Pôst 16/8

22. apr 2024

Ahojte
Drzi niekto takuto dietu resp post?
Je to striktne dane kedy alebo si mozem nastavit sama tych 8 hodin kde mozem jest?
Schudol pritom niekto? Dakujem

alenamihal
22. apr 2024

Ja som schudla 5kg ze mesiac..Od 16;00hod som nejedla uz nic len som pila vodu,alebo caje...niekedy som citila hlad,ale dalo sa to prezit..ja som si kazdy den pozerala,kedy som zacala jest a drzala som si tych 8hod a niekedy menej..

januska12323
22. apr 2024

Nastav si to podľa seba. Prvé dni budeš hladná ale potom si zvykneš.

martinka13
22. apr 2024

Ja tak fungujem skoro 2 roky. Áno schudla som a hlavne v pohode držím váhu. Tých 8 hodin si nastavíš podľa svojich preferencií. Samozrejme musia nasledovať za sebou.

stankot
22. apr 2024

@alenamihal prosim ta a treba kazdy den dodrziavat rovnaky cas tych osem hodin alebo moze byt jeden den od 8 do 16,druhy napr. od 9 do 17?Alebo kazdy den je tych osem hodin v rovnaku dobu?

alenamihal
22. apr 2024

@stankot presne takto som si to ja robila...vacsina bola od 8-9 do 16,15...mne to vyhovovalo...isto si to urob podla seba ako ti telo povie..ale ja som medzi jedlami nejdla nic...a to mi velmi pomohlo tiez...ked prisli do toho zenske hormony haha tak som si dala oriesky alebo neake ovocie...ale nie kazdy den...ja som nebola az tak prisna na seba a fungovala to super...

bellaa3007
22. apr 2024

Ja sa takto stravujem už dlhobo a mne aj telu to vyhovuje. Mám od 9-17h.

koniarova
22. apr 2024

Baby,aký to má význam? Veď za tých 8 hodín,keď zjem prasa,čo mi pomôže do rána nejesť?

bellaa3007
22. apr 2024

@koniarova Tak zas človek za tých 8hodín nemôže do seba natlačiť 10 jedál. Ja si dám normalne o 9h ranajky, potom ideme v robote na obed a cca o 16-30-17h jem lahku večeru. A hlavne nie je to o tom dodržiavať naozaj 8/16.
Svagrina tak schudla za 2t 5kg 🙂 Ale tak nie každemu to sedi..

koniarova
22. apr 2024

@bellaa3007 aha. Ja,že je tam určený nejaký denný kalorický príjem.

lenka2710
22. apr 2024

Ja som tiež tak schudla, jedla som od 8 do 16,potom už len voda, čaj! Samozrejme som jedla normálne, raňajky, obed, niečo ľahké o tej 16 a potom už nič

usla35
22. apr 2024

kolegyna to tak ma a velmi si to chvali, ze sa citi lepsie lebo predtym jedavala kadeco a takto to ma pekne odkontrolovane.

lujza123
23. apr 2024

Ak chceš schudnúť tak jedine klasika zdravá strava, kalorický deficit a pohyb…

Pôst je ale super pomoc, napríklad ja mám zníženú funkciu štítnej žľazy moje telo naozaj potrebuje tých 16 hod bez jedla aby stihlo všetko stráviť a spracovať.

Časy môžeš meniť a prispôsobiť si, nic sa nestane ak to posunies o hodinu, dve. Ak si dáš neskoršie veceru posun si raňajky..
Zo začiatku je ale dobre mať presne časy, možno ten prvý týždeň začať 10:14, prve dni môžeš mať hlad v pôstnom okne ale telo si rýchlo zvykne

veronika2021
23. apr 2024

@koniarova 😁za tych 15-16 hodin sa jednak trocha stiahne zaludok a stabilizuje sa hladina cukru v krvi,tak je maly predpoklad,ze dokazes zjest prasa a aj sladke prestane pytat.

tilly
23. apr 2024

Základ je nejesť tri hodiny po zobudeni a tri hodiny pred spaním. Ale keď budeš jesť hovadiny, tak či tak neschudes, len tvoj žalúdok si oddýchne. Ja sa týmto spôsobom stravujem roky, ale ak mám kaloricky príjem vyšší, ako výdaj, tak IF neIF, priberiem...

autor
23. apr 2024

Dakujem za nazory mala som nastavene 12:00-20:00 ale do tej dvanastej to bol masaker hladna som bola ako vlk, potom som pred samotnym obedom zjedla aj blbosti ( slane krekry a pod)
Teraz som si nastavila 9:00-17:00hod a uz druhy den mam rano hnacku neviem ci to je tym alebo ako inak ziadne potiaze

sense
23. apr 2024

Ono aj pri poste v rámci časového okná nesmieš jest piate cez deviate ak nebudeš v deficite tak ti ti ani prerušovaný post nepomôže

autor
23. apr 2024

@sense to mi je jasne