Účinné cviky na štíhle stehna

slamka890
4. nov 2015

Ahojte baby
Neviete mi poradit nejake fakt ucinne cviky na stehna ? :( Uz som zufala .. cvicim Jill 3krat do tyzdna semtam prestriedam rotopedom . Kazdy den dam 50 drepov nooo a stehna nic :/ :/ .. celkovo som aj zhodila za mesiac 4 kila a udrziavam si vahu zatial .. no zo stiehien nejde dolu ani jeiny centimetrik :/ .. Nejem sladke a obmedzujem aj pecivo ..no nie uplne .Som zufala lebo pri mojej vyske 166cm mam 60cm obvod stehna :/ .. Co neni najvkusnejsie .. Poradite co snimi ? 🙂 Tuzim po stihlych stehnach a viem ze je to beh na dlhu trat no idem si za tym . 🙂Dakujem za kazdu radu .

seahorse27
4. nov 2015

Ked sa ti nedarí, tak skoč do fitka a popros trénera, nech ti zostaví cvičebný plán priamo na problematické partie + jedálny lístok.

libka1
4. nov 2015

behanie

slamka890
autor
4. nov 2015

@seahorse27 No momentalne si nemozem dovolit taky luxus lebo mam doma maleho synceka 🙂 .. Alebo mi ho zostavi nadoma ? Neviem ako toto chodi 🙂

libka1
4. nov 2015

@slamka890 zostavi ti aj na doma, ja taky mam. ale na komplexne chudnutie a hlavne zo stehien a zadku sa mi osvedcil vzdy a vzdy len beh 😉

slamka890
autor
4. nov 2015

@libka1 Milovala som beh 🙂 No uz mam dieta takze by to uz urcite nebolo pravidelne :/ .. Takze ..musim sa uspokojit s niecim nadoma :/

libka1
4. nov 2015

@slamka890 je mi jasne ze uz to nie je take jednoduche. ja len podla seba pisem. toto mi vzdy zaberalo. mozno skus vybehnut rano alebo vecer ked je doma manzel.

slamka890
autor
4. nov 2015

@slamka890 A co to stoji taka sranda ? 🙂 Aj mne pomahal aspon jaks -taks vzdy len beh 🙂 Zabehla som 12km v pohode vaaau kde su tie casy :D citila som sa super 🙂 No teraz sa mi velmui neda uz ..🙂 skoda .. deti su na prvom mieste .. takze zostava mi uz len nieco na doma 🙂

libka1
4. nov 2015

@slamka890 ja som za to aj nejake sledovanie nejaku dobu a dalsie poradentsvo dala tusim 80 eur

seahorse27
4. nov 2015

@slamka890 tak si treba zadovážiť bežecky pas. Ja tiez nad tym uvažujem, lebo odkedy mam druhé dieta, tak nebeham, resp. velmi nepravidelne. Viem, ze ked ten stroj bude doma, tak sa skor prinútim...

viera27
4. nov 2015

@slamka890 v prvom rade, tych 60 cm stehna je sval, alebo aj tuk? Vseobecne na dlhe stihle svaly je dobre kardio typu napr. dlhy beh (sprinterky maju velke stehna, "maratonky" stihle). Dobre by boli aj korcule, pripadne svihadlo. Prave drepmi ktore spominas dost posilujes a teda aj zvacsujes stehna. Uplne vynechaj cielene cviky na nohy a sustred sa na spalovanie tuku. A vseobecne veeela opakovani bez zataze pri cviceni.
Segra tak beha v panelaku po schodoch btw. To je dobra a nenarocna vec. Vybehnes 10 poschodi, pricom na kazdom si este daj napr. 10 klikov, alebo jumping jacky a taaak.

slamka890
autor
4. nov 2015

@seahorse27 Tak ten by som teda brala 🙂 .. strasne brutalne lebo by mi aspon nhradil to moje behanie v prirode (aj ked sa to asi neda ani porovnat :D priroda je priroda 🙂 .. No ale su veelmi drahe :/ .. Mam doma rotoped tak cvicim nanom .. ale pas by som chcela viaac 🙂 uz som kukala aj na bazaroch ale tie ceny uf ..

slamka890
autor
4. nov 2015

@viera27 Dakujem .. Zaradim teda aj svihadlo 🙂 No je dost mozne ze to je sval ale..ako to zistit ? :D .. Tak potom ..nechcem sval :D .. chcem uz konecne stihle stehno :D

viera27
4. nov 2015

@slamka890 no to zistis jednoducho. Napni nohu a skus, ci a kolko dokazes chytit "koze" medzi prsty 😀 . A hned budes vediet, kde sa konci sval a zacina tuk 😀

slamka890
autor
4. nov 2015

@viera27 No .. tak tu bude toho svalu asi pomenej :D :D .. 😵

libka1
4. nov 2015

@viera27 ta metoda urcite funguje? lebo ja nechytim do ruky ani stipku koze a to mam stehna statocne a mam velku pochybnost ze to bude sval 😅

viera27
4. nov 2015

@slamka890 tak to je dobreee, ber to pozitivne, to ti pojde rychlejsie dole (teda okrem tych zasob uplne hore, ta slavna medzera medzi stehnami) 😀. Tah sup sup do schodov, na svihadlo, skakat jumping jacky, vyradit sacharidy a jednoducho palit tuk ako sa len da 😀 . Drepy si nechj na neskor, ked budes formovat ric 🙂 . Drzim palce!

slamka890
autor
4. nov 2015

@slamka890 Ja zas dost cvicim a chytim jej faj :D .. Tak neviem ci chytam dobre :D .. myslite tu kozu chytit medzi bruska prstov ? lebo vtedy chytim :D ale ak medzi cele dva prsty (akoze po dlzke) tak to uz je lepsie :D To nechytim skoro nic :D

libka1
4. nov 2015

@slamka890 ja neviem, ja to nejak zle chytam, som o tom presvedcena, lebo sa mi nepodarilo lapit nic 😀

evittam
4. nov 2015

@slamka890 Ahoj, tak ja mám alebo som teda mala podobný "problém" ako ty, tiež riadne stehná. Od apríla s pravidelným cvičením som dala dole každé stehno -15cm - rýchla chôdza (8,5km/hod) na bežiacom páse cca 10min, vibračná plošina cca 20min, vacushape 30min a rolletic cca 20 min - všetko prvé 3 mesiace 3-4x do týždňa, momentálne už 3 mesiace 2-3x do týždňa. Všetko mám v jednom "fitku" a chodím tam aj s dcérkou. 😉 A nepomohlo mi to len na stehná, komplet nohy,zadok a celkovo som na kg dala dole 11. Ale skôr sa mi formuje postava.

zuska2001
4. nov 2015

no myslím, že z drepov ti stehná svalnatejú a nechudnú, furt lepšie svalnaté ako tučné. Inak, vraj sa chudne zhora nadol - najprv prsia, bruško a potom zadok a stehná.....robíš dobre, že cvičíš, ale kvázi chudé stehná môžeš dosiahnuť len opticky - čierna farba, pozdlžne pasiky, vysoké opätky. Prírodu neoklameš. Ja mám 150 cm a tiež bacuľaté stehná, pritom som velmi chudá a proste viem, čo si mám obliecť.

viera27
4. nov 2015

@libka1 no vsak sval na omak citis, tvrdy a jednoliaty. Pozri si nohy trebars Cibulkovej. Ta ma velke stehna. Sice tam ma aj dost tuku, ale ten sval vidis aj volnym okom a nenapnuty, taky ho ma velky. Aj keby zhodila tuk, stale nebude mat "nohy ako gazela" http://www.topky.sk/gl/221333/1340909/Cibulkove...
A zadny stehenny najlepsie vidim tak, ze sa postavim a jednu nohu ohnem dozadu v kolene do praveho uhla.

viera27
4. nov 2015
libka1
4. nov 2015

@viera27 idem sa omakavat 😀 ja ked mam nohu napnutu mam ju tvrdu ako kamen. ale neexistuje ze by som mala take svaly.

seahorse27
4. nov 2015

@slamka890 Ja som tiez kukala a veru je to dost palka. ja by som brala hlavne nieco skladne, nech mi to nezaberie polku bytu. Ono je tam rozdiel v cene, ak ide o magneticky - tie su lacnejsie alebo motorovy - tam by som sa bala, ze sa z toho raz strieskam rovno na drzku, ak to nestihnem vcas vypnut 😀 Ja sa asi priklanam k tej lacnejsiej variante zatial, ale neviem, o tom nic...budem musiet posurfovat na nete a nieco si o tom prcitat, ale ani na to nemam cas 😀 Mozno sa dozviem, ze tie magneticke su uplne shity a mozem zacat setrit na motorovy...

guinevre
4. nov 2015

@slamka890 Moc ta nepotesim, ale ked je to genetika, tak stehna sa moc nescvrknu ani behanim, ani upravenou stravou, teda schudnut sa da, ale az tak cielene nie. Mas v rodine zeny s tucnejsimi stehnami? Matka, sestra? Ked ano, tak to je len a len genetika. 😒

slamka890
autor
5. nov 2015

@zuska2001 No ja som rok po pordoe a podarilo sa mi dat dolu 20 kil doteraz 🙂 zamrzla mi asi vaha na 68 kg :D .. a tiez sa necitim nejak tlsto od pasa hore 🙂 je to v pohode aj brusko celkom zmizlo 🙂 len tie moje raticee :D .. no cierna umna hra priim aspon co sa nohavic tiika :D.. ;)

slamka890
autor
5. nov 2015

@seahorse27 No ja by som sla skor dotho motoroveho 🙂 .. mam vyskusane oba :D na strednej sme mali mechanicke a to je uuplne na prd :/ .. motorovy to je parda ..su drahsie ale .. mne sa paci viac 🙂 a neboj nezletis zneho :D .. su aj take co si mozes postupne spomalovat tempo ..🙂 Tiez som sa toho baala :D ale odskuslaa som si v jednej posilke a paraada vydrzala bysom tam aj 2 hodiny :D (prehanam :D )

evittam
5. nov 2015

@guinevre No netvrdím, že sa "scvrknú", ale treba aj tej genetike pomôcť - ja mám tiež riadne stehná dané geneticky a pekne som išla dole zo 75cm na 63cm - zatiaľ a úplne mi to stačí pri mojej výške a nepotrebujem mať "tyčky do fazule". Čiže ide to. 😉

slamka890
autor
5. nov 2015

@guinevre Aaano je to genetika asom si toho vedoma 🙂 po maminke som zdedila to NAJLEPSIE :D velke stehna 🙂 .. ale aj napriek tomu sa nedavno aj mamine turistikou a bicyklom podario dat znich dost cm dolu 🙂 takze verim ze aj umna to pojde 🙂 Pred otehotnenim som tiez behavala a ,. bolo to nanich aj trochu vidiet ;) aj okolie si to vsimlo ;) Taakze .. verim ze aj ta genetika sa da jaks-taks porazit ;)

slamka890
autor
5. nov 2015

@viera27 Takze ..amm co robit :D dovi dopo :D .. jeemine :D uz sa mi aj snivalo jak som si kupovala svihadlo :D :D