Podpichuje muža

7. mar 2023

Ahojte , neviem či sú to hormóny alebo čo lebo som 2x tehotná ale nejaký čas stále vytváram hádky alebo proste podpichujem muža. Pracuje 15-16h denne krátky , dlhy týždeň, viem ze ma náročnú prácu hlavne na psychiku a stojí celý deň na nohách no a tu nastáva ten problém. Máme 2r dcérku ja sa jej venujem celý deň, hráme sa púšťame rozprávky ideme sa hrať von atd proste normálne dni.. ale keď je doma, štve ma keď si sadne a mobiluje a oddychuje a ja sa mám dcére venovať.. bohužiaľ zatiaľ neni v takom postavení sa úplne sama zahrať. Viem ze je unavený z práce potrebuje oddych ale keď sa snou aj ide hrať vydrží to naozaj krátku chvíľu nakoľko ju nebaví niečo dlhšie ako 5min a on mi povedal ze on snou všetko rad robí ide von, navarí, proste všetko urobí ale to hranie on nevie tak ako ja nemá takú fantáziu alebo čo a keď už nevie ako tak jej pusti rozprávku a kukaju a mňa to proste štve ze keď je doma ja sa snou hrám keď vyzaduje pozornosť ak nevyžaduje aj ja si sadnem na gauč a mobilujem alebo kuknem tv to je úplne normálne. Neviem asi mi len šibe. Okrem tohto všetkého je naozaj úžasný chlap , navarí keďže väčšinou len on vari , uprace hračky atd, kúpe malú keď je doma, ide snou von na ihrisko, dá prať no neviem.. keď vidím ako iní chlapi sa hrajú s dievčatkami ale asi on to nevie až tak alebo dcérka je len taká ze jej nevydrží hranie. Asi sa stym len musím zmieriť ze hranie ostáva len na mňa , keď mu len pripomeniem ze mohol by si sa ísť troska hrať s dcerkou alebo niečo podobne už je tam zase náznak toho ze on nejde alebo proste ja sa mám ísť snou hrať. Ako to máte doma vy ?

melanta
7. mar 2023

Takže varí iba on, upratuje hračky, dieťa okúpe, ide von na ihrisko, dá prať, robí 16 hodinové smeny. Ale nehrá sa doma s dievčatkom ako iní muži. Tak robíš scény. Nuž čo napísať, rob ich aj naďalej a budeš mať potom ako rozvedená možnosť si nájsť chlapa, ktorý nevarí a neupratuje. Mimochodom, ak ti vadí, aký je otec, prečo si si s ním urobila druhé dieťa? To moc logiku nedáva, keď ti vadí, aký je.

autor
7. mar 2023

@melanta veď vravím , ze sú to asi hormonálne zmeny lebo predtým som nebola takáto. Nevadí mi aký je otec on je dobrý otec ale že sa nevie zahrať s malou , nemá takú fantáziu alebo trpezlivosť neviem ako to mám povedať okrem tohto sa naozaj pekne stará len mi vadí táto vec keď vidím ze príde za ním malá a vidieť na ňom ze aj jemu je to ľúto ze sa snou nevie tak zahrať ako ja.

777januska777
7. mar 2023

Nie každý má rád hrnie s detmi. U nás doma je to opačne, mňa to hranie vôbec nebaví a fakt to nemám rada, radšej ich vezmem na ihrisko alebo vonku, kde sa zahrajú samé. Manzela zasa hranie baví viac, tak on sa hráva keď tak s nimi. Ale môžem povedať, že vekom je to lepšie, ze aj tie deti sa hrajú tak zaujímavejšie, takže už sa skôr do toho dotlacim. Nenút muža do toho co vyslovene nemá rád, on si postupne nájde tu svoju cestu, ktorá bude pre neho priatelna.

autor
7. mar 2023

@777januska777 ja viem rozumiem , musím to nejak prijať a ovládnuť hormóny

anonymous87
7. mar 2023

Tak toto je z kategorie: bolo somarovi dobre, isiel sa na lad smykat (pripadne, nemam problem, vyrobim si) 🤷‍♀️

tanyan
7. mar 2023

Jeho čas ešte príde, keď ty budeš venovať viac času mladšiemu a on si s dcérou nájdu cestu k sebe aj pri hrách. Alebo možno príde jeho čas až pri robení úloh a potom budeš takisto vďačná, že si rozumejú, dobre spolu vychádzajú... Zatiaľ šetrí svoje skryté talenty. 😉

maryetta
7. mar 2023

Jasne ze nie kazdy muz ma taketo sklony natolko sa venovat babatku. To co pises tak tvoj muz toho robi az az 🙈

simik22
7. mar 2023

Ani mna nikdy nebavilo hrať sa s deťmi. Teraz keď sú väčší, dáke karty a hry áno, ale s dvojrocnymi nie. A nie som zlá matka kvôli tomu

orta
7. mar 2023

uz len to, ze navari, ze uprace hracky, ze dieta okupe, ako by som sa z takychto veci tesila, ono je to tak, ze casto nevidime to, co mame najblizsie, co mame pod nosom 😉

kukulda1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jaskolka
7. mar 2023

Ja sama nie som na také hranie s deťmi, so synom maximálne tak postavím pár kociek a čítame si, to áno. Ale inak sa s ním nehrávam, on jednoducho je pri mne a zapája sa do toho, vo robím - dáva prádlo do práčky, do sušičky, vysávame spolu, zametame, varíme, a podobne
Nie každý je na "hranie sa" mňa by porazilo pol dna len stavať lego, či hrať sa s autami.
Keď ti vadí len toto, fakt to môže byť hormonmi, uvidíš, čo bude po pôrode.

0silvia0
7. mar 2023

v prvom rade, chudák chlap. V druhom rade, prestaň dieťaťu robiť animátora. Snáď od chlapa nechceš, aby česal a obliekal bábiky, keď k tomu nemá vlohy. Stačí, keď jej bude napríklad čítať a pôjde s ňou von na prechádzku.

jesenzima
7. mar 2023

To je také..... vyhovárať sa na hormonálne zmeny .... Daj vydýchnuť aj mužovi aj dieťaťu, nemusí sa jej 24/7 niekto venovať, nech sa zahrá aj sama ..mám aj dvojročné dieťa a to naozaj nepotrebuje mat stále niekoho pri sebe na hranie .... Mňa napríklad tiež nebaví hrať sa s deťmi, neviem si predstaviť,že by mi to muž vyčítal a rypal do mňa ...

kammik
7. mar 2023

tak vieľ, sama píšeš, že pracuje veľa a o isté veci v domácnosti sa tak isto stará. takže by som si na tvojom mieste dávala pozor na to, aby som to nejak zbytočne nehrotila

koniarova
7. mar 2023

Veď ju nechaj, nech naučí hrať aj sama.

danica2711
7. mar 2023

na hormóny sa nevyhováraj... chlap pracuje, pomáha ti, stará sa aj o dcéru, akurát to hranie je len na tebe, no chúďatko moje, aby si sa z toho nezbláznila... Každý sa nevie hrať s deťmi a ak je to jeho jediná chyba, tak rýchlo uplatni sebaovládanie a prestaň ho otravovať

ibajaanikiny
7. mar 2023

A preco mas pocit,ze s malou sa vzdy musi niekto hrat?moja nema este dva roky a dokaze sa uz krasne zabavit aj sama,samozrejme,ze je stale pri mne,alebo pri chlapovi,ale vie to aj sama. Ok,hracky su vtedy vsade,ale nechavam ju,nech si rozvija sama aj svoju fantaziu a nie jej stale robit pri hre spolocnost. Aj moj chlap dokaze navarit,upratat,vysava v podstate iba on,ale niekedy si proste len sadneme a sledujeme malu,ako je ponorena do svojho. Vsetko ju bavi iba kratku chvilu,ale strieda to a zabavi sa. A potom sa obcas pohra so mnou,obcas s muzom,ideme aj von,alebo “upratuje” s nami. Daj mu s tym pokoj,uprimne,ja tiez nie som na tieto hry,uz ked sa do nejakej dostanem,mala chce zase nieco ine robit a 50% zo snahy hrat sa,je skusanie veci,ktore nemoze,gulame si loptu a zrazu otvara komodu a uz chce rozhadzovat veci a zase to je “no no,nemozes…”😄skludni hormon,aj on je len clovek…

carduelis
7. mar 2023

Aj mna obcas trapilo preco sa manzel nehra a nesprava k detom tak ako ja a potom mi to doslo- lebo je muz. Rozvija v nich ine oblasti, uci ich inym veciam, viac vyzaduje a motivuje a je to ok. Chapem ze mas pocit ze robis pre dcerku veci na 100% a aj muz by mal, ale otec ma ine “povinnosti” voci dietatu. Viac ho posuva do sveta a zodolnuje. Skus ich podporit v tychto aktivitach

sergejj
9. mar 2023

Typicka vyhovorka zien. To nie ja to hormony. A co sme opine ci ludia? Kazdy mame zmeny hormonov, zalezi na nas Ako to zvladneme. Najlahsie je byt hnusna a zvalit to na hormony vsak? Tvoj muz si zasluzi lepsiu zenu.