Záchvaty bolesti pod rebrami

veronka86
8. máj 2019

Ahojte buduce maminky, potrebovala by som poradit. Uz 4. krat sa mi stalo, ze som mala pocit plneho zaludka a asi po hodine to preslo do neskutočnej bolesti pod pravym rebrovym oblukom, coskoro ma rozbolelo cele brucho a aj chrbat, ale najviac na tej pravej strane. Bola som s tym 5 dni v nemocnici, lenze tento zachvat po niekolkych hodinach prejde, tak ma dalej nevysetrovali. Mala ste to niektora? co to sposobuje a ako si pomoct? ked ma to chyti, nevladzem sa ani hybat ledva dycham a slzy mi tecu, a zrazu to z nicoho nic povoli a je dobre.

michaelasipos
8. máj 2019

@veronka86 mozes mat aj žlčnikovy zachvat ja som take uz mala

veronka86
autor
8. máj 2019

@michaelasipos a co pomohlo na ulavu?

michaelasipos
8. máj 2019

@veronka86 Buscopan ale to mozes mat aj z chrbtice

nerya
8. máj 2019

Ja som tiež mala nakoniec mi povedali že je to zrejme žlčník, ideálne urobit usg a potom buď operačné alebo tlmenie bolesti ak kolíky nie sú časté 😉

sintra
8. máj 2019

Podla opisu to vyzera na zlcnik. To ti neurobili USG, ked si bola v nemocnici?

siska53
8. máj 2019

@veronka86 to vyzera na zlcnikovy záchvat..moja mama mi niečo podobne opisovala.. mala kamene a tiez bola tehotna so mnou..ale operovat sa dala az vtedy,ked som.mala.3 roky.. dost riskovala..
Ja som to zažila len 2x, ale len raz silnejsie, ale nie az take ako popisujes ty a ona.. a tiez za to mohli zlcnikove kamene..

Nechapem, preco ti nespravili sono..

veronka86
autor
10. máj 2019

Sono mi robil poziadanie moj lekar,uz ked som bola prepustena z nemocnice a kamen nevidel, asi to je tlak maternice na organy, ked sa najem a po chvolke si lahnem, tak to do niekolkych hodin pride-tak teraz skusam po jedle pochodovat... je to len moja domnienka, lebo na sone to vsetko vyzeralo dobre, no ked ma chyti zachvat, idem sa zblaznit. 😢

arasidka11
10. máj 2019

@veronka86 si tehotná?

veronka86
autor
10. máj 2019

@arasidka11 🙂 Ano, 26tt

weba
10. máj 2019

@veronka86 ja som mala to isté, v tehotenstve ma nikam neposielali... Po pôrode zas silné bolesti, nič nezabralo a sono ukázalo žlčníkove kamene. Bolesti sa stupňovali, ja som chudla, nič skoro som nemohla jesť. Už som po operácii.

veronka86
autor
10. máj 2019

@weba a pred tehotenstvo si nemala problemy? lebo ja som nikdy nic takeho nemala, az teraz v tehotenstve, ked uz ma dost velke brusko.

apip42
10. máj 2019

Pravdepodobne to je zlcnik ako baby pisu.. skus kamilkovy caj popijat, nospu alebo buscopan, v tehu ti s tym nic nespravia😕

apip42
10. máj 2019

Este ma napadla lyzicka sody bikarbony mne dost pomaha😉

paladia
10. máj 2019

@veronka86 na 99%je to zlcnik. Kamene mozu mat roznu velkost a konzistenciu. Niektore je vidno na usg, niektore iba na magnetickej. Mne bolo vidno 6 kamenov na usg, 7 (jeden v zlcovode) ukazala magneticka. Napokon ich vybrali 13 kuskov. Teraz musis len vydrzat,vyhybat sa ťažkým,mastnym jedlam,jadierkam,supkam z ovocia a pod. A po porode ries magneticku brucha.

veronka86
autor
10. máj 2019

a tie, u ktorych sa potvrdil zlcnik - bolo to vidiet aj na krvnych testoch? lebo ked som dostala zachvat, tak mi v nemocnici spravili komple testy a vsetky boli v poriadku, CRP aj pecenove, taktiez moc bol ok.

weba
10. máj 2019

@veronka86 nie nemala som nikdy bolesti, jedla som všetko , až cca 2 mesiace pred pôrodom som mavala záchvaty, potom som ocervenala a svrbelo ma telo, vysoké pečeňové hodnoty. Všetko pripisovali maličkej, že tlači na pečeň a po pôrode to prejde. No bohužiaľ, nič neprešlo ešte sa zhorsovalo.

heyoka
10. máj 2019

@veronka86 ja som mala také kruté bolesti pod pravým rebrom..tiež mi usg ani ďalšie testy nič neukázali..len som si všimla, že bolesti začali vždy vtedy, keď som sa rozčúlila...

paladia
11. máj 2019

@veronka86 nie,crp je pri zlcniku negativne a kym nemas upchaty zlcovod aj krv je ok. Az ked sa upcha zlcovod,zozltnu ocne bielka a vyskoci bilirubin v krvi.

weba
11. máj 2019

@veronka86 neviem ci je to vidieť na krvných testoch, ale mne sa potom zdvihol cholesterol a povedali mi, že to pre tie kamene. Ci je to pravda neviem.