Chýbajú vám časy bezdetnosti?

27. nov 2023

Ahojte, aby bolo jasne, samozrejme, že naše deti milujeme a myslím, že žiadna z nás by ich nevymenila a sme rady, že ich máme ♥️ ale chýbajú vam niekedy časy bezdetnosti? 😊 že keby máte možnosť si ich na týždeň zopakovat, išli by ste do toho? 😁
Ja sa priznám, že mne niekedy chýbajú take bežné veci ako spať koľko chcem, spraviť si taký lazy day, keď nemusím vôbec nič. Alebo len ísť s kamoškou niekam 🙂 alebo ísť len s mužom na dovolenku (viem, že môžeme aj teraz, ale keď sme boli naposledy naše debaty sa točili o tom čo asi robia deti😂😂 asi to poznáte). Chyba mi niekedy taká sloboda a čistá myseľ 😊 chýba niečo aj vám?

h2
27. nov 2023

Mne teda vôbec. Ale ja som bola bezdetná do 36, čiže užila som si to až až.

20erika07
27. nov 2023

To všetko mám, lebo su uz deti väčšie, ale vobec si to neuzivam, ja som s nimi rada, nepotrebujem vypadnut niekam bez nich. Mozno aj preto, ze som od nich išla do práce veľmi skoro a chýba mi doteraz ten pocit , ze som s nimi veľa . Starsi uz internátuje, a ja som dost smutná. Chvalabohu, ze mam este jedno doma 🙏❤

babababka
27. nov 2023

Nie.

hiro
27. nov 2023

Niekedy spominam co som dokazal za mladi... zacal som programovat o desiatej rano a skoncil o tretej v noci. Aj za 3 dni som dokazal neskutocne veci. To uz teraz nehrozi.

domka222
27. nov 2023

Ja si väčšinou spomeniem,že som sa v tom čase nemusela o nikoho báť v tom bola tá čistá myseľ

hendikep
27. nov 2023

nooo pred tyzdnom som bola u mamky vo svojej izbe a uplne som sa vratila v case … to bol zivot 🤣 ist kedy chcem, kde chcem… zivot gombicka …na druhu stranu viem ze keby som bola slobodna a bezdetna doteraz, uz by som si to tak neuzivala ako v mladosti a myslim ze zivot by mne osobne pripadal prazdny … ( vydavala som sa v 27 a deti som mala v 28 a 31 ) teraz mam 32 a je to sice odmakane ale ten zivot mi dava omnoho viac zmysel s tym mojim muzom a detvakmi …a snazim sa si to uzit lebo viem ze ono sa to preklopi zas a zachvilu si budu deti riesit “ svoje” a ja s muzom budeme mat zas viac casu pre seba …. zivot ide tak ako ma ist, od slavy k slave ✨

ibrunova
27. nov 2023

Neboj, o pár rokov, keď deti podrastú, budeš mať zase kopu času.

zuzanka.zuzu
27. nov 2023

ANO !!! ale už mi nechýba to moje mladícke a hlavne chudobné ja (pričom teda ja som nijako extra nežurovala) ale skôr že som viac unavená a proste by som chcela tak tyzden-dva niekde len ležať, jesť, čítať knihy bez prerušenia, pozrieť si seriály, filmy... lenže aj tak by som mala plnú hlavu čo robí syn, kde je, či je šťastný. musím počkať keď bude chodiť aj on po svojich zážitkoch a možno vtedy si oddýchnem 🙂 aj tak to rýchle letí, odkedy som mama tak ešte rýchlejšie než by mi bolo milé

terezka1947
27. nov 2023

Úprimne,nie.

blackcat8885
27. nov 2023

Ani nie. S kamoškou idem na kávu sem tam, s mužom aspoň raz za rok kino alebo niečo iba my dvaja. Časy diskoték a záťahy 😄som si užila na VŠ a po VŠ teraz spomínam ale neláka ma to. Pred 10r som bola hore v pohode do 2hej rano o o 6tej vstala do prace teraz uz o 21 som k.o 😄
Čas pre seba si viem nájsť takže som spokojná

angeli121212
27. nov 2023

Vieš čo my sme boli dkho bezdetný pár a teda mám pocit, že sme ten čas príliš nevyužili. Čo sa mňa osobne týka od kedy sa narodil malý tak si pripadám oveľa viac produktívna ako predtým. Netuším ako je to možné ale aj domácnosť mám v lepšom stave aj stihnem kde tu dačo kreatívne vyrobiť. Jasne trvalo to kým som sa sem dostala ale uvedomila som si ako som vtedy svoj čas vyhadzovala von oknom

0silvia0
27. nov 2023

nie, nechýbajú, ja už mám čas bezdetnosti opäť. Čiže spím dokedy chcem, robím čo chcem.

liusa82
27. nov 2023

vidiš ja som bezdetná ale určite by som nemenila.Mne to takto úplne vyhovuje.Lebo to nie je len o tom že dieťa je malé a vyrastie a bude pokoj.Malé dieťa malé starosti,velké dieťa zas velké starosti. Potom s ním písať ulohy,chodiť na rodičáky,samé starosti,svet je o ničom ešte aby človek aj šikanu neriešil kvôli dieťaťu ved aha čo sa deje..plus čo ak by bolo postihnuté..no vela ale je tam.U mňa viac negatív ako pozitív.Budem si s ním rozumieť v dospelosti alebo nie atd.Potom vyrastie a starosti minimálne do 18 roku života.To zas ja nechcem tak🙂 a to tiež nie som žúrovací typ.Každý nech si robí po svojom aby jemu dobre bolo.A pochybujem že dakedy zmenim názor lebo hned ma napadne vela ale

louise
27. nov 2023

Nechýbajú. Do 30 som si užila bez detí, teraz si užívam s nimi. Našťastie mám manžela, ktorý sa postará a deti sú už väčšie, takže aj sami môžeme tráviť viac času. Cez víkend si spravia aj sami raňajky a nebudia nás. Aj "lenivý" víkend si vieme dopriať a pozerať s nimi telku pod dekou. Sú to aj starosti, ale čas priam letí mám pocit, takže ani sa nenazdáme a budú častejšie z domu ako s nami. Ešte si voľného času užijeme až až. 🙂

tehulka2011
27. nov 2023

toto pochopia asi len rodicia malych deti.. jasne, ze tie casy chybaju, a ako… mas tu komentare hlavne starsich zien

h2
27. nov 2023

@liusa82 Tak ale dieťa nie sú len starosti, ale hlavne radosti. A aj celkom sranda. Môj syn napríklad je podľa mňa až neuveriteľne vtipný, toľko sa s ním nasmejem, že až.

liusa82
27. nov 2023

@h2 no a tu je další zádrhel..že človek si nemôže vybrať pohlavie.A keby mám už dieťa, tak dievča by som iba chcela a to mi kto zaručí zase nikto😀 takže radšej do toho zbytočne ani nepaprem

ibrunova
27. nov 2023

@tehulka2011 a staršie ženy nemali kedysi malé deti?

hederamonstera
27. nov 2023

Kazdy den

anna_anicka83
27. nov 2023

Ja mám malé deti, 40tka na krku a úprimne, nie, nechýbajú mi mladé časy. Možno v 30tke, keď som mala prvé, lebo vtedy človek všetko berie tak vážne. Ale teraz už mám tak nastavenú myseľ a manžela, že som minule spala do pol jedenástej, lazy deň si robím aj s deťmi, viem ísť s kamoškou do kina, aj na stretko a kľudne aj na víkend s mužom bez detí a užiť si ho. Dostala som od muža darček dve noci hotel a wellness, len ja a kniha, sauna a jedlo. A nemám pre to zlý pocit. Mám známu, čo ma vek ako ja, len detí mala skoro, tie už sú preč a ona sa správa a rozpráva ako keby už mala dôchodok za chvíľu. Za mňa sú detí motor aj benzín na dopĺňanie. A áno, uteká to rýchlo. Ja mám doma takú skvelú za chvíľu nástku ani neviem ako. Užívam si toto životné obdobie, lebo príde aj to bez detí a potom si budem užívať to, tak ako som si užívala obdobie mladosti.

majlo1234
27. nov 2023

@hederamonstera konecne niekto😃 dufam, ze vacsina,ktorej nechybaju bezdetne casy, ma uz deti vacsie, to uz je o inom, ako furt utierat sople a zadky😃 mne teda chybaju, nie v zmysle, ze lutujem, ze mam deti. Chyba mi vystrabit sa z choroby pred telkou s teplym cajom, pospat si cez vikend do desiatej obcas, ist na super turu bez revuceho nespolupracujuceho spratka😃 chyba mi sex vklude, nie trpnut, kedy sa dieta zobudi a bezat za nim. viem, zw to vsetko budem mat za par rokov spat a to ma drzi nad vodou

0silvia0
27. nov 2023

@tehulka2011 ked som mala male deti, riesila som male deti a neriesila som ako mi co chyba, lebo som samozrejme vedela, ze tie casy malych deti preletia rychlostou blesku.

anna_anicka83
27. nov 2023

@majlo1234 Sklamem ťa, ja mám doma 10, 5 a 1,5 ročné.😁

hederamonstera
27. nov 2023

@majlo1234 ja obcas aj lutujem ze som do toho sla a co? Ale potom si poviem, ze zasa nechcela by som byt bezdetna ked budem starsia. A teda milujem ich a aj sa im naplno venujem ale ano, najstastnejsie obdobie bolo ked sme boli s manzelom sami - kopa volneho casu, prerabali sme si domcek, ja som malovala a varila a vypekala, chodila na dlhe prechadzky a pocuvala podcasty, chodili sme zurovat a na vylety, cez vikendy spali kolko sme chceli a teraz FURT DACO aj v noci😂 teraz sa neda nic, niekto je na dovolenky s malymi detmi, my teda nie. Par krat sme to vyskusali a povedali sme si ze dokym nebudu starsi, nikde nejdeme, skoda penazi. Ano, su s nimi uzasne a krasne momenty ale viacej je tych problemov.
Tiez si ale hovorim ze ked budu vacsi, vsetko sa to vrati spat.😊

saxana000
27. nov 2023

Uz by sa aj tak nebolo s kym flakat vsetci maju rodiny..ja.som.si.mladost aj slobodu uzila.normalne spim dokedy chcem lebo mam super muza co ma necha vyspat.aj s kamoskou ked sa dohodneme tak idem a pridem hoci aj nad ranom ked sa nevieme dorozpravat samozrejme to nie je kazdy vikend. nie som vazen domacnosti ani otrok rodiny.idem aj na koncert aj do kina.ale uzivam si tieto casy ked kazdu chvilu pocujem mamiiiiiiii lebo zachvilu a ozaj to nebude dlho trvat sa dvere do detskej zabuchnu a z dievcatka bude slecna ktoru zaujimaju nove rifle uces a make up a na von s nosom pichnutym v telefone
tie vecery pri rozpravkach a clovece rychlo pominu..a potom tam budeme zase len sami dvaja s tatom.
Vies kolko z tych bezdetnych by vymenilo piatkove a sobotne zurky za noci stravene nad postielkou? Bud spokojna s tym co mas.. a ak ti chyba den pre seba bez vycitiek si ho sprav..

rivini
27. nov 2023

Nie, nechybaju. Bola som bezdetna do 36-ky, uzila si dost a teraz si uzivam aktualnu fazu😊

svokrinjazykmonika
27. nov 2023

Veľmi mi chýba môj starý život. Mám ročnú dcérku a je to záhul. Jasné že ju milujem najviac a bla bla bla. Ale pred tým to bola len robota, netflix, playko a chill. Už to proste nie je také, že si môžem robiť čo chcem, kedy chcem. Nemôžem si ísť na nákupy minúť výplatu, nemôžem si dať šlofíka kedy chcem, hrať sa playko celý deň alebo čítať knihu s vyloženými nohami a čajom na stole.

thoughtfulweirdo
27. nov 2023

Mala som prvé dieťa v 20, takže som bezdetnú dospelosť ani nevyskúšala, takže mi nemá čo chýbať 🤣

autor
27. nov 2023

Ja tiež môžem vyspavat, lebo manžel sa postará. Tiež idem s babami aj na babské jazdy, každý rok chodíme na dovolenky, ALE chyba mi tá bezstarostnosť a čistá myseľ v tom, že nemusím myslieť čo deti, nemusím sa o ne báť, nech idem kamkoľvek vždy mám v hlave “deti” atd čo je prirodzene. Party a žúry mi teda nechybaju 😂 a čas pre seba mám, pretože mám pomoc od rodiny a nikdy neni problém, keď chcem niekam ísť, ale niekedy by som si zopakovala časy kedy som bola len ja a muž napr a precestovali sme spontánne Ameriku za mesiac a pól 😊

majlo1234
27. nov 2023

@hederamonstera mne chyba najviac vypadnut na par dni sama bez decka niekam. A preto som znova tehotna😃😃🤣😃 ale presne ako vravis, ten cas osamote s muzom, bezstarostnost…ale tiez by som nechcela byt bezdetna, ja som deti chcela, ale mozno som mohla pockt este par rokov. Ale stavim sa, keby som cakala, neskor by som si bila hlavu o stenu este viac. Uz teraz nwvldzem behat za deckom😃