Bolesť pri pravej lopatke

danadany
18. júl 2013

Ahoj,, myslim ze nie som jedina, ktora ma problemy s chrbtom, tak mi mozno poradite. Od nedele mam neskutocne bolesti medzi pravou lopatkou a chrbticou. Dr. Mi predpisala Ketobal a Dorsiflex ale po 2 dnoch ziadna zmena. Dnessom bola na masaz kde mi nprvala chrbat, vraj som mala vtskocene 4 stavce ale bolest nepresla. Mala to niektora? Boli to hlavne cez den a najviac pri sedeni a pri prebalovani maleho. Ked ho musim zobrat na ruky tak je mi od bolesti az do placu.

sisaha
18. júl 2013

@danadany asi by to chcelo rehabilitacneho lekara a riadnu rehabku.., vyhybat sa nespravnemu zohybaniu..,

maruska24
19. júl 2013

@danadany toto mám už druhý týždeň, najhoršie je to keď ležím. Teraz beriem antibiotiká a masírujem si to každý deň. Na rehabil. ma neposlala, Vyzerá to ako prechladnutie svalov a väziva, bolesť neskutočná. Vraj je to beh na dlhú trať. Poviem ti, že umieram od bolesti, nič mi nepomáha.

danadany
autor
19. júl 2013

@maruska24 ja už dnes celkom lepšie ale stále to bolí, ja v pondelok odchádzam na dovolenku tak som zvedavá čo z toho bude

maruska24
19. júl 2013

@danadany juuj, tak to snáď dovtedy aspoň troška poľaví, lebo taká bolesť dokáže znepríjemniť dovolenku. a na ňu sa predsa teší človek celé leto a zrazu takéto.

ivanula
19. júl 2013

Ahojte, ja som podobne na tom bola po prvom porode, plakala som od bolesti, vystrelovalo mi to do jednej ruky, nemohla som ani malu zobrat na ruky, ani ju sama kojit lebo som ju nevedela zdvihnut ked potrebovala odgrcnut. Mne pichala neurologicka nejake ihly do krcnej chrbtice (aj ked bolest isla od lopatky po ruku), ale asi mi pomohli najviac naplaste co uvolnuju teplo, najlepsie boli z lekarne, tusim sa volali capsicorn alebo tak nejak. Boli najlacnejsie, ale nakoniec najlepsie, vydrzali asi 3 dni, uzasne hriali a vyrobene su sa mi zda z vceliej kasicky a su vhodne aj pri kojeni. Mam ich stale po ruke keby nieco. Asi tristvrte roka som sice nemohla uplne dvihnut ruku, ale uz to nebolelo alebo len obcas.

maruska24
19. júl 2013

@ivanula trištvrte roka. aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😢

ivanula
19. júl 2013

Ja son ale nemala vyskocene stavce, ale mi zrejme mala zatlacila pri porode na nejaky nerv.

danadany
autor
19. júl 2013

@ivanula tak tie náplaste skúsim kúpiť, sú voľnopredajné?

danielahamar
19. júl 2013

napravené to už máš, ak bolesť neprejde, skôr to vidím na zápal, či natiahnutý sval, prípadne tam máš "uzol" , kt. treba rozmasírovať, ale to bez bolesti nebude, prípadne skús infra lampu 🙂

ivanula
23. júl 2013

@danadany ano su, presne sa volaju CAPSICOLLE a u nas stoji jedna 1,29 Eur

anikaca
10. nov 2015

môže to byť aj zápal pľúc treba dávať nato pozor ... ja ked som bola malá tak ma strašne bolel chrbat a až potom v nemocnici prišli uplne po dlhej dobe že mám zápal pľúc ... ale možno to je iba obyčajný natiahnutý sval http://akoapreco.com/ako-liecit-natiahnuty-sval...

monika1293
13. jan 2016

Ahojte baby prosím vas o radu. Strašne ma boli pod pravou lopatkou. Neviem to presne popísat ale furt ked sa bud zohnem alebo hybem z rukami hore a dole tam ma pícha pod lopatkou až také bolestive jak keby som tam niečo mala takí pocit.. Nemožem sa ani poriadne hybat.. Z čoho to je ? Mali ste to aj vi A ako sa to lieči?

qidko
13. jan 2016

@ivanula Ahoj neviem ci vies ze ak mas zapal v tele a das si naplast bolest sa znasobi mam to vyskusane a nieje to prijemne ak beries Dorsiflex na uvolnenie svalstva nemala by si dvihat viac ako 3kg aspon mne to tak povedal neurochirurg

henika1001
6. sep 2019

@maruska24 ako vas to preslo?mam to iste neskutocna bolesr