Som dobrá mama?

wejatko
5. jan 2022

Ahojte. Aj Vy máte niekedy pocit, že ste v niečom zlyhali? Ze nie ste dobrá mama? Mam 6 mesačnú dcérku. Milujem ju celým mojim srdcom a snažím sa robiť maximum.Mala je skvelá. Aj manžel mi pomáha, je úžasný. Koľkokrát mam ale výčitky, že nie som dobrá mama. Veľmi sa aj bojím o malú.Kazdy deň som v strachu, že sa maličkej niečo stane.Chcem byť v pohode nebáť sa stále,užívať si s maličkou a nemať výčitky.Mali ste to aj Vy tak?Čo Vám pomohlo?Vedeli by ste mi poradiť? Pozdravujem Všetky skvelé a úžasné mamičky❤️

xsimonkax
5. jan 2022

Tu sa nedá asi nič poradiť. Každá (skoro) matka pre svoje dieťa urobí všetko čo môže. Strach o blízkeho človeka či dieťa je tiež normálny a prirodzený tak ako aj samica si ochraňuje svoje mláďatá takisto aj matky svoje deti. Hlavu hore, každá mama je skvelá, pretože robí všetko preto aby svoje dieťa ochránila, dala mu lásku, výchovu a ukázala mu smer.

luccija
5. jan 2022

@wejatko pravdaže si, ak by si nebola a bola bezcitna či nemala malú rada, tak Ta také myšlienky ani nenapadnú🙂strach o dieťa budeš mať vždy už celý život pokým Ta to neobmedzuje a neprerásta viac ako je bežné nerieš to...je nejako vážne chorá po operácii či má diagnózy?nesmieš vstávať so strachom či sa malej niečo nestane tes sa z nej a skús tie negatívne myšlienky odháňať.Nie je to dobré tak myslieť potom si v strese...

wejatko
autor
5. jan 2022

@xsimonkax Krásne ste to napísali.Veru urobila by som pre malú všetko.Je to moje zlatíčko❤️
Ale mávam na duši taky nepokoj, ale asi to bude tým, že sa veľmi o ňu bojím.Stále akoby premýšľam, čo všetko sa môže stať.
Ale už stačí, musím dať hlavu hore.

wejatko
autor
5. jan 2022

@luccija
Malá je úplne zdravá.Za čo som z celého srdiečka vďačná🙏 Len ten strach je u mňa veliký.Musím byť silná nemyslieť na zlé veci.

luccija
5. jan 2022

@wejatko presne tak nesmies byť uzkostliva.Kazdy sa boji o deti...tes sa, že je zdravá, veselá a na zle nemysli

mabenn
5. jan 2022

@wejatko ty si si asi materstvo trosku zidealizovala....materstvo je prave o strachu, hodnoteni sa, atd atd, to znamena, ze ti na tom zalezi...ale postupne si zvyknes, usadi sa to, pribalia sa aj dobre pocity, ale o ten strach zrejme neprides, len si zvyknes na neho

bloger
5. jan 2022

@wejatko Neboj sa určite si dobrá mama a robíš čo môžeš. Napríklad aj s toho čo píšeš je cítiť ako ti na tom záleží. Neboj sa dcérka je v tých najlepších rukách teda tvojich. Všetko dobré tebe aj jej.

lucinkak87
5. jan 2022

@wejatko si tá najlepšia mamka, akú môže tvoja dcérka mať, stále si to opakuj 🙂 a vieš prečo? Lebo si jej mamka, jednoduché... Nič nieje také silné, ako puto matky s deťmi ❤️

loliki
5. jan 2022

@wejatko Si dobrá mama. A nemusíš to preháňať. Deti to vycítia a vedia to neskôr zneužívať. Si len na začiatku. Do jej 18ky je ešte ďaleko, nezabudni sa vyspať a doplňať si vitamíny, minerály, aby si nevyhorela. Už aj tá úzkostlivosť niečo naznačuje. Prajem veľa zdravia všetkým.

luckalucka13
6. jan 2022

@wejatko to prejde časom a nebudeš mať z toho takú hrôzu. Aj ja som takáto bývala. Mňa budili sny dokonca kde mi ju niekto uniesol alebo sa stratila a ja som sa k nej nevedela niekoľko dní dostať, nevedela som kde je, len som vedela že tam nemá ani čo papať a piť. Veľa bezsenných nocí som mala a to všetko vychádzalo zo strachu o malú. Vďakabohu je to za mnou, takže to môže byť ešte horšie než teraz je pre teba 😊

popoluska139
6. jan 2022

@wejatko umna pomohlo zistenie ze som znova tehotna potom som uz mala ine myslienky pri polrocnom dietati 😂 nebol cas bat sa o malu potom uz som sa bala ako to preziju pri mne dve male deti naraz 🤷‍♀️ a ja s nimi 😂