Priberanie počas cvičenia

ewka0012
24. apr 2024

ahojte, idem si tu trocha vyliat srdce, lebo som uz zufala so svojou vahou, mladsi syn ma o chvilu 6rokov a ja nie som schopna schudnut 10kg co mi zostali este po nom, snazim sa o to uz dlho, neuspesne. vek pribuda, mma 38r. otehotnela som v 32r a ked si uvedomim, ze cely svoj tridsatrocny zivot so pribrata, je mi tazko :( po prvom synovi som schudla dukanovou dietou ,lenze mala som vtedy 26rokov ,viac casu pri jednom dietati a pevnejsiu volu,bola som na materskej. teraz mi to nejde, pracujem denne 8-9hodin, dochadzam do prace 40km tam aj spat, sedim v aute, sedim v robote v kancelarii. vyskusala som niekolko diet a cviceni. zapisovala kaloricke tabulky, skusala keto dietu a nic. od januara som sa zaprela, ze uz to musim do leta dat a schudnut aspon 5kg ,aby som sa citila lepsie a nehanbila sa obliect si letne veci. zacala som cvicit doma s fitshakerom, cvicim 3 mesiace a vahu mam +3kg. namiesto toho aby som schudla,mam viac. oblecenie mi je stale dobre takze bude to asi nabranim svalovej hmoty. mam vysku 174cm a vahu pred cvicenim som mala 75kg, teraz mam 78-9kg co je pre mna frustrujuce,ze sa to blizi k osemdesiatke ,namiesto toho ze som tuzila mat aspon 70kg. neviem co robim zle, peciva jem malo a ked aj tak tmave,razne ci cerealne alebo tortilu, na ranajky mam kasu ,ovocie, obcas to pecivo, obedy lahke, mensie porcie, polievku, nezahustujem, nesmazim. jem biele masko,ryby,zeleninu. poobede si dam proteinovy napoj ci jogurt s granolou, alebo ovocie a veceru, nehovorim ze obcas nezhresim, to ano. nepijem alkohol ,nevyjedam chipsy ani nic podobne, nepijem sladene napoje iba obcas sirup, vacsinou len vodu,mineralku alebo nesladeny caj, ani kavu si nesladim. dva mesiace som cvicila 5x tyzdenne fitshaker co su 30min cvicenia. teraz cvicim asi 3-4x do tyzdna, bud doma alebo si idem zabehat okolo 5km dam ,chodime casto na prechadzky, tury (15-20km) alebo bicykel (10-30km bezne). kondicka sa mi zlepsila, spevnila som sa trochu ale to je cele, ja chcem schudnut. aby som obliekla povodne oblecenie, povedzte mi co robim zle? doma nakupene cvicebne pomocky (gumy, cinky, podlozky) takisto proteiny a mam aj tekuty karnitin na spalovanie, niekedy mam chut to hodit do kosa a prestat, ked mam este vyssiu vahu. pomohol by mi trener alebo nejaka diagnostika metabolizmu? lieky neberiem ziadne, mam 1,5roka po hysterektomii maternice. musela som dlho cakat, kym sa to zahoji a nebude ma jazva a brucho boliet, potom som zacala cvicit aby som to cele spevnila. a nedari sa mi ale ze vobec.dakujem za kazdu radu ci povzbudenie

luccija
25. apr 2024

@ktochytavzite jogurt na raňajky veď to nie je malé dieťa.To koľko vydrží na takejto strave?
Svaly, kosti, energia ...mozog veď potrebuje aj sacharidy.Nie je cesta úplne vylúčiť sacharidy.
Ja som si voľakedy zaplatila chudnutie v centre a jedla som "normálne" raňajky grahamovy rožok, šunka, chudé syry, desiata biely jogurt, kus ovocia obed plnohodnotný mäso, ryba, k tomu zelenina grilovaná, šalát aj menej zemiakov, ryže, večera zase mäso, ryba, niečo zapečené a schudla som za 4 m vyše 10 kg, ale vôbec som necítila hlad
Samozrejme žiadna vianočka s maslom, májovky, smotanové jogurty, cestoviny s omáčkami, tučné syry len do 30% tuku jednoducho len som trocha dávala pozor čo zjem.Ono stačí, že si tu da keksíky, tam sirupovu vodu, každý deň malý prehrešok a nazbiera sa to.Urcite je lepšie si dať ráno vajíčka a rožok a zeleninu ako jogurt na koľko ju zasýti?
Ľudia strašne skrtia stravu a to nie je cesta

ktochytavzite
25. apr 2024

@luccija tak dobre ked si schudla ja by som o takej strave neschudla.A hlavne ked uz drzis diety nejaky ten rok tak aj to chudnutie ide pomalsie a kazdemu inak.Ja na jogurte a kave vydrzim do obeda bez problemov,zalezi aj ako si nastavena.Ja nepotrebujem rano zjes dva rozky a je jedno ci je to grahamovy alebo vianocka.

jani88
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katka533
29. apr 2024

Baby aj ja 😭 mam 42 rokov , tiez nemozem uz schudnut, porazi ma.Ako rychlo som schudla v 30 , teraz nemožné

blanblan
30. apr 2024

@katka533 myslím že sme na tom všetky rovnako po 40tke😭 mne pomohli jedine kalorické tabuľky, dlho som sa im bránila lebo sa mi nechcelo zapisovať ale konečne sa niečo pohlo.