Príjem a výdaj kalórií

karkulka1111
6. mar 2021

Ahojte. Mam nastaveny jedalnicek na 1300kalorii denne . Chcem sa opytat ze pri prijme tych kalorii ked chcem schudnut tak mam vydat viac ako 1300kalorii.? Ved to tolko nespalim za den ja . Ja normalne ako fungujem spalim okolo 300-400 kalorii. To by som musela ,,tvrdo,, cvicit alebo ako to vlastne je? Dakujem 🙂

sense
6. mar 2021

A to si kde k tomu prišla že ťa den spalis 300kcal? A nie viacej...

viktoria1425
6. mar 2021

@karkulka1111
Dám tu link nech sa nedodrbeš 🙂 všetko je tam vysvetlené

https://fitnessrevolution.sk/kolko-kalorii-denn...

petamich
6. mar 2021

prijem/vydaj = musis na konci dna prijat menej ako vydas, do vydaju sa ale pocita aj bazalny metabolizmus (kolko spalis za den len aby telo fungovalo), treba si pozriet kolko cca. je ten tvoj a od toho sa odrazit a ak navyse sportujes, tak isto vydas viac ako prijmes, podla bazalneho by si si mala nastavit aj prijem

mistymay33
6. mar 2021

@karkulka1111 to sa počíta aj s bazalnym metabolizmom. To znamena, ze pális kalórie aj ked len lezis a nic nerobíš- to je to, co tvoje telo potrebuje na to, aby fungovalo. Cize vypočítaj si svoj bazálny metabolizmus a k tomu prirátaj tie spálené kalórie, vyjde ti cislo - kalórie, ktore spalis za den. A tie musia byt vyssie ako kalorie ktore prijmes. Nemala by si mat prijem mensi ako mas bazálny metabolizmus. (Daj do googlu a vypocitaj si kolko mas). A ten prijem co pises sa mi zda maly, pravdepodobne ti nepokryje ani len bazálny metabolizmus.

karkulka1111
autor
6. mar 2021

@sense mam hodinky a podla aktivit mi pise pohyb, statie a kalorie

sense
6. mar 2021

@karkulka1111 tak to máš len pohyb, plus máš ešte určitú hodnotu bazalneho metabolizmu to je hodnota kt tvoje telo potrebuje na to aby fungovalo... Cca 1500 kcal hrubý odhad, závisí od. Výšky, Váhy, veku atd

mima595
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzinka888
24. apr 2024

Kalorie palis, ked ti bije srdce, ked dychas, ked travis jedlo, ked rozmyslas, ked spis. Proste stale. Vola sa to bazalny metabolizmus a je to podla veku pohlavia, vahy vysky cca od 1200- 1500 u priemernej zeny. K tomu si musis priratat este cieleny pohyb- chodza, upratovanie, varenie......daj si prosim vypocitat odbornikovy+ pohybovy plan. Je toho plny Ig a fitshaker, fitlavia, planeat.....staki to cca 10-15 € na mesiac. Zlou stravou a cvicenim si tak akutat privodis kopu problemov- od bolesti hlavy, vycerpania zlej nalady, mdloby, ba aj kolaps organizmu.......a budes sa dostavat do kopy ovela drahsie ako tych 10€.