Prečo sa mi nedarí schudnúť?

lusia222
12. jún 2013

Ahojte,poradte mi prosim niekto ak viete.Som takmer 8 mesiacov po porode a stale sa nemozem zbavit brucha 😠 pecivu sa takmer vyhybam,sladkemu tiez.Teda obcas si dam nejaky keks ale neni to nic pravidelne.Do fitka nemozem chodit z casoveho hladiska takze vecer ked mam konecne cas robim brusaky.Vahu mam ok ale to brucho ... 😒

gucciok85
12. jún 2013

ahoj zalezi ako sa stravujes.Kokko coho, v akej kombinacii. Ked nejes sladkosti to je jedna vec. Ked jes vela peciva, sacharidov tak moze tam byt problem.

lusia222
autor
12. jún 2013

@gucciok85 no praveze pecivu sa tiez snazim vyhybat.rozok si dam asi raz za 3 dni.jem hlavne vela jogurtov,nejake syry a tak..

gucciok85
12. jún 2013

co mas na ranajky, desiatu,obed , olovrant, veceru, priblizne mnozstvo. Kolko vody vypijes. Koko mas pohybu, ci aj cvicis na to brucho. vsetko spolu suvisi 🙂

lusia222
autor
12. jún 2013

@gucciok85 na ranajky vacsinou nieco kalorickejsie,tie si az tak neodopieram.Ak som doobeda hladna dam si obcas ten keks alebo nejake ovocie,obed klasika,to co je navarene.Poobede podla toho na co mam chut,nejaky jogurt,salat,.. a najneskor jem okolo tej 17tej.Pohybu mam dost,mala je dost ziva tak stale okolo nej lietam.Vody denne vypijem cca 4 litre.No a okolo 21:30 robim brusaky.

aristka
12. jún 2013

to,že cvičíš brušáky neznamená,že sa to spraví,neviem či máš dobrú techniku brušákov,posiluj každú partiu brucha a najme spodnú časť,ak je na bruchu tuk,potrebuješ aj cvičenie na spálenie tukov,tj.beh .bicykel ,aerobic,jednoducho ,kde sa dobre potíš a treba cvičiť bruško pravideľne ,lebo je to časť kde najrýchlejšie padnú svaly,inak dobre by bolo ísť sa poradiť do fit...dajú ti typy čo a ako....

gucciok85
12. jún 2013

a kojis este

lusia222
autor
12. jún 2013
pinkulik
12. jún 2013

@lusia222 tie jogurty obsahuju viac saharidov vsebe ako chlieb alebo pecivo....napis presny jedalnicek 🙂 jes dost zeleniny ?

lusia222
autor
12. jún 2013

@pinkulik nie,zeleninu nejem skoro vobec lebo ma nezasyti a tym padom som stale hladna.jedalnicek som pisala trochu vyssie v diskusii,skus mrknut 🙂

pinkulik
12. jún 2013

@lusia222 myslis tento jedalnicek? no necudo ze nechudnes a zelenina je veeeeelmi dolezita na chudnutie 🙂

lusia222
autor
12. jún 2013

@pinkulik preco? ved nejem vobec vela.Jem male porcie a neprejedam sa.Je pravda ze vela zeleniny nejem ale zase fakt nejem ani vela jedla bez nej.A ovela viac mi chuti ovocie 🙂

pinkulik
12. jún 2013

@lusia222 ja som za 3roky schudla 45kg, tak co to mozno o chudnuti viem 🙂, pocas tych troch rokov som sa naucila, ze kto neje ten nechudne 🙂 potrebujes presny rozpis ranajky, desiata, obed, olovrant, 1.vecera, 2vecera. Jest pravidelne kazde 2-3hodiny. Obmedzit sacharidy-cukry, co ked sa kuknem co jest, tak vacsina je to sacharidy. TO je pekne ze mas rada ovocie, je aj zdrave ale na chudnutie potrebudes HLAVNE zeleniny. Kedy mas to posledne jedlo na den? okolo 5 hodke? to je velmi skoro, ked este oklo 21:30 robis brusaky 🙂 Neviem aku mas vahu teraz a na aku vahu ides. Tie keksi uplne vynechaj, kupuj si biely jogurt a polej si s nim ovocie, prilohy vynechaj a ked casovo nestihas posilovnu,tak si zacvic doma, \\\\zapni youtube a jillian michaels, zaberie ti to 25minut, to si da viac ako brusaky. Cvicenie samotnych brusakov je zbytocne. 🙂

lusia222
autor
12. jún 2013

@pinkulik ja nedokazem jest nieco co mi nechuti.Z bielych jogurtov ma doslova napina 😖 nechcem ist na nejake cislo vahou,chcem sa iba zbavit brucha.Vahovo som na tom tak ako pred otehotnenim takze tam problem nevidim.Ide skor o to spevnenie brusneho svalstva a preto som myslela ze brusaky su na to ako stvorene. Ja by som rada cvicila aj hidku ale ako som uz pisala mam dost zive dieta s ktorym stale treba nieco robit takze cas mam az ked zaspi,co je vecer a to som uz taka K.O. ze som rada ze aspon tie brusaky zvladnem a potom padam mrtva do postele. ☹

gucciok85
12. jún 2013

nemusis jest cisto biele jogurty na zaciatok, ale mozes si to sama ochutit, s troska medu, alebo susenym ovocim, a ovsenymi vlockami, jablcnou vlakninou,ani mne nechutili biele jogurty, ale teraz nejem vobec tie osladene co ani neviem z coho je zlozene. Teraz si robim domaci kefir a uz nekupujem ani biely jogurt. A @pinkulik ma pravdu vela zeleniny treba jest, to ta zasyti,len nie si este na to zvyknuta preto hovoris ze ta nezasyty, obsahuje vela vlakniny atd.

tulina77
12. jún 2013

Ja Ti odporucim inu vec, ktoru som uspesne odskusala na sebe a ze som mala take hrozne vypucene brucho ako maloktora maminka. Presla som dvoma porodmi tesne za sebou, raz sa mi narodili dvojcata, potom jedno dieta. Brucho fakt hrozne hrozne aj ked zvysok tela OK. Nakupila som si roznu stahovaciu bielizen, taku co siaha az pod prsia teda stahuje Ti cele brucho, treba nosit 12 hodin denne mesiac, dva a uvidis krasne vysledky. Alternativa je stahovaci pas po porode, ale ked som skusala tesne po porode si stahovat brucho mala som hrozne krce. Nosila som stahujucu bielizen az rok po poslednom porode a fakt odporucam. Konecne si mozem obliect normalne nohavice a nezhladuvat furt tehu veci.

lusia222
autor
13. jún 2013

@tulina77 to fakt zaberaju tie stahovacie veci?

stanislavao
13. jún 2013

vy nerobite vobec nic preto, aby ste sa zbavili brucha. to, ze si date par brusakov? prosim vas. ked chcete nieco spravit, treba preto aj nieco robit. jete obed, to co navarite. a co varite? rezen, salat, segedin, pecene brancove maso? alebo rybu na masle, kuracie prsia na prirodno? k tomu ako prilohu cerstvu zeleninu - salaty. a co su to sytejsie ranajky?

bubinko83
13. jún 2013

no mne sa momentalne velmi dari chudnut,lebo musim držat žlčnikovu dietu a ta je dost prisna .Je to dieta s obmedzenim tukov a kila idu pekne dolu,chudnem asi 1kg za tyžden, 🙂

kokazm
13. jún 2013

Po 8 mesiacoch osobne nevidím problém. Čítala som, že 9 mesiacov rastie, tak minimálne 9 mesiacov potrebuje na to, aby sa dalo do pôvodného stavu. Ani maternica sa nestiahne tak rýchlo, hlavne tá potrebuje čas. Tá neskutočne zväčší svoj objem a nedá sa vrátiť do pôvodného stavu zo dňa na deň. Mne to trvalo rok a pól s tým, že som sa aj o chudnutie pričinila a nosila sťahovací pás. Prestala som jesť pečivá, miesto toho chrúmem maces. Nejem vyprážané. Samozrejme,a by bola postava aj pekná, nielen vychudnutá, treba aj pohyb. Brušáky sú fajn.
Počkaj sa, začne malé chodiť a budeš mať pohybu habadej :D :D Ani nebudeš vedieť, kam sa tie kilá podeli a aby ich nakoniec nebolo aj menej ako predtým :D

lusia222
autor
13. jún 2013

@stanislavao u mna su sytejsie ranajky napr.zmave pecivo so sunkou,syrom..rozok s jogurtom,kusok makoveho zavina alebo nieco podobne. obed nejaka polievka,zemiaky s masom a nejakou omackou,..maso jem tak 2krat do tyzdna,velmi ho neoblubujem.

tulina77
13. jún 2013

@lusia222 z toho, co tu citam, sa domnievam ze nepotrebujes schudnut ale vyriesit brucho. porad sa s tvojim doktorom, ci si zdravotne OK, nevytvorila sa Ti diastaza? to moze sposobovat take vypucene brucho. a tu stahovaciu bielizen Ti nepisem len tak, su rozne druhy, pasy, nohavicky, korzety atd. Mam aj z Tesca jedny, vobec nie su drahe a uz to brucho vyrovnava. Mozes to skusit bez velkych investicii. Citala som aj o lymfodrenazi, vselico existuje. Ja tiez stale kojim, takze nejake velke moc cvicenie alebo diety radsej neskusam, mne sa aj toto cesta ako pomoct ku krajsiemu bruchu.

dada97
13. jún 2013

ahojte, je pravda, ze ked chceme schudnut a hladat stale vyhovorky nam nepomoze, ale casto sa stretavam, s tym, ze nejem vela a dokonca priberam, ide o spravnu kombinaciu potravin+ ako jedna z vas pisala, viac porcii aby sa rozbehol metabolizmus a v ramci moznosti pohyb
niektore mamicky ma popytali info ohladom prekyslenia, az chcete vlozim sem ten prispevok co som im posielala, mozno sa v niektorych sit. najdete, alebo aspon zamyslite, nad nasim organizmom

nathuska
21. okt 2013

@tulina77 ahoj, mozem sa spytat prosim ta na tu stahovaciu bielizen.ja som si objednala moje cislo tiez taku co siaha az pod prsia.Teraz neviem ci som urobila dobre, ze som objednala to moje cislo alebo by bolo lepsie o cislo mensiu velkost?aku si pouzivala ty?dakujem za odpoved 🙂

tulina77
21. okt 2013

@nathuska ahoj, ja som pouzivala svoje cislo, lebo do mensieho a este stahovacieho by som sa urcite nenavliekla, zase taku volu stahovacia bielizen podla mna nema. Ja to vnimam tak, ze povedzme si velkost 40 alebo M, ale postava nie je dokonala - brucho nedrzi, na zadocku su faldy atd a stahovacia bielizen vsetko zrovna do pekneho navovnok.

nathuska
22. okt 2013

@tulina77 a mala si aj zostihlovaciu bielizen?lebo je stahovacia a zostihlovacia.neviem ci je medzitym nejaky rozdiel

987654321bbbb
22. okt 2013

@lusia222 ahoj je to OK mas vela casu hlavne bud vzdy pozitivne naladena, stresom a obavami nicomu nepomozes 🙂

lusia222
autor
22. okt 2013

@987654321bbbb uz je to ok.

987654321bbbb
22. okt 2013

@lusia222 🙂 to je super, bolo dobre napisat ti s casovym odstupom teda 🙂

lusia222
autor
22. okt 2013

@987654321bbbb tak v podstate aktualne to bolo pred tymi par mesiacmi a teraz to uz neriesim 😉

maria5373
Odpoveď bola odstránená
Zobraz