Pomohol vám jablčný ocot schudnúť?

renia
20. jan 2014

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať, či máte niektorá skúsenosti s jablčným octom, alebo či poznáte nejakú potravinu, čaj, alebo liek, ktoré potláčajú chuť do jedla. Ďakujem.

renia
autor
20. jan 2014

Ahojte dievčatá tam malo byť 🙂

ela120
20. jan 2014

mne pomohol,kazde rano PL octu,KL medu v pohare vody.

renia
autor
20. jan 2014

A za aký čas si schudla a koľko?

lorela
20. jan 2014

@renia Nie, účinok je minimálny (a len pitie octu určite nestačí), akurát maximálny môže byť pri dlhšom užívaní na zdravie. Čaje, potraviny, či lieky sú na tom obdobne, ak nejaké účinky, tak minimálne. Bez úpravy stravy alebo viac pohybu sa proste nič nekoná.
Čo ale môže individuálne potláčať chuť do jedla je voda s citrónom (navyše znižuje glykemický index, teda môže mať mierny vplyv na chudnutie), alebo chróm ako doplnok výživy, prípadne ešte HCA (dostať v obchodoch so športovou výživou).

yvkay
20. jan 2014

z octu sa kazia zuby alebo z kysleho,tak na jedno mozno pomoze ale na druhe zasa poskodi,tak treba si na to davat tiez pozor,podla mna pohyb je najlepsi 🙂

monika15
20. jan 2014

@renia mne hej ale akonahle som prestala pit tak hned kila spet :( takze by som do toho nesla....uz

ivet1371
20. jan 2014

@renia ja som mala s neho zapal žaludka 2 mesiace som sa liečila potom.

ela120
21. jan 2014

ja som za 3 mesiace shcudla 5 kg.ziadne problemy som nemala.stravu som tiez upravila a praktikovala kazdy den hodinovu prechadzku.bola som spokojna.

froschka
21. jan 2014

Zaklad pri chudnuti a to vam povie kazdy kazducky trener alebo cvicitelka ci odbornik na zdravu vyzivu je Znizit prijem a zvysit vydaj kalorii. Cize pravidelny sport napriklad aj rychla chodza plus obmadzit hovadiny z jedalnicla 🙂 a kila pojdu zarucene dole. Taketo blbiny ako ocot, kava, acai berry a podobne su pre lenivcov podla mna. Treba mat disciplinu a vsetko sa da zvladnut. Ved si pozrite albumy mamiciek co tu maju ako schudli, kazda jedna cvicila a jedla zdravo, ani jedna neschudlamiba z liekov ci doplnkov.

A treba si pocitat kalorie, denna davka 2000 kalorii a dost, resp menej ak chces schudnut. Minule sme s mm skoro odpadli boli sme si dat McDonald a citali sme kalorie takze bic mac menu s hranolcekmi a napojom cez 1000kalorii , pomoooooooooc

happyfrog80
21. jan 2014

@froschka ja mam rada ranajky v mekaci Bacon and Egg muffgin ,to tiez ma hodne.Ale ja ked chcem schudnut tak jem vsetko len menej a castejsie a nejem vecer.Takze taky mekac mi v podstate neublizi,to stihǎm stravit.

froschka
21. jan 2014

@happyfrog80 ale iste, ved to som nepovedala ze sa nesmieme mekac 🙂 ja len na porovnanie ze keby sme chceli pocitat kalorie tak cca kolko ma jedno mc menu 🙂

happyfrog80
21. jan 2014

@froschka hej ja viem to som len napisala 😉 bo niektore baby si myslia ze ked si dam rano mekac tak z thoho tazko schudnem bo to je mekac a tlste amerikanky zeru iba to 😀.Myslim ze z nicoho sa nepriberie co jeme s mierou.Horsie keby som isla domekacu vecer 😀.

silviaa
21. jan 2014

ahoj, ja som pila tyzden kazde rano na lacno jablcny ocot a schudla som dve kila. Davala som si polievkovu lyzicu do 2dc vody. Je dolezite kupit jablcny ocot nepasterizovany, obycajny nema take ucinky, ja som kupila v bio obchode.

froschka
21. jan 2014

@silviaa ja si myslim ze si neschudla vdaka octu ale vdaka myslienke ze ides pre seba nieco robit a automaticly si jedla menej a selektovala potraviny
Takisto caje na chudnutie pomahaju aj preto lebo clovek automaticky vela pije a tekutiny zrychluju metabolizmus

To iste aj anticelulitidne pripravky ... Bez doplnkoveho pohybu nepomozu, aj ked par zazrakov ozaj exituje

Nechcem tym nikoho odradit od pitia jablcneho octu samozrejme, ale myslim ze je jedno pre aku "medicinu na chudnutie" sa rozhodnete, vzdy sa zapoji aj psychika a clovek automaticky menej je a viacej pije ci sportuje

silviaa
21. jan 2014

@froschka no ja som stravu vobec nezmenila, a kvoli chudnutiu som si ho nedavala, nebol to moj zamer 😉 a schudla som.

renia
autor
21. jan 2014

@froschka veď ja cvičím, jillian michaels, každý večer po 21-ej, keď mi malá zaspí...a potrebovala by som schudnúť tak 5 kg. Začala som brať antikoncepciu a pribrala som od septembra 2,5 kg...tak špekulujem, či nesú nejaké finty ako schudnúť bez obmedzovania sa v jedle...stravujem sa nepravidelne...prvé jedlo obed v práci, ráno mi nechutí. A večer potom piate cez deviate by som zožala...ja viem, že sa zle stravujem, ale to obmedzovanie sa v strave, hmmm, to mi nevonia...

teegreen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
froschka
21. jan 2014

@renia tak a viem kde je chyba... Vecer mozes jest ale boelkoviny! Ziadne jogurty, ziaden chlieb ani ovocie nie je dobre lebo obsahuje sacharidy. Naj je syr, brokolica, mozarella s rajcinami, surova zelenina ukarka paprika mrkva cukina 😉
Ludia robia velke chyby ked vecer nejedia nic lebo ak telu nedas co potrebuje mas spomaleny metabolizmus a tym telo uklada tuky. Premiena ich z cukrov pocas dna. Preto jendo re dat si vecer bielkoviny a pred cvicenim mozes trosku sladkeho napriklad hroznovy cukor, to je preto aby ti nespalovalo cukry ale tuky 🙂

alenka008
9. aug 2014

ja som po porode brala jablcny ocot webber naturals, a pomohol http://www.evitaminy.sk/?partner=062363507E, 6 kg slo dole

janinka007
9. aug 2014

@alenka008 to vôbec nemuselo byť tým ´"octom" proste si z tých šťastnejších,ktoré po pôrode schudli tak ako ja,aj ked mňa ani len nenapadlo niečo brať...to by som musela byť úplne uderená...

alenka008
10. aug 2014

zalezi, kamoske to tierz pomohlo. Mohlo aj nemuselo byt....to mas pravdu. Zeny, ktore koja chudnu aj samovolne, ja som nekojila a v tej dobe som niz nerobila (myslim cb]=vicenie a tak), tak si mu=yslim, ze to tym bolo.