Strašne mi chutí jesť, prejedám sa

seemani
10. nov 2014

Ahojte, môj problém spočíva v obžerstve. Ja si jednoducho neviem pomôcť..stále mám huť niečo pojedať, naobedujem sa a o hodinu som už azse hladná.. Môj približný jedálniček je asi taký, že na raňajky zjem 3 makovky s maslom (tie makové uzly s obchodu) alebo 500g vianočky s maslom. Okolo 10 pochrúmem nejaké keksy, chipsy, čo sa pritrfí. Obed riadny normálna porcia, po ňom nejakú sladkosť musím mať.. Poobede väčšinou nič moc a na večeru sa opäť nažerem s prepáčením. Väčšinou nejakú bagetu, hambruger toasty alebo kuriatko.. A potom ešte večer pri filme sladkosť a chrumky.. Hroznééé 😀 ja viem... Dnes som zbuchla na raňajky 3 krajce chleba so salámou, o 11tej plný tanier šošovicovej polievky s údeným kolenom, o jednej 12 palaciniek s džemom a či veríte, či nie, ja som hladnááá. Baby celý život som mala 55kg, po pôrode mi ostalo 70 kg. Odvtedy mám stále toľko ale nechápem v poslednej dobe som sa strašne rozjedla.. Desím samu seba a neviem čo robiť aby som sa ukludnila. Chcem schudnúť 15kg ale asi nemám šancu :d ale neviem si od huby odtrhnúť, stále by som len jedla a jedla. Nejaké rady? Inak s postavou som celkom spokojná, každý na mňa púlu oči keď poviem že mám 70kg

muchacc
10. nov 2014

Ja po pôrode príde noc a chladnička je moja!!! Niekedy idem po tme aby muž nevidel čo všetko zožeriem,aby sa nesmial!!! A na váhe mi to už tak vidieť,že každý sa ma pýta či som zase tehotná 😠

tanickaskorokubikova
10. nov 2014

Ja som bola tiež takto "rozžratá" po pôrode, hlavne čo sa týka sladkého... Jedného dňa som si povedala dosť a týždeň som sa sladkého ani nedotkla! Ani chipsou, tie som po pôrode jedla aj 2 balenia denne. Ten týždeň bol hrozný ale zvládla som to a po ňom som sa dostala do normálu. Zrazu zas jem normálne ako pred tehu 😉

misaelka
10. nov 2014

@seemani myslim ze si tu uz zakladala jednu temu.myslim si, ze tvoje prejedanie moze suvisiet so psychikou a problemami ktore si v nej spominala - skus porozmyslat ci si jedlom nieco nekompenzujes, nejaku neuspokojenu potrebu alebo nejake trapenie-lebo toto mnozstvo jedla uz asi nie je o hlade...

heregova
10. nov 2014

@seemani v prvom rade je to cele v hlave, ako prvy krok skus vymenit tie chipsy a sladkosti za zdrave veci, ovocie, zelenina, nakrajaj si radsej mrkvu, dat si na veceru hamburger a na desiatu chipsy je nezdrave same o sebe..tieto potraviny nemaju ziadnu energeticku hodnotu, nedavaju ti ziadne vitaminy, preto si hladna..musis si povedat dost a zamestatnat sa niecim..neviem, ci cvicis? ak nie, zacni, nebudes mat potom take chute...mam to overene, za rok som schudla 11 kil cvicenim, postupne sa naucis jest zdravo, len to sama musis chciet, ak sa ti nechce, tak ti nikto nepomoze

warholette
10. nov 2014

vyhodit pecivo, chleba, vianocky, cipsy, krekry a podobne veci. nakup ovocie a zeleninu, a hlavne zacni jest viacej proteinu! protein je to, co ta zasyti, lebo telu dlhsie trva, kym ho spracuje. najdi si, ake potraviny obsahuju najviac proteinu a zacni jest tie. co doma nemas, to nezjes... a jablk ci bananov mozes chrumat cely den kolko chces 😉

seemani
autor
10. nov 2014

@misaelka vieš čo tie problémy sa jednou dlhou diskusiou celé nejako poriešili, jedna baba mi ttam dosť radila ako to nechať prejsť jedným uchom dnu druhým von, a podarilo sa mi v hlave si prehodiť gombík a už sa len pousmejem... Ale ja keď som nervózna, vystresovaná, ja vtedy nejem. Keď som napr. na niečo naštvaná, tak mi stiahne žalúdok že nejem aj dva dni.. Musím sa cítiť dobre aby som spokojne jedla.. 🙂

@heregova mám síce dosť hektický život, mám jazdeckú školu s troma koňmi takže som v priemere každý druhý deň v sedle. Ale necvičím, hoci by som rada začala. Ako každá aj ja túžim po vypracovanej postave, ktorú som pred pôrodom mala. Nebola som síce fitneska, ale jemné rysy som mala ... Dnes sú to široké boky, ovisnuté cici a kopa sadla na bruchu.. Postava celkom dobrá, ale brucho akoby som bola v 6tom mesiaci... Som si vedomá, že týmto stravovaním bude stále len rásť, možno aj rpeto som založila diskusiu, dúfajúc, že ma to nejak nakopne..

seemani
autor
10. nov 2014

@warholette bola som už tak na tom že sa budem zdravo stravovať. nejedla som pečivo, ale vôbec žiadne (vajíčka len samé, aj šunku, syry) na raňajky som tlačila vločky, ale po troch dňoch mi z nich bolo zle.. Na desiatu vždy banán kivi pomaranč, taký šalát ovocný,.Obedy som jedla normálne, čo sa varilo. poobede mrkvu alebo enjakú zeleninu a na večeru syry, kuracie prsia, tuniaka. Žiadne džúsi, žiadne sladkosti, žiadne čipsy. 3dni!!!! som to vydržala.. nemám pevnú vôlu a žial nič s tých zdravých vecí mi nechutí. Zelenina no dajme tomu aj ovocie, ale neviem prečo proste to nejem.... Stále si len hovorím, už začneme zdravšie jesť, už začneme behávať, už už... ale nidky s toho nič nieje :D

pupavka123
10. nov 2014

@seemani Tak som sa s chuti zasmiala-ale v dobrom.. : ze 12 palaciniek 😀 ,ja zjem 1 a mam dost a to som tiez jedak,ale 12? 😀 strasne zlato si to opisala..no co uz,ked ti chuti,tak chuti 🙂

seemani
autor
10. nov 2014

@pupavka123 som rada že som pobavila.. No ako som ich piekla tak som si natierala a zjedla asi 5 a ked som dopražila ešte som si ich 7 narolovala na tanier... 😀

pupavka123
10. nov 2014

@seemani Jaaaj,ze smejem sa,aka zlata 😀 😀

natalym
10. nov 2014

@seemani No tak ja som na tom podobne. Vitaj v klube. Až na to, že na mne to aj vidno. Mám cca 20 kíl nadváhu a kľudne by som mohla dať aj 30 dole. Mne osobne to nevadí, jedine oblečenie keď si nemôžem dať čo sa mi páči a môj muž má postavu modela, takže k nemu nepasujem. Mne chutí, vždy mi chutilo. Mne chutí vára, milujem polievky, omáčky, mäso. Sladkosti vôbec nemusím, to ma nezaujíma. Šport, nikdy som nešportovala, sem tam bicyklujem, ale málo, nie je kedy. Najhoršie je, že mám sedavé zamestnanie, sedím v kuse na riti. Inak 12 palaciniek by som nedala. 😀
Ta pome dačo robiť.
Za mladi, ja som bola vždy štíhla, som vysoká, takže nebolo vidno, pri mladšej dcére som sa rozožrala. Inak všimla som si, že keď málo spávam, tak veľa žeriem. Dopĺňam energiu. Zapreť sa jedine, to je problém.

seemani
autor
10. nov 2014

@natalym na tejto najlepšie vidieť postavu. inú nemám.. brucho nevidieť, je schované pod košelou ale podľa mňa som 5 kg pribrala do rúk a nôh a 10 do brucha 😀 obvod pása mám 105..

kaja73
10. nov 2014

@seemani mne strasne pomohol tento blog http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi... zacni citat....ale aj ine z tohoto blogu----po 2m mam dolu 6 kg bez hladu.....dodrziavam vacsinu jeho rad ohladom sacharidov a tukov,plus cvicim .
Kila nejdu az tak rychlo dolu lebo naberam svalovinu-ta je zaklad pre fungovanie tela.

natalym
10. nov 2014

@seemani Fíha. Kašli na diéty, najedz sa. Hodne záleží aj od oblečenia. Ja v niečom vyzerám ako total prasa a v niečom celkom k svetu.

preshibana
10. nov 2014

@seemani Hehe....diky, som dostala taaaaku chut na palacinky.... 😀 Take zrave obdobia som malaaj ja...a aj mavam...ale v lete som zacala trosililinku cvicit a povedala som si, ze ako psychicka podpora chudnucemu manzelovi obmedzim svoju neopodstatnenu pazravost....dokonca mi postupne zacal stacit jogurt a musli na ranajky....aaale radsej si dam chlieb s vajickom a sunkou 😉 A ak mam zrave obdobie, tak to potom trocha zabrzdim a jem opat normalne....teraz uz asi 3 mesiace necvicim...ale raz sa chystam zacat znova... 😉 Inak, podla mna vyzeras dobre, ale vsetko je to o tvojom pocite....
Mohla by si si najst nejaku aktivitu, co ta bude bavit (fuuuj, ake kliseee...), kila sa isto pohnu dole a teba to nakopne aj k obmedzeniu jedla (lebo ved ked si uz daco stratila, tak si to neskazis, nie ? 🙂 )....ja som aktivny lenoch, takze mi mozes verit 😉

wanda52
10. nov 2014

Ahoj, nečítala som všetky príspevky, ale mne v poslednej dobe tiež veľmi chutí jesť.. Vždy cez zimu priberiem. Horšie je, že ani cvičiť sa mi nechce. Dúfam, že sa nejak naštartujem a začnem so sebou niečo robiť. Samu ma to štve.. A už aj manžel občas utrúsi, že však som chcela držať diétu.. Asi týždeň som vydržala bez sladkostí, ale potom som sa zase prestala ovládať. Baby, čo cvičíte, mať tak vaše odhodlanie.. Chvíľu som chodila na zumbu, ale veľmi mi to nešlo a aj ma to prestalo baviť, lebo som sa cítila stále pozadu.. ako také nemehlo 🙂

nelie1
10. nov 2014

@muchacc presne aj ja mám toto isté, to som už 1,5 roka po pôrode a nič, treba mi dať dole 20 kg, ale keďže žeriem ako ako, tak ja neviem ako to pôjde dole. a či vôbec 😀

muchacc
10. nov 2014

@nelie1 jak ja a presne som 1,3-m po pôrode ako čo predo mnou neutečie to skončí v mojom bruchu....Po pôrode 54 kg a teraz takde už aj 70kg

nelie1
10. nov 2014

sakra myslím,že sa máme moc dobre, ked nám tak chutí,či? 😀 🙂 😅

mateson
10. nov 2014

@seemani som rada, že nie som sama 😉 12 palacinek nie je problém. Nenávidím sa za to.

zeriempizzu
10. nov 2014

@seemani klud! Telo si pyta, tak mu daj. Na vsetko pride spravny cas, i na chudnutie. 🙂 dobru chut!

zeriempizzu
10. nov 2014

A mimochodom na tej fotke vyzeras dobre!

muchacc
10. nov 2014

@nelie1 len môj muž už mi naznačuje že mám dudy-obludy a miesto zadku kufor 😅

adkat13
10. nov 2014

@seemani 12 palaciniek?! to nemyslíš vážne 🙂)) ja som teda poriadny žrút, ale v živote som viac ako 4 - 5 nezjedla... a pol kila vianočky na raňajky? ty kokso, ja keby som toľko jedla,tak by som mala nie 100, ale 150 kíl... buď rada, máš úžasný metabolizmus 🙂)) ale aj tak si myslím, že by si mala trošku brzdiť, lebo aj keď z toho nepriberáš, nie je to veľmi zdravé. strašne veľa cukru a múky, žiadna zelenina, ovocie...

adkat13
10. nov 2014

@wanda52 skús jillian michaels, možno ťa bude viac baviť, netreba nikam chodiť a polhodinka denne sa dá vydržať. usudzujem podľa seba keďže som za celý svoj život NIKDY necvičila, ani nijako nešportovala a teraz už druhý mesiac fičím na jillian, 8 kg dole a cítim sa super 🙂 keď to zvládam ja, musí každý 🙂))

sticker
10. nov 2014

@seemani Bože ženo, ty zješ to čo si opísala a vyzeráš takto dobre?! 😀 😀 Ale asi si dosť vysoká, však? Inak pobavilo... Ja som na tom rovnako 😒 😠 ☹ Hlavne večer to tak nejako ide samé do mňa 😝

mima4
10. nov 2014

@seemani
hovoris, ze nemas volu ... to asi 90 % z nas 😀 ale z vlasntnych skusenosti:
- najtazsie su prve 2 tyzdne, toto ked prekonas, zacnes brat zdravy zivotny styl ako nieco prirodzene
- nahrad nezdrave veci zdravymi a CHUTNYMI. Netlac sa zeleninou, ked ti uz ide vonk krkom. Kombinuj podla toho, ako ti to bude chutit. Napr. ja som teraz na veceru mala 13 % camembert z lidla a k tomu horu zeleniny... samotnu zeleninu by som nezjedla ale s tym fajnym ugrilovanym camembertom to bolo bajecne 🙂
- ani si nekupuj sladkosti, cipsy, nezdrave veci... nam manzel pre hosti musi tieto veci skryvat 😀 ano, predo mnou 😉

🙂

este drobnost, pises, ze posledne dni takto papkas...a teda velmi sa na tebe nemuselo to este prejavit ale pokracovanim v takomto stravovani zacnes dost naberat...

dana_l
10. nov 2014

skus sa zamestnat niecim co ta bavi. vtedy nemyslis na hlad. alebo chod von na prechadzky, ked prides domov musis si nejako skresat prijem potravin. vravi sa ze jeme ocami. a je to velakrat Pravda. vymen velke taniere za mensie. tak ked si naplnis tak toho nebude az take velke mnozstvo a ked by si si este predsa len pridala dalsiu davku tak bude tiez mensia ako keby si mala 2x velke taniere.
nemusis mat len dietne jedla, mozes aj normalne ale v mensom mnozstve. a tiez pozor na vyprazane veci. skus ich robit nejako po novom. vela sa da robit aj v rure namiesto na oleji na sporaku. nemusis si ani odopierat sladke - ak ich vies jest ozaj len po troske. ak nie tak radsej ich nekupovat aby zbytocne nedrazdili.
musis sa ty zatat, my aj rodina ti len mozeme hovorit vydrz. ale ak ty nebudes na 100% chciet tak nikdy nezhodis.
jedna znama osobnost - tiez cele roky bojuje s vahou - povedala - zhodit kg nie je o diete ale o tom ze treba jest menej a cvicit.
teda asi len taky to navod by som aj ja dala

terezka1947
10. nov 2014

@seemani na fotke nevyzeras zle 😉
inak ma tak napadlo,ci nemas problem so stitnou zlazou...ja som pri nej chudla a potom som mala zel nastavene lieky,tak som sa tiez nejako rozjdala-teda,strasnu chut som mala na vsetko a to je tazko vysvetlit-to sa musi zazit 😀
co je to nejest,ked nechuti 😀
ale po liekoch-resp.inom nastaveni som ok

seemani
autor
11. nov 2014

@sticker mám 167