Nakupovanie s deťmi

galaxy
7. máj 2013

Kočky ako vyzerá vaše nakupovanie s deťaťom/ deťmi. Bežné potraviny,alebo návštevy nákupných centier, či obchodov s oblečením?
Lebo ja mám pocit,že mojej švagrovej jej malá asi aj zavadzia. Vždy keď má ísť na nákup či do tesca, alebo do obchod. centra,vždy ju niekam dá varovať ( teraz má malá pol roka a robí to tak od narodenia). Je pravda,že je malá aj nervózna a začne plakať v obochode-ale čím to môže byť? - môže to byť aj tým že nie je zvyknutá?
Lebo mne keď sa malá narodí, nechcela by som ju niekam stále dávať, prakticky ani nebudem mať komu.
ďakujem za vaše názory

danim
7. máj 2013

@dana_l ano jasne, ze zvladam ist na nakup aj s 2. ale ja s detmi som rada von s rodinou na vylete, ihrisku.. naco by som stracala cas tym, ze s nimi som dlho v obchode ?

dana_l
7. máj 2013

@danim aha, takze ak moj manzel pride o 1 v noci tak ho poslem nakupovat. super. a to musi vstavat rano o 8 aby isiel znova do prace. no cenim si mojho manzela viac ako ho nechat nakupovat po polnoci a nenechat ho vyspat.
JA NEMAM PROBLEM NAKUPOVAT S DETMI.
ale asi to vela ludom neide do hlavy lebo maju len jedno ci dve deti a nie su schopni urobit nakup - to je jedno ze je velky nakup. ja nakupim plny nakupny vozik, odnesiem do auta, odnesiem do domu, ulozim. ja nechapem kde je v tom problem? 😕 😕 😕

dana_l
7. máj 2013

@danim ak mas moznost nechat deti u niekoho tak samozrejme ze ich nebudes tahat. ale ak nemas tu moznost tak i ten nakup sa moze urobit ako nieco "uzitocneho" a nie ako "trapenie". deti sa tak naucia ze nakupy su sucastou zivota a nie nieco co sa robi len "sem-tam".
urcite i ja by som radsej isla s detmi do parku ako na nakup ale z toho s nenajeme

kaja73
7. máj 2013

@dana_l kto tu pise ze nemoze ist??????
Piesem ze JA by som tam do roka dieta nebrala-a to je rozdiel-ty si rob co chces.
A viem presne sme to nerobili. 🙂
A ano ,malo som ho kde nechat-teda vlastene mam super muza co nakupy zvladne aj samostatne 🙂 .
neviem preco by sme ho tam mali vlacit,ked je aj ina moznost-toto nepovazujem za vhodne travenie volneho casu pre babatko do roka,povazujem to len za nevyhnutnost ak nie je inam moznost.
A ta u nas je a bola.
Neviem co je na tom nepochopitelne a smiesne ,ze sa az treba sulat.

dana_l
7. máj 2013

@kaja73 ja vravim ze som este take nepocula. no zvlastny doktor. som zvedava ci ma i ine perlicky 😀 😀 😀

brumka
7. máj 2013

my nakupujeme s malou od narodenia, jasne ze nejdem v 600 nedeli sa trepat do obchodneho centra ale na bezne akupi pecivo a tak som chodila normalne do potravin, inak raz tyzdenne s mm a autom do mesta od hypermarketu kde su tie ceny ine ako v tych malych. a nemame kam dat amlu ani bysom ju nedala proste ideme vsetci na nakup. akurat s oblecenim to je problem, ale nie nemozny, proste ja si poskusam veci a mm s babatkom pred kabinkou 🙂 ked trebalo nakupil len muz, takze ja v nakupovani problem nevidim ci ideme vsetci alebo ja sama s malou ci len muz

milka1978
7. máj 2013

@galaxy ahoj ... u nás je tiež nakupovanie často nočná mora 😀 ale v dobrnom .... máme dve detičky, dvoch chlapčekov, 3 ročného a 5,5 mesačného a od narodenia jedného aj druhého chodíme všetci pekne spolu na nákupy .... pokiaľ sme mali len jedného syna tak to bolo o čosi ľahšie ... posadila som ho dokošíka a tam sa spokojne viezol ... ukazovala som mu všeličo možné a nakupoval bud manžel alebo opačne, on sa venoval synovi a ja som nakupovala .... teraz keď máme 2 detičky tak najmenší syn je v sedačke v košíku a ten starší ide so mnou za ruku .... vtedy nakupujeme spolu a z apájam syna do všetkého ... napr. keď sme v potravinách a niečo z regálu vyberiem tak to dám synovi do ruky a poviem mu aby utekal za tatikom a dal to pekne do košíka a keď sa vrtái ku mne tak mu zase niečo dám a odnesie to .... a tam sa unavý, lebo sa nabehá, ja si zatiaľ vyberiem čo potrebujem a o mladšieho syna sa stará tatko pokiaľ čaká pri košíku ... zatiaľ sme zvládli všetky nákupy, rôzneho druhu .... či potraviny, oblečenie ... keď ideme do nákupného centra ako je napr Aupark tak najmenšieho syna dáme do kočiara a ten starší ide s nami za ruku ako bežne v obchode .... takže nevidím dôvod, prečo dieťatko odkladať ... aj nám plače sem-tam jeden alebo druhý v obchode ale to je normálne nie? veď nie som prvá ani posledná a nech na mňa pozerká kto chce 🙂

danim
7. máj 2013

@dana_l neviem ako u vas , ale na SK su obchody otvorene aj nonstop, a min do 22 hod ( tesco, lidl tusim do 21 hod ) tak ten cas vyuzit som mala na mysli.. na male bezne chodim s deckami aj ja, ved to je jasne. aj ja ich beriem vsade, kedze su moja sucast a nie som neschopna, aby som nezvladla ist s dietatom na nakup. ale kedze su obchody otvorene dlho aj vecer.. tak poobede, doobeda vyriesim co surne male potrabujem.. a zoznam s vecami potom odovzam manzelovi a ten nakupi. aky problem ???

kaja73
7. máj 2013

@dana_l aky doktor???????- si pleties moj prispevok s niekym inym-ja ziadneho Dr nespomimńam.

horana
7. máj 2013

@galaxy : toto je neprenosna skusenost, ked sa ti dieta narodi, pochopis jednanie svagrovej. 😎 Nie, nie je to preto ze jej zavadzaia dieta (skor mu chce cim lepsie) a ani nie je pravda ze dieta je nervozne preto ze nie je na to zvyknute. Vacsina babetiek je v obchodakoch nervozna, necitia sa tam prirodzene dobre, a aj pre matku je to stazenie - dokopy tam stravia viac casu nez by sama. Skratka, dala by som ruku do ohna za to ze na 99perc. budes jednat ako ona, teda ked budes mat tu moznost a hlavne dlhsie nakupy satov a pod. Uvidis. Potom dojdi zreferovat. 😀

danim
7. máj 2013

@dana_l tiez som cely den s detmi sama, takze nemam ich kde odlozit.. chodim s nimi vsade
@brumka
a ja ich ani "odkladat" nechcem, ved ich mame preto, aby sme s nimi travili cas, zili predsa..

yanni
7. máj 2013

@andrejka1983
"dieťa si žial vychoval tak, že nedokáže pokojne nakupovať, čo je na smolu rodiča"
Tak toto si nemyslela vazne. Prosim ta, najskor si vyskusaj alebo aspon presmysli ako dospela osoba, co vypustis z ust.
S jednym malym dietatom to je lahoda. Skus ist s tromi a este k tomu chlapcami (3, 5, 7 rokov). To je jedno ako super su vychovani, vsetko co dlho trva ich omrzi a zacnu sa nudit a vymyslat. A to musim podotknut, ze nase velke supermarketove nakupy celkom dobre funguju. Tiez ich zapajam do nakupu. Vedia kde co je a ked to potrebujeme, tak tiez idu zobrat do regalu, vkladaju do vozika atd. A mam to vyskusane sama s detmi, spolu s muzom ale aj muz sam!!!! so vsetkymi chlapcami. Ale garantujem ti, ze ako super taky nakup prebieha, aspon raz za nakup sa musis "hrat na rozhodcu". A ked to v obchode aj vydrzia, tak najneskor v aute si "skocia do vlasov". A ti poviem, okrikovat som skusala aj ja. Po case som pochopila, ze to nema zmysel. Ony si to vyriesia medzi sebou. Zakrocim, len ked sa mi to zda uz dost "brutal" alebo su drzi a zacnu nam dospelakom papulovat a byt drzi. Urcita discilina a respekt musi byt.
Oblecenie pre nich a s nimi tak najviac 2-3 krat do roka. Pre nas sa bud objednava v nete alebo idem sama, chlap sam alebo ak sa postasti, tak len muz a ja spolu bez deti.

dana_l
7. máj 2013

@danim ja by som urcite nechala mm nakupovat keby neodchadzal z domu o 8.30rano a neprisiel domov o 1-2 hodine rano. takze ma na spanok kolko? par hodin. a o tie by som ho musela ukratit keby som ho este poslala na nakup.

ja zase pozeram na to ze som doma s detmi cely den tak pre mna nechat vsetko len na neho nedava zmysel. on zaraba peniaze a ja ich "minam" na tie najbeznejsie veci ako nakup potravin.

danim
7. máj 2013

@dana_l tak to chapem potom.. tiez by som ho tym nezatazovala.. ja som mala na mysli bezny stav- rodinu, ze poobede, pred vecerom manzel pride domov 😉

dana_l
7. máj 2013

zaujimalo by ma ze ako by ste vy riesili nakup oblecenia pre deti ak by ste ich mali Tolko ako ja a mali by ste byt same? to by ste akoze "NEZVLADLI"? co by bol vas problem? deti? ci nedostatok trpezlivosti?

jasminet
7. máj 2013

@dana_l ja napr. oblecenie pre deti z 99% riesim cez net, ked uz o to ide. oblecenie pre seba riesim v obchode a deti odkladam u manzela alebo babky. mala nakupovat vie, vie, ze to sucast zivota, nie iba obcas, z regalu donesie co potrebujem, ale opakujem, velky nakup riesi manzel - kedze ma auto on, tak cestou z prace nakupi podla zoznamu. pripadne zoberie malu cez vikend a idu spolu (a na dlhy cas zas radsej sam 😉 )

danka86
7. máj 2013

@danim ja som to tak robievala, ze MM prisiel z prace, okupal sa, najedol, isla som potom do obchodu, ked som sa o hodinu vratila co uz bolo asi tak 20h deti za mnou revali ako tur. Lebo on uz unaveny z celeho dna, nevedel ich utisit. Takze ked som v obchode, uz su unavene a MM im nevie ten rezim nejak udrzat a su z toho rozladene, tak som po celom dni co som okolo vsetkeho kruzila ako kometa-domacnost, deti nevladala pocuvat este aj ten rev vecer. Takto si nakupim s nimi, alebo rano s mladsou a vecer ich uz ukladam ja a idu spat s usmevom-teda vacsinou 😀 A kebyze poslem MM nakupovat, tak neviem ako to dopadne 😀 a ja hlavne nakupujem len tak co vidim a vacsinou v obchode sa aj rozhodujem, co budem varit 🙂 ale ako som spominala vyssie, kazdy tak ako mu vyhovuje.
A tu kamosku nechapem, to by som uz asi lezala na psychiatrii, potrebujem byt kazdy den s detmi a kazdy volny cas ideme niekam na vylet 🙂

danim
7. máj 2013

@dana_l tu prvu tvoju spravu s tym casom, ze chodi domov o 1 v noci som nezaregistrovala.. preto som na to reagovala az neskor ( ale si to isto pochopila, vsak ? 😉

danim
7. máj 2013

@danka86 ja mam rovnako velke deti ako ty, ale ja takto problem nemam.. manzel ich v pohode zvlada.. aj vecer okupe.. v pohode.. takze niekedy ide na nakup on ( napr cestou z prace... resp ked ja varim.. ) .. niekedy ja.. vsetko treba prisposobit situacii.. jasne 🙂

danim
7. máj 2013

@dana_l jasne ze by zvladli.. co by umreli hladom ? 😀

fialkaa
7. máj 2013

@galaxy keby som mala deti kam dat, tak idem nakupovat radsej bez nich. chodenie po obchodoch nie je zrovna najlepsi sposob travenia casu pre deti. ale kedze ich nemam kde dat, nakupujem s nimi. snazim sa to urobit tak, aby som mala so sebou len jedneho. so starsim synom nebol problem do jedneho roka shopingovat aj pol dna, on si kluden pochrapkaval v kociku. ale kamoska nemala sancu kupit ani chleba so svojou dcerou, pretoze jej to vadilo. neposudzuj svoju svagrinu. ma dvodo na to, preco to tak robi. ty si urob po svojom.

aadulik2110
7. máj 2013

@galaxy my brávame malého od narodenia zo sebou, či už ide o nakupovanie potravín, oblečenia.... jediné kedy sme ho do obchodu nebrali, tak bolo v čase chrípok (aj to sme išli spolu a malý zostal v aute s manželom a ja som medzitým pokúpila,čo bolo treba). Dokonca sme niekoľkokrát boli aj na celý deň v BA, kedy sme potrebovali zariadiť byt.... a pohode sa to dá aj s drobcom skĺbiť - netreba ho odkladať.

lujza123
7. máj 2013

Nakupovanie s detmi??? katastrofa 😲 ...este taky supermarket kde sedi v kosiku v pohode ale obchodne centra katastrofa..ked bola mala pistala, teraz len zdrha, schovava sa medzi oblecenim, vsetko vytahuje ze toto si kupi ked bude velka predavacky zazeraju...
@galaxy kym clovek nema deti ma plnu hlavu idealov ako co bude...ver tomu ze realita bude potom uuplne ale uplne ina

danim
7. máj 2013

podla mna kazda mama, ktora ma kde nechat deti ( ak ziju napr s babkou v 1 dome mam na mysli ).. pojde radsej nakupovat sama.. sa tu nehrajte na matky dokonale.. ze ako vsetko zvladate.. jasne, zvladame co musime v akej situacii sme. lebo neverim, ze velky nakup potravin s viac ako 1 dietatom je akoze super chvilka 😝 ( a to mam deti kludne )- ale radsej 1 rodic vybavi nakup a druhy je s detmi na ihrisku

danim
7. máj 2013

@lujza123 sa tes ked budes mat deti 2 😀 😀 😉 vesely je zivot 🙂

danka86
7. máj 2013

@danim MM tiez baby od narodenia zvladne okupat, aj povarovat keby bolo treba. Ale vecer uz su umraucane a tym, ze je s nimi malo, tak sa na nho vzdy tesia, ale mojkat sa chcu vecer so mnou 🙂 on maka 12h denne manualne a aj ked je velky kludas, tak vobec nevie ako reagovat na tie ich revy vecer 😖 mrzi ma to velakrat, ale co s nim, uz ho nevymenim 😀

danim
7. máj 2013

@danka86 nic nevymienaj 😉 prisposob situaciu tak, nech je doma pohoda a klud 🙂

danka86
7. máj 2013

@danim to mas pravdu, ze netreba sa hrat na mamy dokonale. ja by som ich hned supla svokre, byva na tri kroky len ochotu z jej strany nie je. s MM sme uz spolu nikde neboli niekolko rokov. Bola som na cintorine s MM mamine posadit nejake kvety a tak. Mladsia mi behala po hroboch, vyhadzovala kamene z hrobov, namacala ciapku do krhle, umyvala s rukami hroby, pocikala sa mi tam. No raz jeden raz druhy za nou lietal, starsia sa len rehotala akoby bola v divadle a my sme odtial po hodine dosli total vyflusnuty. Svokre sme ich nechat chceli, ale prave sa opalovala na terase a nechcela ich povarovat-co je vlastne klasika, takze sme tomu vystaveny dobrovolne nasilu.
Ja by som si velakrat nieco vybavila bez nich ale proste sa neda. A to, ze ma niekto tu moznost ich niekam dat a nakupit si, preco to nevyuzit. Len to netreba prehanat, aby tie decka ozaj boli zvyknute aj na obchody, lebo predsa je to nasa sucast. casto varujem kamoske 6r dceru. a minule som im v obchode zavelila ako sa maju chovat, lebo sa vsetky tri rozbehli a uz ich nebolo 😀 tak som ich usmernila a uz len susotali a isli vedla mna. Predavacka mi ich pri pokladni pochvalila, ze ake su poslusne 😀 Jaaj, keby ich videla v akcii som si tak myslela 🙂

danim
7. máj 2013

@danka86 presne tak, decka su nasa sucast, tak ich treba aj bravat vsade, nech su zvyknute. a na druhej strane obcasna pomoc babiek dedkov je tiez ok, a okrem ineho su to aj ich vnucata.. tak je podla mna pritiahnute za vlasy si postavit hlavu, ze len JA JA JA.. a nedat priestor starym rodicom si s vnucatami vytvorit vztah.

dana_l
7. máj 2013

@danim no problem, pochopila 😉