Môžem dvojročnej dcére zrušiť poobedný spánok?

derdia
17. apr 2020

Ahojte zienky prosim Vas, mala 2 roky 2 mesiace spava po obede od pol jednej nejake dve hodinky.

Lrosblem ale je,ze napr.aj teraz este stale nezaspala....uspava manzel.Je plna energie a nie nie zaspat.Nechcem jej kradnut poobedny spanok, ale my tiez potrebujeme aj zit...a nie len vecer padnut od unavy do postele...myslite,ze to bud evelmi zle pre jej vyvoj ,ked jej zrusim ten poobedny spanok?Dakujem za odpovede....

danielita18
22. apr 2020

@derdia treba vzdy len skusat

ketty251
18. máj 2020

Ahoj. Môj ma 2,4. Spáva na obed o 12 tej. Cca 1,5-2h. Ráno vstáva o 7mej a nočný spánok má o 19tej. Cez víkend spáva do 8-9rana. Aj vtedy spí na obed ale len hodinu. Chodievam s nim pred obedom von. Unaví sa, naobeduje a ide spať. Keď vonka prší pustíme si hudbu a blbneme doma 😊.

peta4
18. máj 2020

Mam dvojicky 2rocne, parik a s dcerou mame pár dní to iste. Vstávame cca okolo 8h. Ráno. Potom obedny spanok cca medzi 12-13h.na 1-1,5h. A večer nám chodila spavat 22h.,23h.23/30, no zúfalstvo miestami. Nepomohlo nič ani spoločne ľahnúť ie, ani rozprávka, ani CD rozprávka. Aj po riti dostala, lebo zvyšní dvaja súrodenci uz spali. Ale tiež je to len obdobie podľa mňa. Mávame to nepravidelne a len s nou.

matilda72
20. máj 2020

@peta4 ono.okolo.2 rokou.deti spekuluju , nasa krasne.spala.sama.prisli.2 roky a ja.tehotna.a.u to islo.od vtedy ma.zachvaty ak ma.spat sama a nevieme ju naucit.spat samu,.ona to.vie ked mala.prislub odmeny zaspala.sama ale posledne zahlasi,.ze.ona nechce.nic ona chce maminku....a.to madama ma.pomaly 3,5roka a ja lezim na manzelskej a.dcerka.v posteli a mensia v postielke,.takze ak.ja.aj.idem.preco sama tam nie.je ale.aj tak proste musim.tam lezat...zo.zaciatku mi to nevadilo vsak polezim ale posledne lezim 1,5h a uz ma.beru.certi ked dom je.po 2detoch a po bombardovani ale toto uz obdobie nie je bohuzial kedze to trva 1,5 roka 😱

peta4
20. máj 2020

@matilda72 tak to je ina kava.....