Ako schudnúť zo svalov?

nadaa1
22. máj 2020

Ahojky poradte ako schudnem na mne sa tie kila držia keď son bola mladšia nemala som problem schudnuť aj 15kg za mesiac dolna časť brucha a zadok a boky to je môj horor začala som cvičiť online s trenerom a riť sa mi spevnila ale mám ju väčšiu robia sa mi svaly ale ja by som chcela schudnuť cvičím každý deň jem veľa zeleniny ovocia nejem sladkosti raz si doprajem ale len 1x do týždňa ako mám schudnúť so svalu ?? riť brucho prosím poradte cítim sa ťažká mám 2 deti a fakt je ťažké schudnúť i som chodila do fitka mám zaplatené ale sú zatvorené tak som si dala online tréning s trénerom ale nič každý deň niečo iné sa cvičí cardio ruky nohy zadok hruť atd.. pri tom cvičení so mna leje som vičerpaná fakt sa snažím potom po cvičení dám pauzu a idem znova 30min. cvičiť ale nič žiadné kg dole iba hore 🤤🤤😢😢😭😭

aylinn
22. máj 2020

@nadaa1 ale no .. 15 kg za mesiac?🤫🤫
svaly niečo važia takže logicky že neubuda z vahy
Najlepšie by bolo asi oboznamit svojho online trenera za ktlreho predpokladam ze platis. Ze co vlastne chces docieliť a podla toho ti nastavi program

amelia000
23. máj 2020

@nadaa1 je tu xy tem o chudnuti, pozri co tam baby pisu lebo ke to stale dookola len to iste.

petulda333
23. máj 2020

Ja som zacala minuly pondelok. No nie dieta. Skor mi slo o to, zmenit stravu a jest pravidelne!! Co u mna bol problem a pitny rezim. Takze som zaviedla ranajky, obed a veceru. Vzdy! Pomedzi to ovocie a nejaky lahky snack. Ziadne sladkosti, sladke vody ci chipsy. Ak ma pochyti chut na sladke dam si kusok kvalitnej coko. Recepty mam v knihe aj z netu. Stiahla som si apku do mobilu. Kazdy den ma upozorni, ze treba cvicit a idem nato. Zacinam pomaly. Nechcem schudnut rychlo a vela, ale zmenit to a natrvalo. Zatial som dala dole 2,7kg. Cm neviem. Ale citim sa lepsie

petulda333
23. máj 2020

A este doplnim. Minuly rok som 4t po porode zacala s jogou. Hlavne power joga na chudnutie. Vaha sa vobec nepohla smerom dole, ale cm sli dost dolu. Bohuzial som pre chorobu prestala chodit, ale planujem sa k nej vratit

anonym0001
23. máj 2020

@nadaa1 jednoducho, prestať cvičiť, začni len behať. Behaním ide dole nie len tuk, ale aj svaly, ak ich nebudeš inak posilňovať. O pár týždňov už začneš vidieť rozdiel.

margaretka_
23. máj 2020

A si si ista, ze potrebujes chudnut zo svalov? Mozes mat zosilnene svaly, ale nemozes mat aj stale dost tuku?

s_a
23. máj 2020

A prečo chceš schudnúť zo svalov? 😀 Chces mat radšej mlandravy zadok ako pevny? Ale ked nechceš svaly, jednoducho neposiluj... Ale inak svaly spaluju tuky aj ked nic necvicis..

macekovam
23. máj 2020

@nadaa1 ovocie.. zelenina.. bielkovin len tak akurat... a skus rychlu chodzu.. ale ozaj chodzu.. nie beh... a uvidis ze pekne schudnes.. este budes zadok hladat...:D

mogaa
23. máj 2020

@nadaa1 napíš čo konkréte cvičíš resp.korého trénera cvičíš....spevňovanie a tvarovanie postavy sa robí hlavne cvičením, svaly - hlavne silové cvičenie ale s ťažkými váhami, chudneš s kardiom....takže ano aj samotné cvičenie ovplyvňuje či prioritne chudnes alebo tvaruješ....ale rovnako to ovplyvňuje príjem bielkovín, ak si dávaš po silovom tréningu proteín - tak by si nemala chudnúť zo svalov ale z tukov a tam záleží aj akými váhami cvičíš.....Ak chceš cvičiť doma - vieš si vybrať cvičenia napr. s Jillian -tá je silová ale chudneš "vizuálne" čiže hlavne úbytky na cm, hýbe sa aj váha ale pomalšie....ak si zvolíš kardio cvičenie napr.Ewa Chodakowska(programy s kardiom)alebo Heather Robertson - pôjdu dole budeš chudnúť aj kg....Jednoducho ak chceš prioritne chudnúť musí byť cvičenie viac kardio a ak chceš chudnúť aj svalovú hmotu(???) tak žiadny proteín a môžeš jesť aj menej bielkovín....

mogaa
23. máj 2020

@nadaa1 ak máš veľké svaly (zadok) musela si cvičiť s ťažkými váhami a zároveň veľa bielkovín(či proteínu).....u teba je ale pravdepodobne problém že zadok máš stále veľký ale ti spevnel.....ale to neznamená že je to len sval, tam je aj tuk...takže tam jedine necvičiť s ťažkými váhami

nadaa1
autor
24. máj 2020

cvičím onile s Jany jandl snažím sa cvičiť skačem behám pratam jem menej skoro žiadné sladkosti ovocie zeleninu keď cvičím tečie zo mňa i chodín behať ale problem mam zadok boky dolná časť brucha niečo neskutočné tak sa snažim a nič ja len vidím na veciach že su mi niejake obtiahnuté fest 😔 možno bicykel by pomohol spinningovy

mogaa
24. máj 2020

@nadaa1 ver tou že Jany stačí - teda pokiaľ tam nemá light videá ale ako som počula že veľmi intenzívne skákačky teda ak cvičíš tie online...problém môže byť aj či neješ málo alebo máš dostatok času na regeneráciu....ak ide o intenzívne programy niekomu stačí deň v týždni na oddych, druhý potrebuje min.2-3dni na oddych....takže počúvať svoje telo, inak bude v strese a "zásoby"bude držať.....treba len pokračovať a vydržať - samozrejme počúvať svoje telo - čiže ak je svalovica kludne deň oddych a ak by bola aj po ďaľšom cvičení opäť oddych....ono všetko záleží od tvojej kondičky a tvojho tela.....ja napr.začínam chudnúť až po 5týždni cvičenia, dovtedy mi váha skáče +-1kg -chudnem nárazovo, čiže musím vydržať cvičiť minimálne 2mesiace potom už to ide pekne....ak bývaš hladná/unvená, tiež je niekde problém - treba prehodnotiť stravu - či dávaš telu to čo potrebuje - čiže všetky živiny včetne sacharidov a bielkovín....rovnako po tréningu sa ti môže zdať svaly (zadok, nohy)väčšie - to býva často po tréningu kým sa zregenerujú, preto je tam dôležitý ten oddych....to že máš na pohľad pevnejší zadok neznamená že tam nie je ten tuk - pri Janyho tréningoch aj spaluješ aj posiluješ - len daj si pozor aby si nejedla priveľa bielkovín(alebo teda proteín vynechaj)