Pomohla vám vláknina na chudnutie?

lucia851
25. jan 2022

Ahoj pomohla vám vláknina na chudnutie?

mamina0078
25. jan 2022

Pokial myslis vlakninu z pohladu dlhsieho zasytenia, ano preto sa pri chudnuti odporuca zacat den s vlakninou - najcastejsie su preferovane ovsene vlocky, ktore zasytia vacsinou az do obeda. Inak nema ziaden vplyv na redukciu hmotnosti.

lucia851
autor
25. jan 2022

@mamina0078 ja sa pýtam na to ci ma zasýti na dlhšiu dobu. Ja si dávam ráno a poobede vlákninu v tabletkách

veronikaszabova
25. jan 2022

@lucia851 uzivam vlakninu denne, na doplnenie. Avsak tabletkova ta nezasyti, to je hlupost. Musis ju prijat zo stravy. Naj tie vlocky

mamina0078
25. jan 2022

@lucia851 v tabletke nema ziaden vyznam v oblasti chudnutia, Vyznam ma napriklad len na travenie a creva ak s tym mas problemy.

lucia851
autor
25. jan 2022

@mamina0078 tak asi ma význam keď ja nemám po jej užití taky hlad aký som mávala doteraz

zafir01
25. jan 2022

@lucia851 ak máš po tabletke vlákniny pocit, že máš menší hlad, ide o placebo.
Samotná vláknina nemá funkciu zasytenia hladu, či dodania energie pre telo.
Nastuduj si, koli čomu telo potrebuje vlákninu.
Ide o správnu funkciu trávenia a čriev. Teda pri dostatku ideálne prirodzenej vlákniny, máš upravené trávenie a telo zbytočne nezadrziava v črevách, čo tam nemá byť, pomáha k vyprázdňovaniu

veronikaszabova
25. jan 2022

@lucia851 nie, nezasyti ta vlaknina v tabletkach 🤦 pomaha iba crevnej mikroflore spravne fungovat

lucia851
autor
25. jan 2022

@veronikaszabova a aká vláknina ma akože zasýti?

veronikaszabova
25. jan 2022

@lucia851 z potravin...

lucia851
autor
25. jan 2022

@veronikaszabova no nemám pocit ze keď si dám banán alebo jablko že by ma to zasytilo

veronikaszabova
25. jan 2022

@lucia851 tak jec vydatne a pravidelne a budes syta

mamina0078
25. jan 2022

@lucia851 jablko ani banan ani mna nezasyti... To dokaze zasytit nejake dojca, ked zacina a prikrmami a nie dospeleho cloveka... Z ovsenyxh vlociek ta zasyti vlaknina alebo si pozri, kde vsade okrem ovocia sa nachadza a prisposob jedalnicek... Alebo jedz tabletky, to je "zdravsie" ako potraviny

daarling
27. jan 2022

@lucia851 ovsené vločky na ráno, pečivo celozrnné špaldové, veľa ovocia, prípadne ja si dávam psyllium. Nič vyprážané, nič so smotanou. A áno najem sa aj z toho všetkého do sýta.
Stravujem sa tak nie preto že chcem ale že musím. Ja by som rada zasa pribrala ale z tej stravy sa mi nedá.
A z vlákniny v tabletkach určite len tak neschudneš

nataliapipi
21. aug 2023

Ma niekto skúsenosti LR vlákninu pomohla vám?? Predávajú to kombináciu čaju a gélu aloe