Stop fajčeniu a priberaniu

susanne16
31. mar 2014

ahojte. chcem sa opytat, ci niekto mate skusenosti s prestanim fajcenia a naslednym priberanim. Ja nefajcim 10tyzdnov a uz som pribrala 9kil. Jem ako vzdy, pijem 2l vody denne. Pohyb mam. Uz som z toho zufala. VIete mi niekto nieco poradit ?

anatalia77
31. mar 2014

Toto je vzdy,ked sa prestane fajcit,teda na 92%,ale preco to je neviem...

luba28
31. mar 2014

@susanne16 urcite si davas nieco co sa tyka jedla naviac,....lebo vtedy si si dala cigu,ale teraz nahradu urcite,...

silaviat
31. mar 2014

ja asom prestala fajcit asi tak pred 5 rokmi a nepribrala som ani deko .. a to som nezmenila ani jedalnicek a ani pohyb.. asi to zalezi i od genov u nas sme vsetci v rodine chudy .. znama zas priberala asi ako ty ale aby nemyslla na cigarety zacala cvicit zmenila jedalnicek je vela zeleniny a a vyzera teraz naozaj skvelo.. 😉

anatalia77
31. mar 2014

Cigarety sa neraz nahradzaju sladkym.Odporucam nesladit kavu,ani ta ciga ta potom nelaka.
Ked jes,tak ak sa da,tak jedz co najdlhsie,prezuvaj celu vecnost.
Ak by si predsa len zhresila sladkostou tak uzavti so sebou dohodu,ze na oplatku si hned pojdes umyt zuby,alebo este lepsie,po kazdu sladkost sa oblec a chod si ju kupit.
Ked sa 3x denne prejdes po Milu,tak ta to prejde.

susanne16
autor
31. mar 2014

@silaviat moj jedalnicek odkedy nefajcim. Rano ovsene vlocky, cviklova stava. potom jablko. obed ryba alebo zeleninovy salat olovrat jogurt a vecer ovocie. plus pijem 3l vody denne. Sladkost ziadna.

susanne16
autor
31. mar 2014

@anatalia77 sladkosti vôbec nejem

anatalia77
31. mar 2014

@susanne16 a co detox?ja by som ho skusila.
Alebo by som proste pila vodu,a zakazdym,by som si v duchu opakovala mantru:vlievam do seba zdravie.Pri cikani,by som si v duchu hovorila,ze so mna odtekaju prebytocne tuky...
Aj fajcenie je o psychike.Mala by si sa preinstalovat.

googwife
1. apr 2014

No aj ja som prestala fajčiť a 8kg sa nabalili,ale počas 5rokov som to skúšala 3krát, ale už to bude rok a stale sa držím aj napriek tomu že muž fajčí.Teraz sa snažím pomaličky zhadzovat ale tých pár kg stalo zato.

engie2
1. apr 2014
tenerifka
1. apr 2014

@susanne16 U mna to bolo presne naopak, pred rokmi som prestala fajcit a dala sa na dietu a postupne som zhodila 10 kg (a uz som ich nenabrala). Podla mna nepriberas z toho, ze nefajcis, ale z toho, ze viacej jes. Ja som paradoxne mala vacsi hlad pri fajceni......

clarissa
1. apr 2014

pre mna je to jasna rovnica,ked fajcim,nechuti mi jest...ked nefajcim,chuti.....teraz uz uspesne odolavam cigaretam a vymenila som ich za pohyb,dlhe prechadzky,potom nieje cas mysliet na jedlo..ale da sa to,urcite

pea87
1. apr 2014

ja ked som prestala fajcit nepribrala som.. skus sa viac hybat 🙂

mufik7
1. apr 2014

No ja som dopadla asi takto. Keď som ja prestala fajčiť, tak som veľmi nechcela pribrať a tak som začala menej jesť ako keď som fajčila. Je fakt, že metabolizmus sa mi po skončení s cigaretami naozaj spomalil, a hoci som jedla oveľa menej, váha bola rovnaká, občas trocha vyššia, občas kolísala hore dole, tak som jedla ešte menej, dopadla som tak, že som za deň zjedla možno 4 sucháre, len také čisté. No váha stále rovnaká, plus sa mi pridali problémy s trávením. Tak som potom chcela, že aspoň raz za deň si dám normálne jedlo, no po ňom neskutočné kŕče, bolesť, atď. Chcem tým len povedať, že jesť menej určite nie je cesta, hoci telu trvá, kým si metabolizmus upraví. Čo mne nakoniec naozaj pomohlo sa z mojich problémov dostať, bolo jesť 5 krát za deň malé dávky, ale fakt poctivo, mala som vždy pripomienky aby som to neflákala. Keď chceš podporiť metabolizmus skutočne treba jesť často a malé dávky. Držím palce nech ti tvoje odhodalnie skončiť s cigaretami vydrží, ja už nefajčím 6 rokov 🙂