieake čaje alebo nápoje alebo čokoľvek čo vám skutočne pomohlo.

madara279
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka1980192
29. jan 2018

Pekny vecer.Celkom dobrym doplnkom je Psyllium.Je to vlaknina,ktora napomaha spravnemu traveniu

siss5496
autor
29. jan 2018

@madara279 Ano tie som dnes náhodou našla aj ja a su za celkom prijateľnú cenu rozmýšľala som nad nimi a veľmi pekne ďakujem že ste sa sem pridali a poradili nam 🙂

igores
30. jan 2018

ratajte si prijate a vydane kalorie (cez nejaky sportovy naramok napr fitbit), robte denne 10 000 krokov, vylucte sladke a pecivo, par krat do tyzdna zacvicte a schudnete. musite byt v kalorickom deficite, je to uplne jednoduche. vyssie spominane doplnky su len doplnky, kvoli tabletke neschudnes...

silesias
30. jan 2018

Schudla som 21kg. Odporúčam aplikáciu kalorické tabulky

anabeth
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anabeth
30. jan 2018

áno, všetci vieme, že zdravá strava a pohyb- ale nikomu sa do toho nechce 🙂 , tak hladáme skratky - žiaľ, žiadne nie sú!
jediná výhoda chudnúceho čaju je v tom, že piješ- teda tá voda, ktorou si ho zaliala- dostatočný pitný režim podporuje pokojový metabolizmus- to je ten, čo spaľuje, aj keď nič nerobíme 🙂
učinok byliniek je takmer nulový a tie čaje nemajú bohvie akú chuť, rovnakú službu ti urobí šálka čistej vody

v zdravej strave máš dostatok vlákniny- ovocie, zelenina, ovsené vločky, celozrnná múka- žiadne psylium netreba. Ale zdravá strava neznamená, že vyradíš pečivo a namiesto toho bude na večeru ryža s mäsovou šťavou a kompotom
zdravá výživa je rovnocenné zastúpenie ovocia, bielkoviny, zeleniny a ovocia- kvalitných potravín,
ani sladkého sa netreba vzdať- upeč koláč z celozrnnej múky, s ovocím, s tvarohom, s makom, s orechami

vzdať sa treba kúpených koláčov, vianočiek, lístkových taštičiek, lacných sladkostí a čokolád, bielych rožkov a cereálnych kaizeriek, majonézových šalátov, smotanových jogurtov, sladených cereálií
v kuchyni- nevyprážať, nezahusťovať múkou, variť oveľa viac strukovín
chlieb kupovať celozrnný, napr. slatinský

nedá sa to za deň, ani za týždeň, ale keď sa do toho dostaneš- je to na celý život. Ked sa totiž zdravuješ zdravo na 80%, nejaký ten občasný prehrešok sa nezničí 🙂

treba si najsť čas, jesť v klude, pravidelne- či už 5x alebo 3x denne, jesť poriadne, nehladovať, pomedzi jedlá nič nevyjedať, takto si veľmi pekne vieš ustrážiť kalorie aj bez KT

pohyb je doležitý nielen kvôli tomu, že spaľuje kalorie, ale aj preto, že pohybom sa vytvára svalová hmota- a tá zrýchľuje náš metabolizmus daleko lepšie ako akýkolvek čaj
svalová hmota nám ubúda nielen nečinnosťou, ale aj vekom- takže čím dlhšie to budeš odkladať, tým to pojde pomalšie
pohyb 30 minút, 3x do týždňa spoľahlivo naštartuje metabolizmus- pohyb, kde sa spotíš a zadýchaš, pre začiatok aspoň rýchla chodza, cvičenie doma, trenažér

pohyb, pitný režim, kvalitná a pravidelná strava- vlastne ani nič veľa neurobíš a kilá pojdu dole zaručene

anabeth
30. jan 2018

@siss5496 možem ti poslať základné cvičenie na doma a nejaké tipy na jedlá a stravu
🙂 - zadarmo

angelsfaith
30. jan 2018

Ahoj, ja som schudla 10kg a ešte ďalších 10kg ma čaká 🙂
Prvých 10kg bez cvičenia, síce veľmi pomaličky, ale predsa (od augusta do decembra). Pečiem si len kváskový špaldový chlieb. Každé ráno tepla voda s citrónom a aloe vera. Morčacie, kuracie šunky, ryby, kuracie, morčacie prsia, ryža, zemiaky, cestoviny špaldové alebo semolínové a veľa zeleniny. Doobeda ovocie na desiatu. Z tej hydiny som mala pocit, že začnem kikiríkať 🙂 Tri mesiace som bola bez mliečnych výrobkov, čiže žiaden syr, tvaroh, jogurty, mlieko už vôbec nie. Nie len že som schudla, ale mám super pleť, bez vyrážok, bez červených fliačikov, ktoré som mala predtým a prestala ma páliť záha. Obmedzila som kávu, a to len na raz denne poobede klasiku "turka" bez mlieka a cukru. Po čase som si začala pridávať štvrť lyžičky medu. To je jediná káva, ktorá mne chutí bez dochutenia. A na večere väčšinou už len polievky, zeleninové, strukovinové, bez zápražky, bez cestoviny alebo mäso, ryba so šalátom. A žiadne sladkosti, max tmavú čokoládu, ale to naozaj len máličko.

Teraz som pridala aj cvičenie, chodievam raz do týždňa na tréning, plus nejaké kardio k tomu. A na chvíľu som si dala pauzu od kvaskového chleba a raňajkujem ovsené kaše od výmyslu sveta 🙂 A neplánujem s tým skončiť, pretože ma to doslova baví takto fungovať, konečne 🙂

zbezanka
30. jan 2018

@anabeth ahoj,mohla by som ťa aj ja poprosiť poslať nieaké tipy na jedlá a stravu? ďakujem 🙂

examine
30. jan 2018

Viem Vam poradit aj namotivovat, ide to s doplnkami aj bez nich, to je len na Vas...

madara279
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
siss5496
autor
30. jan 2018

@anabeth Ďakujem veľmi pekne za rady ak ta to nebude obťažovať tak rada ti viac napíšem do spravy 🙂

bale1rinka
1. feb 2018

podľa mňa žiadne čaje alebo tabletky nepomôžu.vlastne ja som na to prišla po jedinej tukožrúcej diéte ktorú som držala 7 dní,stačilo. V prvom rade je za všetko zodpovedná genetika. Ja proste môžem robiť čo chcem,ale nikdy nebudem mať six pak na bruchu lebo proste som postavou ako moja mama, malé prsia plochý zadok,široké stehná a brucho. Cvičila som vyše 8 mesiacov a aj tak som to brucho mala a aj stehná, je pravda, že som schudla z nich,ale aj tak to bolo vidieť, pokračujem stále už 5 rokov a stále mám to brucho, je to asi aj sedavým zamestnaním...jem prevažne zeleninové polievky, cvičím 3x týždenne, chodím plávať, pohybu mám až až a jem všeličo a s mierou,takže asi tak dievčatá😎

anabeth
1. feb 2018

@bale1rinka tak nemáš dobrú stravu( zo zeleninových polievok sa ti tehličky neurobia) a zle si si zvolila cvičenie. Ja poznám ženy čo sa z nadváhy k tehličkám dopracovali, aj tu na MK sa najdu porovnávacie fotky.
Hlavne sa netreba spoliehať na genetiku, ťažké kosti a internetové múdrosti.

bale1rinka
1. feb 2018

@anabeth ja mám aj osobného trénera a to som dala ako príklad, nebudem tu vypisovať čo všetko jem, proste mne to nejde a mám aj spolužiakov, ktorí tiež boli pod dohľadom trénoerov a brali aj aminokyseliny a neviem čo a aj tak neboli svalnatí lebo ich otcovia boli dlhý a štíhli tak budú aj oni...

zara0201
1. feb 2018

@siss5496 Tak ja uz nejaku dobu (mesiac) praktizujem na rano - na lacno citron alebo stavu z citrona v letnej vode. Citron vraj reguluje hladinu cukru v krvi a tym obmedzuje pocit hladu. Doobedu zjem len ovocie, jogurty, celkovo cukry len doobeda a max na obed. Obed zjem v praci skoro cely (aj s polievkou, varia mi bezglutenovu dietu). Potom doma uz len nieco male lahke poobede - biely jogurt, cottage, boelkoviny. Do toho 3 x denne von zo psom, 2x do tyzdna lyze. Nesladim cukrom ale medom (rano musim vypit sladku kavu). Zatial 4 kg, co je podstatne ze nie som hladna a tym padom nerozmyslam o jedle cely den.

zuzanka7117
6. feb 2018

Ja som od marca dala dole 15 kg tym ze som upravila stravu a zacala som cvicit. Plus som si presla 9-dnovym detoxikacnym program, naposledy teraz v januari. Ale co ma najviac nastarovalo a stale motivuje je to, ze prave ten minuly rok som sa zucastnila 99 dňovej vyzvy Andyho Winsona. Najskor prvej potom druhej a teraz prave zacala tretia, samozrejme som tam :D su tam super pozitivni ludia, ktori sa navzajom podporuju, radia a tahaju aj ked sa nechce. 🙂 Ak by ste sa niektorá chcela pridat napiste mi a mozem Vas pridat do skupinky aby ste sa tam porozhliadli ako to tam funguje. Okrem toho Andy dava skvele ceny. Heslom vyzvy je: Zmeň svoje telo a zmeníš svoj život. A môžem potvrdiť. Pretože ziadna dieta nefunguje dlhodobo, clovek musi celkovo zmenit životný štýl, len tak môžu byť výsledky trvale 🙂

zenaajmama
24. feb 2018

Mňa všade chcú ukameňovať keď píšem že všetky pripravky na chudnutie a detox a pod.sú len vyhodené peniaze.
Stačí piť vodu čistú, zdravo sa stravovať( mne aa isvadcilo 3xdenne) vynechat bielu muku a cukor. Samozrejme pohyb.
Niektore prípravky môžu zrýchlit metabolizmus, no najčastejšie je to tym, že obsahujú nejaké laxat.To je ale efekt len na chvílu.
Ak predsa niekto potrebuje prečistiť čreva- treba si kúpiť jednodruhovy byl.čaj -list senny.To vám črevá prečistí 🙂 ale tie kg čo vám pojdu dole to nie je chudnutie. -len pojde von vsetko to čo máte v črevách.Pozor ale tým, nesmie sa to prehánať !!!!!! Najlepsie je piť veľa veľa čistej vody.

evkaeast
20. mar 2019

@anabeth zdravím ...našla som článok o chudnutí a vašu ponuku na pomoc..vedeli by ste aj mne zaslať nejaké jedla a cvičenia na doma??ďakujem