Tehličky na bruchu. Ako sa k nim dopracovať?

rea92
24. aug 2016

Ahojte žienky.
Potrebovala by som poradiť, ako sa dopracovať k pekným tehličkám na bruchu a zároveň schudnúť 8 kíl.
Najmladší syn má 1 rok a 9 mesiacov, a ja mám stále nepekné bruško...natiahnutá koža kde sa samozrejme ukladá tuk a k tomu aj ochabnuté brušné svalstvo.
Je mi jasné, že bez poctivého cvičenia to brucho dole nedám, ale čo strava?
Nepotrebujem presný jedálniček, skôr len poradiť, či je vhodné jesť len chudé mäso-kura, morka, hovädzina, ryby...alebo či môžem v pohode jesť aj bravčové mäso...samozrejme, že nemyslím klobásy, slaninu a pod.
Hlavne si nie som istá pečivom. Môžem ho jesť či nie? A v akej miere? Je jedno či biele alebo celozrnné?
A čo cukor? Môžem aj biely v malom množstve alebo radšej len hnedý/trstinový, med?
Za aký čas je reálne možné dopracovať sa k peknému tehličkovému brušku pri správnej strave a cvičení?
Poprosím prispievať len tie, ktoré s tým majú skúsenosti a naozaj sa k svojmu cieľu aj dopracovali.

lucinka511
24. aug 2016

@rea92 cukor vysadit uplne!!!@ziaden. tmavy a ani med.obcas z casu na cas med.bravcove jest mozes ale utob si to na prirodno.nevyprazaj a k tomu zeleninu.nie zemiaky .ryzu. teda ked maso.tak len so zeleninou.zaklad je jedlo 75% podiel na chudnuti je jedlo.ak chces schudnut z brucha tak ped tym ako ho zacnes posilovat treba kardio.napr pol hodina behu alebo bicykell a poom takych dobrych 40minit vmcviceni na brusne svaly.
v zasade plati je lepsie jest zddavy tuk ako cukor..cukru a auplne vyhybat ci uz vo firme akehokolvek cukru alebo skryteho v potravinachaj ovocie jest doobeda.nie poobede.

womankc
24. aug 2016

@lucinka511 toto je veľmi dobré zhrnutie - ako dobrý tuk , čo môžem považovať ???

candii
24. aug 2016

@lucinka511 fuuha tak tehlicky na bruchu mat nikdy nebudem 😀

lucinka511
24. aug 2016

@womankc omega 3 . tuk z orechov. kokosovy olej.hl nie vyprazany olej aj ta bravcova mast je potom zdavsia avsak s mierou

lucinka511
24. aug 2016

@candii nooo je to boj.to mi ver☺

candii
24. aug 2016

@lucinka511 to verim a obdivujem tu pevnu volu 😁 ja vzdy vydrzim tak max den 😁

womankc
24. aug 2016

@lucinka511 ďakujem

rira
24. aug 2016

hlavne stravu treba upravit,ziaden cukor a makat teda cvicit

lucinka511
24. aug 2016

@candii no ono to ide postupne. najskor chudnes.potom zhresis ale ak chces schudnut.tak si na to casom zvyknes a budes to brat uplne normalne.ze ti taka strava bude chutit a aj na ten pohyb si zvyknes.ale zaciatky su vo vsetko tazke

rea92
autor
24. aug 2016

@lucinka511 a čo pečivo?

rira
24. aug 2016

pecivo celozrne aj to v malom mnoztve skus si pozriet jealnicek na nete pri bielkovinovej diete tam mas to pekne napisane co papat,vylucit cukror radsej papat tuk a cvicit pravidelne,dve hodiny pred cvicenim nejest.Pozri si protein KOMPAVA WELLNESS PROTEIN 525 g jke vyborny coko.vanilka kokos vynikajuci da sa urobit do vody aj mlieka,urcite ked cvicis tak si dopln cecko a vitamin D.Vitamin D papaj po jedle lebo je to vitamin rozpustny v tukoch.pa

liz_lemon
24. aug 2016

@rea92 tehlicky na bruchu, to je velmi narocne, lebo pod kozou mas tuk, a svaly su az pod tukom, tym padom cvicenie nema az taky efekt, ako si vacsina ludi mysli, ale samozrejme, ze pohyb je tiez potrebny
hlavna je strava, a vobec by som nesla do extremu ako napisala @lucinka511, ze ziadne zemiaky/ryza, to je blbost, lebo ked sa vratis k sacharidom, tak to neustrazis, a priberies rychlejsie
na obed si kludne daj zemiaky alebo ryzu, samozrejme viac musi byt masa (maso hlavne chude: kura, morka, bravcova panenka, telacie, hovadzie, ryby...) + zelenina
pecivo skor nie ako ano, ale na ranajky ti napr. razna placka z Lidla vobec neuskodi
uplne vynechat sacharidy znamena sice rychle chudnutie, ale malokto to vydrzi, a preto hrozi rychle pribratie

lucinka511
24. aug 2016

@liz_lemon myslella som komninovat .resp je dobra delena strava ale ak chce clovek ozaj zhodit.najlepsie sa vyjmhnut sacharifom a cukrom tuky a bielkoviny ok...da sa schudnut aj cvicenim.to je jasne lebo plati vzdy vyssi vydaj ako prijem.teda clovek ak sportuje a chce zhodit musi mat vyssi vydaj a nizsi prijem..ak aj sportuje ale ma stale vyssi prijem nezhodi.len si posilni telo a ziska kondicku.....a ked chcr z brucha tak bez kardia to nejde .najskor kardio a potom brusaky resp cviky na bruchu.lebo len stravou tieto partie dole neda.schudne ale brucho jej ostane.

liz_lemon
24. aug 2016

@lucinka511 ty si citala com som napisala? asi nie :D

lucinka511
24. aug 2016

@rea92 na ranajky si daj kludne ale len jeden krajec so sunkou naprmuz nedavat maslo☺ najlepsie je ked si to rozdelis na 5 casti stym ze doobeda mozes aj to pecivo a desiata ovocie ale od obeda skor bielkoviny a salatiky...Martin Chudy najdi si ho na nete.ten je celkom dobry odbornik.

lucinka511
24. aug 2016

@liz_lemon citala aj som ti odpisala.

tulipanikdiddlina
24. aug 2016

@rea92 ja som mala od vypracovany jedalnik aj cvicenie, isla som krasne dole, ale koza(ovisnuta) mi ostala tak ci tak. Nejde to nicim upravit, uz len operacne. Proste ja mozem aj tyzden nejest,cvicit, dietovat,hladovat,objedat sa proste s ovisnutou kozou nespravim nic. A pritom som chuda (54kg) a dve deti.

lucinka511
24. aug 2016

@tulipanikdiddlina kalametiku si neskusala? ta vraj dobre spevni telo

tulipanikdiddlina
24. aug 2016

@lucinka511 ja mam vsetko vyskusane aj vsetky mozne pristroje na spevnenie pokozky.

lucinka511
24. aug 2016

@tulipanikdiddlina tak to mas smoku😕 a aky si mala jedalny listok mozes ho opisat na jeden den? a ako si cvivila? kardio .posilovanie?

miushik765
24. aug 2016

@lucinka511 Aj cindy crawford je dobré

lucinka511
24. aug 2016

@miushik765 moze byt.ja som si max zabehla na take cviky som uz chut po behu nemala☺co je skoda

miushik765
24. aug 2016

@lucinka511 Je to makačka ale moc sa z toho nechudne je to kardio takže skôr spevňuje ale po cvičení asi nebolo miesto na tele ktoré by ma nebolelo :D stojí to zato ale skôr až keď sa schudne a potom už len na spevnenie za 3mesiace pravidelneho spevňovania vidno skvelé výsledky 🙂 Ja to po pôrode plánujem začať cvičiť oplatí sa 🙂

tulipanikdiddlina
24. aug 2016

@lucinka511 zaviselo od toho ci som mala trening alebo nie tym padom bud vlocky alebo bielkovinova prazenica, vela tekutin trening,protein, ak nie trening tak nieco bielkovinove taktiez doobeda orechy aj ovocie, obed normalny ale nic vyprazane, poobede biely jogurt, cottage alebo tvaroh s jablkom, vecera hydina na prirodno so zeleninou alebo ryby alebo vajcia. Ako kedy. Cvicila som aj 6x do tyzdna. Kardio, silove cvicenia, beh, kondicne, bike do kopcov, brusaky na cas a atd..

tulipanikdiddlina
24. aug 2016

@lucinka511 proste nie je to vzdy o strave a cviceni. Ja mozem robit hocico a hovno z toho. Nik by nepovedal, ze mam ovisnutu kozu ak kym sa nevyzleciem do plaviek 🙈 Ale ked deti podrastu, dam si to porobit a budem krasna 😍

lucinka511
24. aug 2016

@tulipanikdiddlina mozno ti to preplati aj poistovna☺ hrj.mas to smolu. no kazdopadne cvicenie je drina a blbe je.ze telo si na to zvykne casom.cize musis viac a viac.alebo sa minimalne udrziavat.

iconka
27. aug 2016

necitala som ostatne komentare, napisem za seba ako to fungovalo u mna. Vyse 3roky zdrava strava a jedla som aj bravcove, piekla som si zdrave kolece, kde som pouzivala hlavne trstinovy cukor, pretoze ja nedokazem uplne vylucit cukor a ani nechcem. Pecivo som jedla ako kedy, tak 2-3ks do tyzdna, niekedy aj menej. Chleba nejem uz stvrty rok. A cvicila som naozaj vela, vela. Chodila som behat, bicyklovala som a k tomu domace fitnes podla roznych cvicitelov. Kym som chudla, tak aj 2hodiny denne, ked uz som len udrziavala, tak aspon 45min. Cvicenie bol moj zivot, velmi ma to bavilo a chyba mi teraz (uz sa velmi tesim, ked sa k tomu opat vratim). Zdrava strava je na cely zivot a preto si treba dopriat velmi pestru stravu a obcas si dat aj prehresok a nie sa tyrat super prisnym stravovanim, kde to skonci skor, ci neskor rezignaciou. p.s. tiez som tuzila po tehlickach na bruchu, kazdy mi hovoril, ze to sama doma nedam a DALA SOM! Takze pevnu volu, zdravu stravu a veeela pohybu. Chce to cas, vela casu.

tulipanikdiddlina
27. aug 2016

@lucinka511 ja som chcela poukazat nato, ze to nie je vzdy len o cviceni a strave. Niekomu musi dopomoct plasticky chirurg 😄

lucinka511
27. aug 2016

@tulipanikdiddlina no to je pravda.nastastue tych pripadov nie je fak vela. ale zasa ani s ceulitidou nic neurobis.ta tez patri len do ruk odbornikov.

lucinka511
27. aug 2016

@iconka ale ci biely alebo tmavy cukor.oba maju rovnako vela kalorii. len hnedy je vraj zdravsi😐 cize naucit sa zit bez cukru.vela ludi to dokaze a okrem toho cukor nijak neprospieva telu. starne z neho plet.pribera sa. nema ziadne vitaminy....