Rozprávkové knižky pre 3,5-ročného chlapca

alex2019
30. júl 2022

Ahojte, mate nejaky tipy na rozpravkove knihy pre 3,5 rocneho chlapca? Velmi rad mal Kubka, to sme vela citali, teraz sa mu paci Pribehy pre deti od 4 rokov (to je taka modra knizka, je tam Skarede kacatko, Popoluska, vsetko takym pre mensie deti pristupnym sposobom napisane) a potom take tie obojstranne knizky kde je Koza Rohata, Dedko repku zasadil, to je Maria Razusova Martakova, to sa aj mne velmi paci ako je to napisane. Mate deti, ktorym sa pacia tieto knizky? Co este by syna mohlo zaujat? Na nejake velmi hlboke myslienky je podla mna u neho este priskoro, takze nic velmi komplikovane, aj Gerdu napr mame aj sme par krat citali ale myslim, ze pre neho je to este miestami atke dost abstraktne. Takisto vobec nepozera Labkovu patrolu, a teda toto tiez nie. Vopred dakujem za rady a tipy.

deti95060810
30. júl 2022

https://www.mrkvicka.sk/ - pozri si , možno ťa niečo osloví

shaola
30. júl 2022

Učím v škôlke, a toto sú moje obľúbené u maláčov, teda tie 3-4 roky 🙂
Špinuška, Zajko Hrajko a jeho kamaráti z farmy (táto je super na také detské situácie, ktoré ho môžu postretnúť), Líška Šiška ide do škôlky, Škriatkovia z kamennej hôrky, Ježko Pichliačik, O trpaslíkovi Hundroškovi, O psíčkovi a mačičke, Rozprávky z lesa, Za zvieratkami do rozprávky 🙂

alex2019
autor
30. júl 2022

@shaola super dakujem, popozeram, vacsinu vobec nepoznam.

smajliica
30. júl 2022

Moja mala ma este len 7 mesiacov, takze to je skor co bavi mna ked citame 🙂
V tej serii co je dedko repku sadil a koza rohata su este dalsie 2-3 knizky. Potom mam velmi rada Gruffalo, mame to sice po anglicky ale myslim ze aj po slovensky bude dobra. Este Zvierata z abecedy od Ivony Duricovej a Utopeny mesiacik. To su moje oblubene.

nwnw
31. júl 2022

@alex2019 u nas v tom veku fičal Tomáš a priatelia. Pre mňa nepochopiteľné.
Ešte by bral keby bola kniha Plamienok a štvorkoláci.
Klasicke rozpravky ako čo... Už lepšie bolo knihu požičať jak kúpiť.

shaola
31. júl 2022

@alex2019 och, a skoro som zabudla na nesmrteľnú klasiku - Sutejevove rozprávky.. Vyšli teraz v dvoch dielich pod názvom Rozprávky o zvieratkách a Veselé rozprávky o zvieratkách.. Jedna je červená a druhá zelená.. ❤️

basska_b
31. júl 2022

@nwnw Tomas a priatelia - to su tie vlaky, ci? Za mna podobna somarina obsahovo ako Labkova patrola, ale deti to bavi 🤣

nwnw
31. júl 2022

@basska_b presne. Patrola nas na stastie obisla...

anicka176
31. júl 2022

@alex2019 veľmi pekná je knižka Macko Uško https://www.pantarhei.sk/340650-macko-usko-czes...