Otravuje ma stereotyp na materskej.

helka17
4. dec 2019

Baby a vy poznate ten pocit, keď ste až znudene z toho každodenného stereotypu, nič vás nebaví? Som mama, dve deti 3 a 1 pol ročné, muž len v robote, ja sama doma žiadna rodina, známy v okolí, jediné prechádzky do mesta a domov, len upratať, variť, deti, prať atď dookola, žiadny spoločenský život... A ze vraj stále vymýšľam, som nespokojna...Nehovorim, ja som vďačná za všetko, ako sa máme...ale..
Neviem už mi je asi dlho doma

miruslb
4. dec 2019

Ja som doma "iba" 1.5 roka a tiež mi už prepína. A hlavne teraz keď je zima, dieťa mi odmieta chodiť von a ja som už na prášky
😂

helka17
autor
4. dec 2019

@miruslb tiež mám s tým chodenim von problém, do kočika nechce, chodiť nechce, nosila by sa 😩

lucilaines
4. dec 2019

Tak isto mam iba jedneho 15 mesacneho a prepina mi kvalitne 😅sem tam ma chytia take depky, zachvaty placu, ze manzel sa len za hlavu chyta. Potom ma to zas prejde na chvilu a som rada, jak mi je doma dobre. A takto dokola. Ale ano, vseobecne oproti zivotu, ktory som viedla pred tym, uspesnej kariery, cestovaniu je toto stereotyp, ktory ma ubija. Takisto ma ubija riesenie problemov typu co dnes zas budem varit, minulo sa Savo, treba kupit plienky, dieta mi huci v strede namestia a neviem ho dostat naspat do kocika. Mne pomaha sa aspon rozpravat s muzom o robote a radim mu ked ma nejake dilemy alebo problemy. Pravdepodobne ma asi nepocuva, ale ja mam aspon pocit, ze som v nejakom chabom spojeni so svetom dospelych 😅

kikus985
4. dec 2019

Áno, niekedy. Mne pomáha keď občas vypadneme do kina alebo na večeru bez detí. A tiež nové koníčky. Viac menej mám čas až večer keď idú deti spať. Vtedy začína chvíľa pre mňa keď sa môžem venovať tomu čo ma baví. Našla som si nové veci čo ma bavia, je to taká príjemná zmena 🙂

brita7777
4. dec 2019

Velmi podobne pocity. som doma 3roky aj 4mesiace..hlavne v zimných mesiacoch je to horsie. mala teraz ako rocna a pol vymysla v kociku. niekedy sme ozaj iba doma. syn je uz v skolke. .ale vzdy si vravim ako fajn, ze mozem byt s nimi...tiez tu nemam rodinu ani kamaratky, ale ja mam rada aj samotu. Skus si precitat daku knizku, alebo nejaku inu aktivitu co by ta zabavila trochu odrthla z reality.

dannieja
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevludna
4. dec 2019

Pockaj, ked nastupis do prace;)

arianna25
4. dec 2019

Aj mne sa stane že cítim to iste čo vy baby keďže som tiež na materskej ale aspoň že mame tu možnosť byt s dieťaťom doma tri roky to je fantastické oproti zahraničiu. Aj pracujúci ľudia vyhoria a prežívajú tiež ten pocit stereotypu a nestihania veď to poznáme tiež aj z práce. Mne pomáha prechádzka v prírode alebo aspoň blízko nejakého rastlinného spoločenstva.

helka17
autor
4. dec 2019

@nevludna to stále počúvam, neviem ale ja som milovala svoju prácu, a hlavne keď bol stres, veľa ľudí, práce, práve to mi chýba, pokecať s niekým nezainteresovaným , zasmiať sa, zabaviť...teraz ako zienka domáca už mi je dlho...som aj rozmýšľala ísť skôr do práce, len si neviem predstaviť žeby som s malou nebola keď je ešte taká malinka...plakala som keď syn šiel do škôlky...A ešte muž len samé teambuildingy, školenia, chaty firemné...Ja nič, lebo ani kde, čo, s kým...ach neviem fakt čo so sebou

popoluskaxy
4. dec 2019

@helka17 Ale @nevludna to myslela tak, že keď už budeš aj do práce chodiť, aj stíhať deti, rozvážanie do inštitúcií, už to nemusí byť tá pohoda, ktorú doma teraz máš. Aj keď si teraz možno frustrovaná zo stereotypu. Ale chápem, že niektoré ženy potrebujú vypadnúť z domu skôr. Ja som doma vyše 5 rokov...a budem minimálne ďalších 3,5 roka. Sú chvíle, keď by som aspoň na jeden deň niekam šla, ale, bohužiaľ, nemám kam, nemám ako. Som s deťmi 24/7/365. Naozaj vkuse. Manžel mi rád pomôže, hrá sa s deťmi, ide aj nakúpiť, keď je doma. Ale chodí často na také týždňové, dvojtýždňové cesty, že som jednoducho naozaj s nimi sama. Vždy si vravím, že lepšie mi už nikdy nebude. Nikdy nebudem môcť byť v kľude, keď vstaneme napr. o 9. Nemusím riešiť čas, nemusím sa stresovať ľuďmi, ktorých možno nechcem vidieť a viesť s nimi komunikáciu (učiteľky, kolegyne, šéfka v práci...), nemusím byť každý deň vychystaná, aby som ľudí neodplašila svojím zjavom. Ale môžem sa hrať, môžem niečo naučiť svoje deti (nie len cudzie, ktoré som učila). A, keď mi chýba pokec s kamoškami, píšeme si na messengeri. Bohužiaľ, mám všetky kamošky roztrúsené po celom Slovensku, boli sme na takých školách, kde sme sa stretli ľudia zo všetkých kútov, takže nie je šanca, aby som si robila nejaké stretká na kávičke a pod.

nevludna
5. dec 2019

@popoluskaxy presne tak som to myslela.

Vsak je tolko moznosti co sa da cez matersku robit. Potom ked ti zabere 9hodin z dna praca, uz si tak zivot neuzijes. Nahanat sa pred pracou s detmi do skolky/skoly, potom do prace, potom letiet z prace pre deti, nakupit, navsrit, upratat, naucit sa s nimi, vecer obstastnit manzela 😄 budes vdacna za vikendy a buchat si hlavu, ze si si matersku na plno neuzila.

Chapem, ze ti chyba kontakt s dospelakmi, ale cez matersku ho mozes tiez nadviazat🙂)
Ja som nastastie introvert a ludi sa stranim, takze ja sa uz neviem dockat zivota na materskej a skor sa bojim zivota po materskej, ked mi k tomuto chaosu pribudne dieta.

helka17
autor
5. dec 2019

Ďakujem, asi máte pravdu,.. viem vela sa stazujem a nic nerobím...keď ja mám také obdobia sem tam že mi všetko lezie na nervy a nič sa mi nechce...musím sa premôcť aj sama a dačo vymyslieť a spestriť si to doma

siska53
6. dec 2019

@helka17 ja som to nejak nepoznala.. ale asi to bude tym, ze som sa zoznámila s vela maminami a cez víkendy som bola s rodinou muza a snim a cez tyzden zvykli aj nasi dobehnut.. a ked mala mala.rok, zacala som.chodit cvičiť raz do tyzdna.
Boli skor dni, ze som bola na prasky, lebo sa zlostili a ja som bola podrazdena tiez..a ..a dumala, ze lepsie hy mi bolo v praci.... ale vtedy som.si nakoniec vzdy povedala, ze oni i ja budeme mat zlu naladu aj potom, ked uz budu v skolkach a ja v praci a po praci je clovek este vycerpanejsi a znasat zle.nalady deti je vtedy omnoho narocnejie. Mne doma bolo fajn a rada na to obdobie spominam. A zas..dobre mi je aj v praci.. ale to je este vacsi stereotyp.. rano hektika, robota, utekat po deti, nejake úlohy porobit, nieco navarit ci uprata, prip.sa hráme.. ide to rychlo a dost mi splyvaju dni.. a do toho aj nervy s detmi.. no takze.. vzdy sa daco nájde.

eliska13
12. dec 2019

@helka17 ale veď to je normálne ani v práci Tá to asi nebavilo každý deň či?zober niekedy deti do detského kútika daj si kávu a užívaj si tie dni.Ja som zas mala rada, že som si mohla naplánovať zajtra varím, pozajtra niekam vybehneme taká volnost.Zima je zlá na nejaké aktivity.kazdu obcas prepadne lutost, že muž sa naje vo foode porozpráva s niekým možno by rád sedel na koberci a hral sa s detmi.To prejde😉

miriam1983
4. jan 2020

@helka17 a co tak ist na par hodin do prace?