Nemáme čas na sex

anjika42
26. aug 2016

Ja sa chcem opýtať, že po tom, ako sa narodilo dieťa, ako často
máte čas na manželské povinnosti - ja s mužom tak raz za dva
týždne a to som ešte rada - je to normálne, alebo ešte menej niektoré to robíte?
Malý má veľa energie a nechce večer, keď je muž doma, spať ani tých desať minút.

bosoriak
26. aug 2016

@anjika42 No po prvom dietati to bolo velmi podobne asi prvych 9 mesiacov. Potom sme zaviedli rezim a vybavene. Ako ze dieta nechce spat? U nas nedostali na vyber, proste budes v posteli a hotovo. Ja nie som stroj, aby som cakala, kym sa milostivemu dietatku bude chciet spinuskat. 🙂

anjika42
autor
26. aug 2016

Dám ti adresu a príď mu to vysvetliť... skrátka, on keď ešte nechce spať a dáme ho do postieľky, tak začne vrieskať, ako keby ho cirkulárka rezala ☹

candii
26. aug 2016

Nooo tiez to mame podobne. Ale aj mm je dost pracovne vytazeny .. je unaveny a ja tiez noci nie su bohvieco ak si ukradneme chvilku pre seba par krat za mesiac tak som rada 😕 ale on chape mna a ja jeho. Proste je take obdobie teraz, ktore prejde

mirage
26. aug 2016

@anjika42 Ako si naucis, mas 🙂 Aj u nas bol cirkus, prve dni.. potom rezim a klud. Ja chcem mat vecer cas pre seba a pre muza.

madana
26. aug 2016

@anjika42 ano je to normalne,pokial je dieta male,nie je jednoducho cas ani na sex.Dieta vam trocha podrastie a bude lepsie,uvidis 😉

jeennyv
26. aug 2016

@anjika42 moja znama ako to vravia sa zmozu raz za mesiac a staci im, maju dieta uz sice skolopovinne alebo obaja pracu aktivity atd, ze su radi ze su radi, ako sa vravi... zalezi na tom ake su spolocne potreby danych ludi...niekomu to vyhovuje tak inemu inak, myslim si, ze nie je mozne prisposobit frekvenciu sexu komentarom tu dajme tomu, kazdy by sa mal riadit tym co staci jemu...niekto ti moze povedat toto je malo tamto zas vela a atd...

livi
26. aug 2016

tak toto nepochopím. máme 3 deti (malé) a majú stanovený režim a my máme čas aj na seba kedykoľvek chceme (večer) 🙂

moni244
26. aug 2016

Praveze po narodeni dcerky mavame sex castejsie, sme tak rafi chvilke kludu, ze vyuzivame kazdu prilezitost a neodkladame to

anjika42
autor
26. aug 2016

Ale malý, keď ho dáme do postieľky a nechce ešte spať, tak tam nahlas plače ... dá sa pri tom mať sex? to by bolo dosť sebecké

ja1985
26. aug 2016

pockaj, ked budete mat dve deti 😀 😀 😀 alebo viac 😝 my si to dokonca musime planovat 😀 😀 😀 ale tak maly je este maly , ja som s nimi vacsinou sama, takze vecer padam na hubu, ale viem ze to prejde a bude lepsie 🙂

kindervajicko
26. aug 2016

@anjika42 a neviete pockat kym zaspi?

anjika42
autor
26. aug 2016

on ale zaspí až po pol jedenástej a vtedy som už polomŕtva

lasina
27. aug 2016

Moja my ešte ani deti nemáme a sex máme 2 krát do mesiaca a aj ten je o ničom.Neboj ak tvoj muž bude mať chuť,ten čas si najde

bosoriak
27. aug 2016

@anjika42 My mame tiez 3 deti a cas na seba mame, deti su o osmej v posteli najneskor a ano, aj ta najmensia. Rezim sa ma prisposobit vsetkym clenom rodiny, nie ze dieta postavim na piedestal. Neviem, ake stare dietatko mate, ale vsetko sa da. Pri novorodencovi tazsie, ale je to o prioritach.

mima4
27. aug 2016

@anjika42 no dieta s tebou manipuluje a veci si vydobija si svoje. chyba nie je v nom ale tebe.

ty si rodic, ty rozhodujes, nie dieta!

netreba si z dietata robit boha...lebo na to len ty a tvoja rodina doplatis.

anjika42
autor
27. aug 2016

má desať mčesiacov ... a čo mám robiť, ked mi v postieľke plače - po prvé nemám chuť to počúvať a o druhé nechcem, aby z dlhého plaču dostal pruh

zonjushe
27. aug 2016

No baby neviem ako vy ale mne aj ked deti zaspia o 8 som hotova po celom dni..to nehovorim ako vyzera domacnost..muz unaveny, ja unavena,my casto zaspime aj na gauci bez vecernej hygieny..nehovorim su aj lepsie dni ale tak tych je vyrazne menej..takze nechapem kde sa berie ta energia u inych 😂

katkakovac
27. aug 2016

Kniha Kazde dieta moze dobre spat. Precitat, zaviest do praxe. Trvalo to 3 noci, reval jak tur, ale odvtedy raj na zemi, co sa tyka spanku. Syn ma rezim pravidelny od 8 mesiacov prespi celu noc a spi od 8 do 6,30. Dcera zacala mat ako tak rezim ako 2 mesacna, sama sa pyta spat okolo 7 - pol 8. Teraz ma 5 mesiacov. Ked bude mat 6 mesiacov, podla knihy ju naucim zaspavat samu a spat celu noc. A co sa tyka sexu nekomentujem. Mame 2 deti, od porodu mozno 2x. Casom sa to zlepsi, len musime nabrat energiu 😀

emilia25
27. aug 2016

Mi mame 4 deti.muz uspava najmensiu ma za chvilu pol rocka ja uspavam vedla starsich synov vzdy pri nich zaspim ale muz ma pride zobudit a mame celu noc pre seba.ked dieta spava s vami tak chodte do kuchyne alebo inde na rychlovku.inac som kedy si citala ze kvalitny sex ma trvat od 2 do 7minut tak to stihate kym dieta zisti ze ste neni v posteli.treba aj manzelke povinosti lebo inak vztah pojde dole vodou.

ivetkab.
27. aug 2016

@anjika42 zase sa ozývajú mamičky odborníčky ako uspať dieťa. Tým sa prosím neriaď. A čo sa týka vašich manželských povinností, je to normálne. Na tom svet nestojí. A toto je len prechodné obdobie. O dva roky bude všetko v poriadku. Ale ... asi budeš prekvapená, že nebude všetko také, ako keď ste dieťa nemali. Len sa netreba porovnávať a hľadať tu odbornú pomoc, lebo zistíš, že vlastne nič nerobíš dobre ... 😀 a ako je to tu zvykom, možno sa diskusia zvrtne k tomu, že sa nečuduj, ak si tvoj mm nájde inú ... 😀

katche
27. aug 2016

Tak, my mame deti dve, mladsie bude mat i tyzden rok a vieme si najst na seba cas...s rezimom sme sa nemaznali, v posteli su o 8mej, najneskor o pol deviatej. Ci sa to starsej paci a ci nie, mladsia je nastavena, ze sa o 8 uz sama pyta spat. Muz ma fyzicky narocnu pracu, skoro vstava, zaspava pomaly po sediacky, ale ked ide o intimitu, vie sa velmi rychlo prebrat 😃 frekvenciu nepoviem, lebo neviem no planovat nemusime, zatial 😂

terezka1947
27. aug 2016

@anjika42 aaaaale,no....
dietatko ma 10mesiacov....je male...zacinaju zuby,kadeco uz vnimaju,v noci spracuvavaju...atd,atd
moj prvy syn ten rezim mal snad kazdy mesiac iny....a trapila som sa s jeho zaspavanim do roka,nech som robila,co som chcela...aj tak vzdy zaspal az okolo 23h...ale prespal celu noc
druhy syn?
on spi rad....nema problem spat ani na obed,ani zaspat hned po umyti a napapani okolo 20h...ale budi sa 2-3x v noci...
ta ista mama,tie iste metody.....aaale dve rozne deti
neboj nic...to sa postupne zmeni
a vsetko upravi
o rytmus dietata sa treba snazit...a pozorovat...a sama prides na to,co jemu a tebe vyhovuje najviac,no stale nieco je
no a co sa vasho intimneho zivota tyka...aj ten sa prisposobuje detom,ci clovek cjce,ci nie...ale nebudu vzdy male...do cca 1,5r.je to dost narocne pri niektorych detoch,potom si zvyknete vy,dieta si zvykne na to,ze je na svete 😀 a pomaly sa nauci vsetko

janickacrazy
27. aug 2016

@anjika42 No tak si privstante ráno, ked večer malý zaspáva neskor, to je nejaký problém? My máme 3 deti a čas na seba si nájdeme minimálne 2-3krát do týždna, niekedy večer, niekedy ráno, kludne aj o 5:30, ked sa inak nedá. 😀

hors
27. aug 2016

No unas to je tak ze dcera ma 3 R a mladsia 3 mesiace aj unas to je vseliakllle som sama cele dni doma snima mm pracuje pohotovosti atd,,,takze neni doma veeelmi casto je ties ýnaveny ale tak stihame aspom 2x tyzdene stane sa malokrat ze len 2x za mesiac ale minimalne unas je ten problem ze sme obaja unaveny az az :0)

anjika42
autor
27. aug 2016

on v nci spí, ale to aj ja som unavená a takisto skoro ráno, vtedy ešte neviem, kde je sever..malý je práveže unavený už aj o osmej večer, pri lezení doslova padá na hubu, ale spať ne a ne...

janickacrazy
27. aug 2016

@anjika42 No a o koľkej ti ráno vstáva ked ide spať tak neskoro? Ved musí spať aspon do 8, nie?

janickacrazy
27. aug 2016

@anjika42 alebo cez víkend ked je muž doma a malý spí po obede tak vtedy možete nie? 😉

terezka1947
27. aug 2016

@anjika42 tak kazda mamicka ti napise nieco ine...a kazda je ina
nemozes si zobrat "radu"iba od jednej.musis poskusat vsetko,co sa da pri drobcovi...mozno je uz tak unaveny,ze nevie zaspat...aj to sa niekedy stava...presvihns cas na yaspavanie a uz je to boj
napr.aj kazde dieta spi inak a ma inu potrebu spanku
u mna napr.synovia spali rozdielne
jeden syn do cca 1r.spal 2x denne...zaspaval o cca 20h,cca 2x v noci hore....rano o cca 6:30 vstaval,uz o 11h sa mi ukladal...spal cca 1,5h
a aj okolo 16h opat spal cca 1h....no a o 20 spanok....a neslo to zmenit nijak...skusala som vsetko mozne...potreboval spanok cez den 2x...ked som natahovala do obeda,bol nervozny...ked som sa snazila spanok o 16nejako neriesit,udrzat ho hore,boj bol vecer...a noc strasna
ked nespal cez den,nespal v noci-paradox
no a postupne to preslo na spanok 1x denne
starsi.....ten nemal nikdy cas spat 😀 😀 😀
u neho to bola katastrofa cez den vzdy....boj cez obed
a vecer?fakt az po 10zaspal...daaaarmo bol v posteli o 20h
no a preslo aj to....vyrastol z toho. sice nespi cez obed vobec...ale vecer pekne chodi o 20,zalahne a do rana o nom nevieme...samozrejme,ked neriesi komare,tiene,atd 😀

le4
27. aug 2016

Pri mojich detoch sa mi potvrdilo ze rezim dna je velmi dolezity. Dieta aj ty mozete predpokladat, co kedy nasleduje. 10m dieta spi 1-2x denne, skus vystihnut kedy potrebuje ist cez den spat a davaj ho spat v rovnaky cas. Prechadzky tiez v rovnaky cas. Nesnaz sa aby ti co najviac prespalo cez den, skor naopak. Vecer pojde pekne okolo 8 spat. dietatko nenechavaj vyplakavat, deti potrebuju pocit bezpecia, blizkost mamy, ked zaspavaju. Cez den cielene hodinu oddychuj. Mozno to znie nerealne ale uvidis ze ten oddych ti pomoze a cas nan sa najde. Dobije ti to energiu a budes efektivnejsia. Mimochodom netreba podcenovat ranajsie rychlovky, tych 10min fakt mate 🙂 uvidis aku energiu do dna vam to doda 🙂

anjika42
autor
27. aug 2016

no vstáva o siedmej približne - ale on aj keď nieekedy cez den spí, tak ja som v takom napätí, že sa čoskoro zobudí, že si to ani neužijem