Pomoc po pôrode

7. nov 2021

Čoskoro sa mi narodí druhé dieťa. Ako ste to mali po pôrode, bola u vás mama alebo svokra a pomáhali vám? Lebo ja osobne by som bola radšej, ak by sme boli iba ja, môj muž, bábätko a staršie dieťa. Ale neviem si predstaviť, nakoľko to bude náročné. Môj muž bude v čase pôrodu na otcovskej dovolenke so starším, takže bude doma. Mám už ponuku od svokry, chce k nám po pôrode prísť pomáhať. Neviem, čo jej na to povedať, ona si už dokonca zobrala dovolenku.

vanda323
7. nov 2021

Áno mamka, švagrinna. Prídu pomôcť určite. Je fajn ak má kto. Lebo ja aj napríklad silno krvacam...je fajn sa ísť osprchovať aj po každom močení. Oddýchnuť .

zuzka102
7. nov 2021

Muža budeš mat doma, tak načo ďalšiu osobu trepať k vám? A ešte svokru... No ja by som ani omylom nechcela, aj keby som sa mala rozpadnut.. 🤣 Ak by muž nebol doma, tak vlastnú mamu áno, tu by som brala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
7. nov 2021

A nemôžeš sa s ňou dopredu dohodnúť, že by vám len vždy doniesla jedlo? ... Ze by ti to veeelmi pomohlo. Ak by sa s ňou tak dalo dohodnúť, tak by to úplne stačilo a fakt pomohlo.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petka1402
7. nov 2021

@elizabet173 no keby som sa zložila ja tak to by boli kecy jak ona porodila 4 a vychovala sama, na potoku prala plienky v zime, lebo muž v robote, atď. Neriešim už, vravím, tak ako som ich mala rada, sa zmenilo na par návštev počas sviatkov a narodenín. Ona je dobra žena, vychovala môjho muža predsa a aj preto by som s nimi dvere nevyrazila.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kubkovamama
7. nov 2021

Ja po troch porodoch vzdy v hroznom stave ti poviem stručne-sukromie na nezaplatenie.Nech som bola akokolvek unavena,znicena,hladna,depresivna,najlepšie sama s babatkom,max s detmi a muzom,aj ten mi prve tyzdne vadil.Strasne ma po jednom porode vytocila navsteva svokrovcov druhy den,doma bordel,spinave veci z porodnice vieme ako vyzerajú,hodene v kupelke kam vsetci naklusali si akoze umyt ruky,kuchyna po vybuchu a oni,ze kávu.. Ja v hroznych nervoch,dopotena z hormonov a s presakujucim mliekom s malou na rukach a svokra to zaklincovala,ze sak co si nesadnes? A ja ze nemozem,som roztrhana az do zaludka.Nebola som, ale od zurivosti som to proste tresla.Svokor kukol do zeme a za 10min boli prec.Prisli az o mesiac.Odporucam navarit do mrazaku,ale neviem..ja som bola za par dni celkom funkcna co sa domacnosti tyka a babatko spalo skoro nonstop,mne fakt ziadna pomoc nechybala.Druha vec je sorta maminiek,co nie ze pomoc,ale su aj spolocenske,nehanbia sa za veci poporodne,chcu sa babatkom pochvalit a tym chybaju navstevy a spolocnost a su radi ak niekto pride.

zafir01
7. nov 2021

Nikto u nás nebol, manžel na kamióne, si vzal prvý týždeň voľno. Teraz čakám tretie, tiež si berie voľno aby bol prvý týždeň z pôrodnice doma. Nejako mi dona nikto nechýbal. Zvládli sme to pekne sami

didi2102
7. nov 2021

Dve sekcie,po prvej manžel išiel hneď do zahraničia,nik mi nepomáhal,po druhej sekcii bol manžel na materskej opäť nik,toto nikdy nebude dobre neboj zvládneš to s.muzom

dzejsik
7. nov 2021

my budeme mat teraz druhe a mamina len vravela, ze ak bude treba, tak este ma tyzden dovolenky a vie si zobrat zo dna na den volno … tak sme len dohodnute, ze to budeme riesit operativne, ved ani nevieme kedy to bude presne a tak

lenka1993
7. nov 2021

Mama mi doma upratala, navarila a čakala nás. Bola s nami prvú noc. Že keby trebalo cicikat na rukách tak aby som sa vyspala. Potom isla domou a chodila každý deň o 5 po práci, navarila, pomohla okúpať a upratať , ak bolo treba a odišla. Svokru by som ale k sebe takto nepustila. Vlastne ona videla dceru keď mala 3 mesiace. Skôr sa nezaujímala.

ailiba
7. nov 2021

@elizabet173 tak ja len hovorím podľa seba... Mne bolo všetko za ťažko. Dobita, unavená... Bola som veľmi vďačná za to mäso na tarhoni a podobne mnamky co nám naši v sobotu priniesli. Samozrejme, keby som musela, tak to zvládnem... Ale bolo to lepšie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evica8370
7. nov 2021

Ja čakám tretie a už teraz mi chodi mama pomáhať, aj pri prvom aj druhom bola a som jej za to veľmi vďačná. Doma mam skoro 5 r syna, dcéra 2,5r a teraz koniec novembra tretie. Určite bez pomoci by som to ťažko zvládala. Mamina sa nestará do výchovy, skôr pomáha, navarí, uprace ale vôbec si nedovolí niečo kritizovať. Muž chodí do práce takže pomoc až keď sa vráti. Takže u mňa jednoznačne veľká pomoc 😉

ailiba
7. nov 2021

@elizabet173 no, môj len pečene kura a hemendex🤩... Zato ocino vari ako Boh....a rád. Ale samozrejme, každý podla svojho. Len mne to veľmi pomohlo, preto som to napísala. Ale super, keď bude manžel doma.

heln
12. nov 2021

ahoj, este nevies ako ti bude po porode, tak pomoc neodmietaj. ze bude muz doma, tak to bude super, ked chce prist svokra pomoct, tak ju hned nasmeruj na to co ty budes potrebovat, napriklad nakupit, navarit, umyt riad, poprat, povesat pradlo. Ja som druhe rodila skor ako na termin, takze manzel bol v praci a nedalo sa mu vymenit, moja mama v praci, navarila mi ked mohla a svokrovci sli svagrinej strazit skrecka a ja doma sama, nevladala som ani vstat z postele po sekcii na zachod, maly furt plakal grcal kakal, aspon ze dcera bola spokojna a vystacila so spagetami.

simona92101
19. nov 2021

Myslim ze ak bude doma manzel,pomoc vam netreba,max ze by vam priniesla navarene-a to je dost velka pomoc☝ inak neviem v com by mala pomahat,babatko bude potrebovat len papat,spinkat a maminu pri sebe.mne osobne velmi prekazalo,ked som bola par dni z porodnice doma,bolava,nevyspata,unavena z kojenia(bojovali sme zo zaciatku),malá konecne zaspala,ja som sa chcela osprchovat,vetrat (*)a oddychnut,a v tom zazvonil zvonec a dovalila sa svokra,prestupovala pri postielke kedy sa konecne mala zobudi,nakoniec ju nasilu zobudila,5 min.pomojkala a isla domov.a malá potom revala az do noci...vtedy som taketo navstevy stopla,a aj ponukanu "pomoc"...