Som 8 mesiacov po pôrode a nedarí sa mi schudnúť

mamanadruhuu
25. jún 2020

Ahojte maminky. Som mlada mamina dvoch krásnych deti. Som 8 mesiacov po druhom pôrode, ale absolútne sa mi nedarí chudnúť. Podľa bmi už mám obezitu 1.stupňa (aj keď v podstate to tak nevyzerá, mám pneumatiku na bokoch bruško stehnách a zadku) mám upravenú stravu a postupne ešte vylepšujem, čo sa dá som tzv. paprak, čo sa týka jedla, ale pomaly si zvykám. Po pôrode som zhodila 2 kg a odvtedy nič a to aj cvičím, teraz mesiac aktívnejšie každý deň. Niekedy aj ráno a večer, 30-60 minútové cvičenia. Ale absolútne váha nie a nie dole, cítim sa zle, po každom jedle sa cítim plná nafúknutá potom mi to je ľúto, cez víkend sa mi podarilo obed vyvrátiť, čo vmi prišlo zle. Jedlo si aj vážim, takže neprejedam sa, pijem len čistú vodu. Kalorickým tabuľkam sa absolútne nevyznám, neviem si to vyrátať, čo koľko mam kedy zjesť, riadim sa podľa seba ako to cítim ja. Neverím na keksíky ampulky cajiky tabletky, to do mňa nikto nedostane.
Hlavne by som si potrebovala prečistiť čreva prírodnými produktmi, potrebovala by som zhodiť 15 kg aby som sa dostala na krásnu váhu. Možno aj prvých 5kg by bola mega motivácia pre mňa.
Ďakujem za každé rady.

sapetka
25. jún 2020

@mamanadruhuu pit vela vody a stiahnut si appku kaloricke tabulky. Budes prekvapena kolko toho zjes mozno viac ako by si mala a preto vaha nejde dole. Od kedy si ich ratam schudla som 4kg

lenuliatko84
25. jún 2020

Niekedy si clovek myslu ze je nizkokaloricke jedla a opak je pravdou.staci sa spytat nejakej vyzivovej poradkyni.ja som roky jedla ,,zdravo,, a nic neslo dole teda pomaly a ona mi otvorila oci a povedala kde robim chybu

deedol
25. jún 2020

ako pise @sapetka. ta appka je velmi jednoducha🙂 ja som napr. zistila, ze sice nejem az tak vela kalorii, ale uplne zle pomery bielkovin, cukrov a tukov, a to som si myslela, ako zdravo sa stravujem... pouzivam ju 2 tyzdne, cvicim malicko a 1kg je dole ani neviem ako. a to jem vsetko, len konecne s mierou 🙂

daganov
25. jún 2020

@mamanadruhuu už som to tu písala do viacerých tém, mne sa nedarilo schudnúť, keď som dojčila. Ani kg a to som sa stravovala príkladne a aj športovala, až po odstavení zišli kg ani neviem ako. Pozri si stránku www.chudnutie-ako.sk

zu82
25. jún 2020

@mamanadruhuu som po druhom porode 8 mesiacov, 2 krasni chlapci 😉rodila som 94,5 kg! a k dnesnemu dnu 69kg, este mam dlhu cestu pred sebou, aby som sa dostala k svojmu cielu. Ja som sa nastartovala Macingovej detoxom-poctivo ( to mi tu urcite ohundru😂😂, ale 6kg dole a pre mna motivacia na zaciatok) a nasledne som uz pokracovala “ s rozumom”. Mam stiahnute kaloricke tabulky, ale pouzijem ich tak raz za tyzden, len pre info, a rozmyslim si, co dal do ust, nie som ten zavislak, co si vazi aj mlieko do kavy. Vcera som si dala zmrzlinu, dnes vinko 😉 a necvicim! Resp. chodim na Pilates, kvoli diastaze a platnickam. Plan cvicit je, ale zatial si to bohuzial neviem zorganizovat. Chcem ta len povzbudit, drzim palce, pojde to 👍👌

katty2012
25. jún 2020

@mamanadruhuu nestaci neprejedat sa, ale si vhodne vyberat potraviny, ku kazdemu jedlu davat salat, hlavne odstranit cukor a bielu muku a nezobat cez den stale nieco medzi hlavnymi jedlami. pit cistu vodu, aspon 2 litre, nejest min. 2 hod pred spanim. cvicenie je len 20% uspechu, ostatne strava. skus si spisat vsetko, co cez den zjes a vypijes a mozno budes sama prekvapena.

nikola_nikola
25. jún 2020

@katty2012 veľa žien si myslí že biela múka a cukor je zlo, čo ale absolútne nieje pravda. Konzumovanie aj bielej múky je v poriadku pokiaľ je doplnená sacharidmi s rozvetveným reťazcom, teda napríklad celozrnná múka a výrobky z nej, ovsené vločky, špalda. Rovnako na tom je cukor, ktorý je taktiež dôležitý a preto ho vynechať nemá zmysel, a treba sa zamerať skôr na jeho formy v podobe ovocia namiesto sladkostí.

nikola_nikola
25. jún 2020

@mamanadruhuu rovnako ako ti odporúčajú baby vyššie, stiahni si kalorické tabuľky. Bohužiaľ to ale nieje len o aplikácii, a na jej správne používanie a dobrú účinnosť potrebuješ poznať pár hodnôt. TDEE - je to celkový denný výdaj, ktorý sa skladá z bazálneho metabolizmu, termodynamického efektu potravín, termodynamického efektu cvičenia a termodynamického efektu bežného pohybu. Na internete je veľa kalkulačiek ktoré ti to vypočítajú za teba, no musíš mať kritické oko pri vypĺňaní tvojej úrovne aktivity, a neprehodnocovať ju zbytočne (ja najviac odporúčam túto https://www.calculator.net/tdee-calculator.html). Výslednú hodnotu pre chudnutie ti táto kalkulačka vypočíta taktiež, konkrétne Mild weight loss bude tvoja hodnota pre chudnutie. Bohužiaľ pre úspešné chudnutie touto formou si niekedy budeš musieť vážiť naozaj aj to mlieko do kávy a hlavne olej na ktorom pripravuješ potraviny, budeš prekvapená.😀Túto výslednú hodnotu si zadáš do tabuliek, a vypneš automatické odpočítavanie termodynamickej hodnoty potravín v nastaveniach aplikácie. Od teraz môžeš všetko zapisovať a chudnúť, neboj sa nebude to trvať dlho, lebo časom získaš prehľad o hodnote potravín a pôjde ti to od oka, od pocitu a nebudeš už musieť zapisovať. Makrá, alebo teda bielkoviny, sacharidy a tuky nechaj nech ti vypočítajú kalorické tabuľky, a snaž sa ich dodržať. 🤗 Viem že je toho veľa ale dúfam že ti to pomôže. Držím palce.

katty2012
25. jún 2020

@nikola_nikola no ved pod cukrom urcite nemyslim ovocie, ale sladkosti. a spaldova a celozrnna muka, vlocky nie su biela muka.

nikola_nikola
25. jún 2020

@katty2012 nikto nepovedal že sú biela múka, ale len to že ju nemá vyradiť ale doplniť ešte týmito potravinami. Hovorené bolo o tom že sa jedná o sacharidy s rozvetveným reťazcom a je vhodné konzumovať aj tie popri klasickej bielej múke, ktorá je sacharid s jednoduchým reťazcom. 🙂

nikola_nikola
25. jún 2020

@katty2012 alebo sa to dá popísať aj ako jednoduché a zložené sacharidy. Keby to niekto potreboval trošku jednoduchšie.

daganov
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katty2012
25. jún 2020

@nikola_nikola uz chapem 🙂

simuskaaa123
28. jún 2020

Tak tak kalorické a znížiť dávky jedla.. Napr nie 2 žemle ráno ale 1 a tak..

diki444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julka92
Odpoveď bola odstránená
Zobraz