Cítim sa sama

5. aug 2023

Ahojte, som na rodičovskej dovolenke čo milujem, mám čas na koníčky 😄 Mám založenú živnosť, starám sa o záhradu, zvieratá a tri deti. Všetko robím rada. ALE som introvert. Nemam veľa kamarátov a priateľku mám len jednu. Býva 10 min cesty autom od nás, takže sa nevidíme ani každý týždeň. Manžel ma v práci náročné obdobie, chodí neskoro domov a sme spolu možno 1 hodinu večer. Vlastne som 12 hodin denne len s malými deťmi, takže sa nemám s kým porozprávať. Bývame na dedine, každý je zavretý na svojom dvore. Aj keď ideme do mesta na ihrisko ja sa neviem prihovoriť cudzím ľuďom. A aj keď som sa s niekým zoznámila, nikdy z toho nebolo že by sme sa ešte inokedy stretli. Deti majú kamarátov, chodia von s nimi, ale to sú už väčšie deti a nie sú vonku s rodičmi. Ešte pred coronou fungovalo v blízkom meste stretávanie mamičiek, ale s coronou sa to zrušilo a už neobnovilo. A ja som už zúfalá, lebo nemať sa vôbec s kým porozprávať o hocičom je náročné. Rozprávať sa s deťmi je o inom že áno. A rodinu tu nemáme a teda ani s nimi nevoláme moc často, to je zložitejšie. Tak sa chcem len vyžalovať. Alebo mi poraďte kde sa zoznámiť s nejakou mamičkou s deťmi 🙈

0silvia0
5. aug 2023

Musi to byt len matka s detmi? Aj starsi ludia su osameli a mozno by privitali nejaky kontakt s mladsimi ludmi. A vacsinou starsi ludia sa prihovoria prvi, nejaku babicku na ulici, ktoru by ste mohli navstivit, nemate?

3009
5. aug 2023

Ja som už stará a hoc kedy sa prihovorím mamičkám s deťmi, či na ihrisku alebo oni sa prihovoria môjmu psíkovi, takže len sa trocha otvor a uvidíš, že to pôjde.

ivangeline
5. aug 2023

Susedia? Napis odkial si?

sasitimi17
5. aug 2023

a odkial si??

kornelies
5. aug 2023

@0silvia0 Autorka potrebuje rovnocennu kamaratku ,nie babicku na rozhovor. Ja sa tiez zo slusnosti porozpravam so susedami 75+, ale nemam zaujem o siahodlhe debaty o vnucatach a chorobach.

0silvia0
6. aug 2023

@kornelies ja tomu rozumiem, ale precitala som si aj poslednu vetu, kde pise, ze rodinu tu nemame, ani si nevolame, a je to zlozite. Cize som mala na mysli, ak sa nezoznami s nejakou matkou s detmi, tak by jej aj ina starsia osoba mohla nahradit chybajucu rodinu. Ved nemusi to byt nejaka nemohuca babicka, ale starsia osoba. Bol to len napad, ved nemusi autorka suhlasit, moze hladat matku s detmi😉
Presne ako pise @3009 staci sa otvorit a na rozhovor nemusis selektovat s kym sa porozpravas, ide o ten ludsky zaujem, o par ludskych slov

majlo1234
6. aug 2023

Ja sa najviac socializujem so susedmi-mame celu paletu, bezdetnych mladych, detnych aj dochodcov.
Mne napriklad postupne vsetky bezdetne kamaratstva upadlu, akurat sa teraz zamyslam, ci niekde robim chybu ja, alebo ozaj potrebujem presedlat na detne kamosky

autor
6. aug 2023

@0silvia0 so starsimi ludmi v dedine sa sem tam rozpravam, ale to je proste o inom. Ti starší ludia maju uz iny svet, taky svoj. Proste by som rada kamaratky s ktorymi by som mohla riesit take somariny akoze ake gate kupit synovi do skoly, co si obliest na oslavu, iat na kavu a tak. Neselektujem a kym sa bavim, reapektujem aj to ze kazda matka robi veci po svojom. Aj ked sa raz spolu bavime, tak tam to skončí a druhy krat uz nix. Jednoducho neviem nadviazať blizsi vztah 😓

autor
6. aug 2023

@sasitimi17 TN kraj