Som 8 mesiacov po pôrode a extrémne priberám

17. okt 2020

Ahojte, dlhé roky som sa snažila si udržať váhu , bola som spokojná, hýbala som sa, stravovania, pila dostatok.
Ešte aj počas tehotenstva som pribrala len toľko, čo som nechala v nemocnici. No je 8 mesiacov od pôrodu a ja som začala extrémne priberať.
Za posledný mesiac som pribrala 6kg a nech robím čo robím, neviem sa dať dokopy. Pri dieťati mám pohybu až až, stravujem sa zdravo. Nekojim.
No nemôžem zjesť nič , lebo hneď sa cítim nafúknutá a neviem sa toho zbaviť.
Ako docieliť, aby sa mi naštartoval organizmus? Nech sa nemusím báť jesť že budem vyzerať ako prasa o pár mesiacov?
Podotýkam, že robím všetko tak ako predtým. S tým rozdielom, že vtedy som sa cítila skvelo a teraz zduto a priberám. 😏

jana65l
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tinqua
17. okt 2020

Tipujem to tiez na stitnu zlazu...moja macocha tiez takto z nicoho nic naopak zacala chudnut a bolo to prave tymto

deedol
17. okt 2020

tiez odporucam skontrolovat stitnu, ja som po porode bola +3kg a po roku od porodu +10kg. az potom mi docvaklo a lutujem, ze nie skor, lebo zatial som sa ich nezbavila vsetkych. a to uz som na liekoch, ale aj tak to ide hrozne pomaly :-/

evalin88
17. okt 2020

Mama nala problem so štitnou žlazou, lekar zistil, že jej uplne prestala pracovať: Bola stále unavená. Vždy si dala niečo sladké, čo ju nakoplo. Hlad ako taký vôbec necítila, jedla v neakých intervaloch lebo, na obed "sa ma" obedovať. Večer sa má večerať atď. Ale hladná nebola. Pribrala vela za krátky čas ( pár mesiacov) Dostala lieky a vrátila sa do normalu veľmi rychlo.

autor
17. okt 2020

Ďakujem skúsim tu štítnu žľazu poriešiť. Hoci som bola pred dvoma mesiacmi na preventívnej a robila mi komplet krvný rozbor, mám zvýšený cholesterol ale vraj to po pôrode býva, tak mi dala tri mesiace či sa to upravi a keď nie, budeme riešiť. Zistila by aj štítnu žľazu, keby niečo nebolo dobré?

deedol
17. okt 2020

nie, musela by si poziadat, aby to tam pridala, standardne sa to nerobi. inak, tiez som mala zvyseny cholesterol - teda hranicny.

laura_222
23. sep 2021

Ahoj ako si dopadla bola to stitna? Ja mam ten isty problem 5 mesiacov od porodu a zacala som priberat z nicoho nic