Tukožravá polievka

kristis
19. apr 2013

Ahoj tak je nacase aby som dala dole par kil.Idem skusit tu uzasnu polievku.Tak som zvedava potrebujem dat dole par kil 😖 vela kil 🙂 A kedze toto sa moze papat kolko chceme skusim to.Je to si ce dost drsne ale dam sa na to nakupim vsetko co treba ovocie a zeleninu a ide sa.Ak ma niekto chut zacat mozeme sa podporovat.Dam aj receptik sem 🙂

Recept na tukožravú polievku:
Suroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať
Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.
Diéta začína
1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.
2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.
3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.
4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.
5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.
6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.
7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.
Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

lujza123
19. apr 2013

@kristis to ani neskusaj..po par dnoch v navale hladu vyzeries ladnicku. Ta polievka ti pojde krkom, len s nej naduva a clovek vkuse prdi
Ked chces nieco ucinne a hlavne dostatocne chutne aby si to vydrzala aj dlhsie ako dva dni skus niektoru nizkosacharidovu dietu...napr. dukanova, plazova (south beach) ..

Zaklad je vyhodit sladke, mastne a sacharidy (chleba, ryza, zemiaky, cestoviny)...proste len platok celozrnneho chleba na ranajky, olovrant a zelenina, masko, vajicka, syr (menej tucny) v neobmedzenom mnozstve

A zaplatit si nejaky aerobic, zumbu, tanecny kurz, trenera vo fitku....u mna to funguje takto lebo ked uz to mam dopredu zaplatene tak sa na to nikdy nevykaslem.

gervidda
19. apr 2013

@kristis Ja som sa raz dala na tukozravu polievku nahovorit, dokonca som si na nete nasla rozne variacie, aby som nemala pocit, ze jem stale to iste. Po tyzdni snivania o masnom jedle a cokolade som sice schudla 3kg, ale dalsi tyzden som pribrala 4kg. Okrem toho to islo aj dost do penazi, lebo kazdy den kupavat vsetku tu zeleninu a len to povolene ostatne jedlo, som dost pocitila na penazenke. A ak si myslis, ze s jednym hrncom vydrzis viac dni, tak tomu never. Ten hlad ta bude nutit to svinstvo jest kazdu chvilu, budes mat z toho pocit, ze prasknes, lebo ta nafukne ako balon. A tie nonstop zvukove efekty, ktore clovek vydava, tiez nepomahaju udrziavat si silnu volu 😅 . Nuz, ak si aj naprik tomu rozhodnuta to podstupit, tak zelam vela stastia. 🙂

zuzana76
19. apr 2013

@sissy27 ja som jej poradila zmenit navzdy sposob stravovania, to je navzdy, ja som nikdy ziadnu dietu nedrzala, polievka ako taka nemusi byt zla, raz za cas

zivika
19. apr 2013

@kristis ked potrebujes schudnut 30kg, ziadna dieta ti nepomoze...tu je potrebne sa zacat venovat tomu, co a kolko zjes a najst si cas na pohyb...ked ti niekto radi hovadiny, ako tukozrutska dieta, delena strava, dukanova ci plazova dieta, tak asi nevie, co je to chudnut zdravo...nemozes vynechat sacharidy a tuky, tvoje telo ich potrebuje ku spravnemu fungovaniu a vysoky prijem bielkovin je zase velmi zatazujuci napriklad pre oblicky...kazdou dietou si nicis metabolizmus a na ziadnej diete sa neda fungovat dlhodobo bez zdravotnych nasledkov a jojo efektu...a co sa cvicenia tyka, to, ze nemas cas je len vyhovorka, skutocnostou je, ze sa ti jednoducho nechce a to sa do teba nenavazam, ja som na tom bola rovnako 😉 ked clovek chce, tak si tych 45minut 3-4krat za tyzden najde a nikto ma nepresvedci o opaku 😉 ver si a pusti sa do toho, stranok o zdravej vyzive a chudnuti je kopec, staci chciet, alebo by na zaciatok mozno nebola na skodu nejaka konzultacia s dietologom, alebo odbornikom na vyzivu, ti by ti pomohli zorientovat sa v tom...

irriss
19. apr 2013

@zivika Presne tak..ja jsem zacala vloni v tomto obdobi a schudla jsem 18kg..pro nekoho malo..ale pro mne dost...protoze telo, svaly ani kuze nikde nevisi...jojo efekt se dostavil minimalni - pres svatky..
Podle mne to chce sloucit pevnou vuli, jidelnicek (bez pocitu hladu) a kdyz ne cviceni, tak aspon kazdodenni dlouha chuze.. 😉
p.s. zamer je jeste 20kg..takze pristi Velikonoce 🙂 budu snad spokojena..😉

zivika
19. apr 2013

@irriss gratulujem, 18kg nie je vobec malo, ja som dala dole pred rokom 22kg a tiez som chcela este viac, ale rozhodli sme sa pre dalsie mimco, takze mam zase +12kg 😀 ale nevadi, po porode idem zase do toho, teraz to uz bude ovela jednoduchsie, lebo stravovat sa uz viem, takze len pohnem zadkom a pojde to, lebo buduce leto uz chcem ist do bikin 😀
drzim palce v dalsom zhadzovani 😉

kristis
autor
19. apr 2013

@cerez Urcite fungujem na zelenine a ovoci viac ale predsa to saldke chyba a niekedy si musim dat.Nejak to uz vymyslim a budem sa snazit jest zdravo 🙂 🙂 🙂

cerez
19. apr 2013

@kristis Jóój sladké, to chápem. S tým mám problém aj ja. Syn mi dáva zabrať, skoro ráno vstáva, je to živel a neposedný. Dáva mi to energiu, ale len na krátko. Ale už aj ja sa snažím cez deň sladkostí minimalizovať. Veď ide leto! 😀

kristis
autor
19. apr 2013

@cerez No leto a ja mam svadbu tak aby som nejak vyzerala v satoch uvidime ako to dopadne 🙂

kristis
autor
19. apr 2013

@zivika to nie je vyhovorka proste mozno aj keby bol cas nemam vobec chut som unavena a fakt co viem je doma na bicykli to jedine stiham a teraz ked je uz teplo tak s malou chodim von ked je cas.Zial pri nasom striedani sa pri malej a chodeni na 3 smeny je to unavne.A to sa nevyhovaram je to tazke.Snad najdem nejake vyborne stravovanie a budem sa snazit.Ale dakujem za kazdy komentar vazim si kazdeho uprimnost. 😉

zivika
19. apr 2013

@kristis no vidis, mas doma bicykel, treba ho vyuzit a aj z prechadzky s dcerou sa da urobit celkom ucinne cvicenie, len treba vynaliezavost...netreba hned chodit do posilky, alebo behat maraton 😉 chapem ta, ze si unavena, ak robis na tri smeny, tak duplovane, robila som aj ja nocne a viem aky je to zaberak, ale skus si jeden den nad vsetko sadnut a urobit si nejaky harmonogram...a nezabudaj aj na spanok, lebo ten pri chudnuti potrebujes rovnako, ako dobru stravu a pohyb, ako nemyslim tym, ze treba spat 10hodin, ale minimalne tych 6 potrebujes...ver mi, ze najtazsie je zacat, po takom mesiaci, dvoch to uz ide, lebo dobra strava ti da energiu a ubytok na vahe je samozrejme najvacsie zadostucinenie...
fakt, ked robis na tri smeny a asi to nie je sedenie na zadku a este mas aj male dieta, potrbujes sa normalne najest, takze kasli na diety, lebo z tych ti bude akurat horsie, budes podrazdena a bez energie...

kristis
autor
19. apr 2013

@zivika Kaslem na diety idem jest viac zeleniny a ovocia a menej kaloricke veci.A ten spanok no je to tazke po nocnej sa striedame to znamena ze rano pridem spim do tej 12 tej a do rana kym zas nejdem spat som hore sme v cz a nema nam kto s malou pomoct ale hadam pojde do skolky a bude to o inom.

zivika
19. apr 2013

@kristis velmi ti drzim palce 😉 a udrziavaj si pozitivne myslenie, to dopomaha k uspechu 😉

kristis
autor
19. apr 2013

Dakujem 😉

amelie123
19. apr 2013

@kristis ak chceš schudnúť, ja odporúčam delenú stravu. Mne veľmi pomohla pred tehu. Vždy som mala kilá navyše a priberám aj z vody🙂 Skrátka musím dávať bacha na to čo jem. Mala som v pláne skúsiť rôzne diéty, ale u žiadnej som nevydržala. Mnohé mali také suroviny, na ktoré som ako vysokoškolák bývajúci u rodičov nemala prachy, iné mi absolútne nechutili. A už len predstava obmedzovania ma desila. Spomínaná tukožrútska - moja mama skúšala - ako hovoria baby- po pár dňoch myslela že vyhodí hrniec z okna🙂 ja som prišla na to, že diétra je hlavne o psychike. Veľa žien čo chudne, chudne nasilu, jedia len to čo musia, cvičia - a väčšinou to nemá veľký efekt - a pridruží sa nervozita, večný hnev a HLAD🙂 Pri väčšine diét som bola na nervy, nevlá a podobne. Delená strava ma zaujala tým, že v podstate som jedla takmer všetko, len oddelene. Skúšala som to podĺa knižky Malá kuchárka oddelenej stravy od Jany Horeckej. Bola som spokojná a po pôrode sa na to chystám znova. NIkdy som nebola hladná a nemala som nervy. To bolo pre mňa podstatné. Neviem, koľko kíl som schudla, lebo som sa nevážila, ale veci, ktoré som už neobliekla som po pár týždňoch znova nosila a cítila som sa omnoho lepšie🙂 A to som aj zopárkrát zhrešila. takže odporúčam🙂

kristis
autor
20. apr 2013

@amelie123 No nad tym som rozmyslala a dako sa mi zda zlozite to kombinovanie neviem preco.Ale uz aj to som mala v uvahe skusit a mozno to je to naj riesenie jes vsetko ale zvlast. 😉

mirip
10. jún 2013

ahojte, ak niektorá chudnete s koktailom natural ballance čokoládový a potrebujete ostali mi dve nové nerozbalené balenia