Som neschopná, sebecká a nič nezvládam

rony192
4. apr 2014

ahoj, mam takmer dvojmesacnu dcerku ktoru milujem, lenze... lenze to uz nezvladam. jej otec nas opustil po tom ako nam obom ublizil, ked ona bola este v brusku som od neho utiekla. narodila sa ONA a zmenila moj zivot, je to krasne, neviem to opisat, asi viete o com hovorim. ale zacala som mat strasne nervy z vycerpania. chcela by som to opisat. ked sa narodila, bola ticha, spinkala tri hodiny, zobudila sa, najedla a zasa zaspala. vedela som, ze pridu aj akcnejsie chvile, ale nemyslela som na to, ze budu az take, ake ich mam teraz a hlavne som si nemyslela, ze sa budem chovat ako hlupa krava neschopna. ona spi len v noci dvakrat po tri hodiny, cely den je potom hore, ak ju uspim, po par hodinach, tak len tak lahko zaspi a za hodinku je hore a mame dalsie hodiny pred sebou. dnes som ju uspavala od 12 do20hod. pocas toho casu ked je hore place, slabo, silno, velmi silno, mravci..krmim tiez s problemami, tiez dlho pretoze ma koliky. ak aj prave nema koliku tak place. alebo je nespokojna.rodicia mi pomozu,moj otec ju raz za den uspi namiesto mna,ja idem vtedy spat. jej uspavanie trva fakt par hodin, pri otcovi zaspi niekedy rychlo.ale viete ako to je, aj tak si to musite prezit sama. nevladzem. co ma trapi je to, ako sa to prejavuje a to kazdy den-zvysujem uz hlas, ani nie na nu, ale sama pre seba, ked zase zacne po neviem kolkykrat zase plakat tak zvysenym hlasom prenesiem-boze co zase? apod a aj zanadavam uz. niekedy jej uz uplne apaticky dam flasku k ustam a poviem jej no pi hanka, ved pi, alebo-ved uz spi boze...ale to nekricim, ale uz tak nervozne aj apaticky. uz sa mi od nervov a unavy mi ju nechce dat ani odgrgnut, niekedy ju uz odlozim na postel ju polozim a idem si vypit kavu, ale to az ked je prebalena, ked uz nieco vypila-krmim na casti, a ked je ako tak kludna, a ked uz taku hodinku, polhodinku po prebudeni mame za sebou a viem, ze dalsie hodiny pred sebou, tak si idem vpit tu kavu. a niekedy uz zase po par hodinach ked odbehnem sa najest a zase zacne plakat tak ju asi minutku necham samu plakat hovorim si uz nervozna, ze mam pravo sa aj ja najest, opakujem som si vzdy ista, ze nie je hladna, ani nic take.dnes som aj plakala, uz som bola uplne vcerpana. ale vzdy je prebalena, nakrmena, masirujem ju atd, ale proste tie dlhe hodiny uz nevladzem a chovam sa takto. aj ked by som uz chcela mat cas na seba, tak mam nervy a pytam sa v duchu ci ja nemam narok na seba trocha, potom mam vycitky. ked spinka a pozriem na nu je mi do placu z toho. je mi zo vsetkeho zle, aj z tej minulosti, z jej otca, zo samoty ale aj tak by som to mohla zvladat lespie, pretoze ked si pomyslim, ze su zeny uplne same a musia aj varit, upratovat, maju este jedno dieta, tak ja musim byt neschopna ked moja mama vari a pomoze mi s upratanim a aj tak nezvladam.ale ja sa citim vycerpana. napadaju ma take veci ci to ona neciti, alebo nevnima tak, ze ju nemilujem, alebo zanedbavam, alebo co a ci sa to na nej neodrazi neskorsie. ja uz neviem....teraz ma prave ten usek ked spi tri hodiny-to ma vecer a v noci, a uz ani neviem ist spat, ctiim taku ulavu s unavou a mam na seba cas, taka som odlahcena. a zase mi uz chyba ked dlhsie spi, a potom zas mam nervy ked dlho nechce zaspat a place tie hodiny, ja sa uz ani nevyznam v sebe. pochybujem o sebe.som taka jedina?

cyclo_danka
4. apr 2014

Urcite nie si jedina. Ver mi, prejde to. Velmi ti drzim palce.

katkakovac
4. apr 2014

NIe si jediná, ani prvá ani posledná. Jednoducho detičky nie sú anjelici a nebudú večne spinkať. Občas ich niečo bolí, musia si zvykať na nové veci a proste plačú. Jedna vec je ale zásadná. Tvoja dcérka cíti tvoju neistotu a aj ona je potom neistá.
Si dobrá matka 😉 , pretože ti záleží na tom, aby bola dcérka spokojná, prospievala, dobre papkala, nebolelo ju bruško.... 😉 V prvom rade si potrebuješ poriadne oddýchnuť. Ako píšeš, tvoji rodičia ti pomáhajú. Povedz im, čo ťa trápi a že potrebuješ nejaký čas na regeneráciu. Určite ti ochotne pomôžu ešte viac. Uvidíš, že stačí deň dva si poriadne pospať a oddýchnuť a budeš mať hneď iné myšlienky. Tvoja dcérka sa zázračne ukľudní a ani nebudeš vedieť ako, budete mať vlastný systém fungovania. S malými detičkami mám skúsenosti od detstva a týmto si zatiaľ prešla každá mamička ktorú poznám (a čaká to aj mňa). Neboj, všetko sa na dobré obráti 😉

buba183
4. apr 2014

to je uplne vpohode.v lekarni kup masticku pupik super zabera masiruj brusko malej. a neboj všetko bude okej ale aj ty bud kludnejšia lebo naši drobčekovia to citia . 😉

zita19
4. apr 2014

Si unavena. Straaasne unavena. Citam, ze nekojis a rodicia sa ti snazia maximalne pomoct. Mozno by pomohlo, keby si ich poprosila, nech ju zoberu na jeden den k sebe a ty sa vyspi, chod na prechadzku, na nakupy, na pokec s kamoskou... Proste si urob jeden den pre seba. Urcite nie si zla mama, si len unavena a vystresovana. Ked sa ti nebude vonkoncom chciet nikde ist ale len sa nalozis na pol hodiny do vane a poriadne vyspis urcite ti bude lepsie.
To co prezvas ty preziva strasne vela mamiciek. Materstvo nie je take ruzove ako sa niekde pise. Je to strasne zodpovedna a unavna robota na 24 hodin denne 7 dni v tyzdni.
Nebudem ti pisat, ze musis sa zbavit stresu. Stresu sa zbavuje tazko, obzvlast ked si unavena, nevyspata a k tomu aj pod tlakom. Najprv sa pokus vyspat. Potom to bude lepsie.

purplelife
4. apr 2014

Vobec o sebe nepochybuj 🙂 . Okolo 2 mesiacov je to s babatkami velmi narocne. Ja som mala aj pomocnikov, aj manzel po veceroch ju varoval a napriek tomu som tiez obcas bola v koncoch. Ten spanok je dost klucovy, cim som bola vyspatejsia, tym som vsetko lepsie zvladala. Nejaku satku alebo nosic nemas? Deticky sa zvyknu takto dost upokojit. Ked budes chodit, babo sa bude pohupovat a lepsie zvladne koliky, zaroven bude citit mamu blizko seba. Takto mozes ist s malou kludne aj von, trosku sa vymanis zo 4 stien a prides na ine myslienky, nacerpas energiu... Velmi ti drzim palce 🙂. Pre malu robis vsetko, co je v tvojich silach 😉 . Velmi ju lubis, a urcite aj ona teba. Urcite citi tvoju lasku 😉 .

marionmarion
4. apr 2014

V prvom rade si uvedom, ze co to, co citis ty, velmi intenzivne vnima aj tvoje dieta. Ked si neista, nervozna, ustrachana, nepokojna, ona to cele vnima s tebou a jediny sposob ako si to moze ventilovat je plac...to preto tvojmu otcovi zaspi aj rychlejsie, z neho asi nervozitu neciti, ako z teba. Si v tazkej situacii, ale dieta na toto doplatit nesmie, preto ti velmi odporucam ist za psychologom a poradit sa, co s tym, aby to nebolo neskor este horsie. Takisto ti odporucam kupit si satku, alebo nosic a malu nosit na sebe hoci aj cely den, lebo ona potrebuje citit tvoju telesnu blizkost, aby sa citila v bezpeci. Nedavaj ju do postielky, spavajte spolu. A hlavne zacni u psychologa riesit svoju psychiku cim skor...
Drzim palce!

inka070707
4. apr 2014

o tom je materstvo, ja som vstavala 5-6 krat za noc pocas dvoch rokov a brala som to tak, ze dieta ma skratka stale potrebuje, aj v noci... mas pomoc rodicov, co je fajn, nie kazdy ju ma... dvojmesacne dieta na tebe bude visiet nonstop, ja som vtedy dojcila aj kazdu hodinu a ked som sa najedla, mala som sviatok.. cakala si nieco ine?

dendy1
4. apr 2014

@rony192 vôbec sa netráp, nie si jediná. Proste si vyčerpaná. Spi s malou, čoskoro bude mať trochu režim a nájdeš si aj čas pre seba. Teraz skús napríklad dať malú do nosiča, mnoho detí ctam pekne spinká a je dobrý aj na koliku, mála ta bude cítiť a bude kľudnejšia. Ja som mala manducu a bola som spokojná. A rýchlo si nájdi kamošku a podobne veľkým dieťatkom, nebudeš sa na prechádzke nudiť. Hlavne si daj pozor , aby si si neventilovala zlosť a hnev pri malej, alebo priamo na nej. Prosím. Držím palce aby sa toto náročné obdobie čo najskôr pominulo a nech sa čo najskôr vytešuješ zo svojej dcérky.

hamimami
4. apr 2014

ahoj....nebud smutna, to co prezivas je uplne normalne.....pozri ja som bola v situacii s prvou dcerkou ze som mala manzela ktory chodil na tyzdnovky ale byvali sme u nasich a tiez mama mi pomahala, varila, upratala mala som na starosti len malu.....ale ta mala kazdy bozi den koliku a tiez malo spala ale prespala aspon tu noc od nejakych troch mesiacov....vtedy som si nevedela predstavit ako to zvladaju ostatne zeny....teraz uz byvame sami, v dome, roboty ako na kostole, pomahat uz nema kto, cela domacnost je na mne, muz chodi do prace a ma veela roboty okolo domu....pribudol k nam syncek ktory spava ako tvoja malinka....ako novorodenec dva krat denne po pol hodke a v noci kazdu hodinu hore.....teraz spava tak hodinu hodinu a pol jeden krat denne a v noci tak sedem krat hore.....uz rok to tak to taham....priznavam uplne otvorene domacnost v hroznom stave, casto objednavam pizzu alebo uvarim polotovar no des a hruza....a tiez sa aj ponervujem aj pokricim a aj si porevem, to je vsetko normalne neboj....nema mi kto ani na 10 minut prizriet dieta, este nikdy mi ho nik nepokocikoval.... ☹ treba len vydrzat....ona sa o chvilku upokoji, nauci sa hrat, prejdu koliky....mozno poradim ak v domacnosti pomaha mamka a mala sa rada kocikuje, tak chodievaj co najviac von.....ja uz ked som v koncoch vsetko necham tak, dam maleho do kocika a ideme.....ty si v horsej situacii aj skrz toho ze nemas partnera.....ale nezufaj vzdy pride chvila ked vyjde slnko....hlavne vydrzat niesi v tom sama
🙂

lll2010
4. apr 2014

@rony192 ..to presne som zazila aj ja. Syn sa narodil a stale len plakal a plakal. O spanok u novorodeniatka ako uvadzaju v casopisoch som mohla len snivat. Mala som podporu mm, ale ten musel chodit do prace a v noci sa aj vyspat. Po porode som rapidne schudla, pretoze som do slova a do pismena nemala cas sa kedy najest. Maly chcel byt len v mojom naruci (nosic al. satka nepomahali), kojila som ho aj 2 hodiny vkuse a spal tak, ze ked som sa len trolilinku pohla, hned sa zobudil. Ked mal 2 mesiace kupila som hojdacie kresielko na baterky. A v tom mi cez den spal aj 3-4 hodky. Hralo mu to a kolisalo ho a to sa mu ocividne pacilo. Mojej mame sa to nepacilo, lebo ona je zo "starej skoly" a tie moderne "vychytavky" neuznava, pretoze babo musi byt v perinke, len vo vodorovnej polohe a pod. Lenze mne to kresielko "zachranilo zivot". Tym, ze spal mohla som sa vyspat aj ja, vypit v klude kavu a najest sa. Tym, ze som nejedla stratila som aj mlieko☹ Bola som kludnejsia a aj to babo bolo spokojnejsie. Teraz z odstupom casu mozem povedat, ze to babo citi tvoju nervozitu aj ked sa velmi snazis ju pred nim skryt a radsej sa "vyburit", ked si sama ale ono to proste citi a tym je tiez nespojojne. Prajem ti vela vela sil, pretoze viem, cim prechadzas a je to sakramentsy tazke, ked nemas podporu(psychicku) partnera.

martina833
4. apr 2014

Zo zaciatku som mala tiez pocit, ze to nezvladam a bola som zufala a KO. Dcerka by sa stale iba kojila. Nemala som sa kedy najest, ani ist na zachod... Neboj bude to len a len lepsie, treba len vydrzat. Co najviac vyuzivaj pomoc, ak ti ju niekto ponuka 🙂 Inak skusala si malej davat probiotika?

rony192
autor
4. apr 2014

dakujem. satku mam, ale naozaj ked mozem a ona zaspi, tak zaspim aj ja pocas dna aspon na chvilu. som unavena aj na to. spime v jednej posteli od jej narodenia, bolo mi to take chladne, neosobne, ked som lezala v posteli a pozerala na nu cez nejake palice do jej postielky, spravila som jej miesto v mojej posteli.aj ked ludia vravia, ze dieta ma mat svoju postel, ja to citim inak. rodicom ju nemozem dat na cely den, to nie, oni su uz starsi, su aj chori, ona ma to krmenie problemove a dlhe a place, to by asi neslo, otec co moze, je, ze si ju da k sebe do postele a napr ju masiruje a ona zaspi, alebo vybehne s nou s kocikom a ja idem spat. ale nakrmit ju, aby som mohla suvisle spat aspon styri hodiny, to nie, to musim sama. a nie, necakala som nieco ine, napriek tomu ako nam nasa popkultura, alebo printove media serviruju materstvo, som zhruba vedela co ma caka, no prezivam to tak ako opisujem, takze sa zato ospravedlnujem, ale nemame psychiku podla jedineho vzoru nakopirovanu.

dakujem vam

jadodka
4. apr 2014

Nie neboj, niesi jedina, je na v milonoch rovnakych, musite si len na seba zvyknut, niekto to ma 2-3mesiace, niekto pol roka, niekto rok...moj pripad 🙂, drobik mi tak neskutocne pkakaval, ze ja z cisteho zufalstva som ho nechala v kociku na chodniku a odisla prec, za roh sa vyplakat...ale bola so mnou kamoska, tak som vedela ze bude vsetko OK ale ta bezmocnost ze neviem co mu je...plakal na rukach, v kociku, v postelke, v klokanke, vo vajicku, v hupacke....plakal vsade a silno...po roku akoby utalo a ja mam ti najdokonalejsie stvorenie na svete...vdaka Ti Boze...ja som bola na vsetko sama, mama nikde, svokra tiez, starsi syn prvak, manzel do vecera v praci...ale zvladli sme.treba len vydrzat, bude lepsie!!!!

rony192
autor
4. apr 2014

@martina833 ano, davam jej ich, no aj tak sa nevie vyprazdnit, len tazko, ma pritom bolesti. takisto ma spominany pupik, masaze, cvicenie, no, trocha to vsetko dokopy pomohlo.

dejnas
4. apr 2014

@rony192 myslím si, že tvoj problém je skôr psychické vyčerpanie... ak sa k tomu pridruží aj fyzická únava, dokáže to parádne s človekom zamávať... si na dieťatko sama, ale máš našťastie rodičov, ktorí pomáhajú ako môžu... už len to, že nemusíš denne vyvárať, je fakt veľká pomoc... (mnohé z nás môžu o tom len snívať, ale myslím, že si to uvedomuješ)
neviem, čo presne bolo dôvodom tvojho rozchodu s partnerom, evidentne to nebol príjemný zážitok, skúsenosť.... celkovo - určite si neplánovala porodiť dieťatko a ostať na jeho výchovu sama.... je toho zrejme na teba veľa a nespracovala si ešte všetko negatívne, čomu sa nečudujem...
máš nejaké kamarátky? chodievaš s dcérkou pravidelne von? teraz začína jar - prekrásne obdobie (teda, pokiaľ nie si silná alergička), vezmi malú aj seba každý deň pravdielne na dlhú prechádzku... čerstvý vzduch a slniečko dokáže zázraky... malej sa bude istotne lepšie spinkať na vzduchu, Tebe to tiež prospeje...
neviem, nakoľko "zlé" to je, či si trúfaš poradiť si s tým sama, prípadne skús požiadať o pomoc odborníka.. to nie je hanba....
nie si zlá, sebecká, ani neschopná matka... si proste unevená, vystresovaná a svoj stres, žaiľ, prenášaš na bábätko... tie koliky s tým môžu súvisieť
držim palce, nech čoskoro nájdeš rovnováhu a užiješ si aj tie krajšie chvíle materstva 😉

benila
4. apr 2014

Ties to poznam,mam 9 r. dceru a 18 mes. syna ,ale mozem povedat ze tak priserne vycerpana som nebola pri dcere ked bolamalinka ako pri malom.Tiez som cakala kedy prejdu prve 3 mes. Syn mal priserne koliky stale plakal den, noc spinkal malo, dlhe uspavania kratky spanok nevladala som.Mozem povedat po nekonecnom pozerani p nete ako mu pomoct som nasla jednu dobruradu baby satka,kocikovanie a baby hojdacka.Mozem povedat ze baby hojdacka mali sme taku na baterky s casovacom hojdania a melodiou velmi pomohla syn vnej pekne prespal a koliky am postupne odzneli,ties som ho nosila v baby satke,ked som nebola velmi unavena,a pomohlo nam caste kocikovanie na cerstvom vzduchu.Najskor som kocikovala furt po case som zacala chodit kocikovat postupne do rezimu.Samozrejme ked syn zaspal lahla som si sj ja.Nebojte sa to prejde,tiez som myslela ze to asi neorejde,ale ono zrazu ti akoby utne a mala sa vam ukludni a zacne spinkavat.Na koliky su dobre aj kvapky,a masaze.Ale hojdacka je fakt velmi dobra vec,malinka vam vnej prespi a vysi moste tiez oddychnut.

benila
4. apr 2014

Este som chcela dodat ,ak by vam vedel niekdo z rodiny pomoct povarovat, aspon na 2 h.aby ste sa vyspala,hned vam bude lepsie.Ja som bola tak unavena ze som narazala do stien ,kocikovaka som non stop unavena,az sa mi strasne chcelo spat ,ale musela som aby sa mi mli vyspinkal,ale ako som pisala potom sme kupili hojdacku a hned bolo to lepsie,hojacka z melodiou ho uspala a ja som si vzdy ked som bola velmi unavena lahla snim aby som som si oddychla .Tiez sme sa pri malom striedali z manzelom.

giselin
5. apr 2014

@rony192
Tymto každý prešiel. každá mama..ale aj byť na MD je treba sa naučiť, aj ľúbiť svoje deti a nezšitne a vždy tak ako ľúbili nás naše mami,, pamatám sa, ked som mala výčitky, že som taka ako ty...a že nevládzem, revala som od unavy na zemi v kupelni... potom som videla nejaký strašidelný film o deťoch, ktoré uniesli a nikdy ich nenašli či čo... proste hrôza.. a neskor sa mi s tym zasnívalo...že to su moje deti...nikdy viac som nemyslela na seba a nevyčítala že som z detí unavená.. neviem, mňa to zmobilizovalo a všetko prešlo...zľakla som sa, že už nikdy nebudem takto nariekať, že nevladzem....že som štastná že ich mám, aj ked unavená, šedá... s kruhami, mastnou hlavou.. a neumytým riadom... žiadne návštevy... prekonávania sa...len deti a deti, kým to nepoľavilo.. do roka musí každý zabudnúť že to bude inak...)) (moj nazor..) ja som myslela na prvej materskej že zahyniem...žiadne babky..ani mobil, internet,,,

jedno je pravda, že pozor na tu apatiu,unvau... môže to byť aj iný problém, dôsledok vyčerpania. dnes nie je hamba ísť s tym k lekarovi, aby upratal človeku chémiu, aby si neprepadla do nejakej depresie, aby si sa nevyvršovala na dieťatku, skus sa poradil s lekarom. Tu žiadne rady potom o oddychu, relaxe, iných záujmoch nepomožu..poznám mamičky, ktoré na to došli neskôr.. nie je to hamba..A nie si ani zlá matka, nehľadaj príčiny a riešenie...skor oporu najst si čas na seba takú naladu a pocity riešiť s odborníkom...uvidíš, oceníš to... možno je to len prechodné... ale dieťatko potrebuje mamičku pokojnú a šťastnú... držím ti palce...

adecco
5. apr 2014

Ahoj, u niekoho je to tak , u niekoho onak... My sme na tom podobne... Pred papaním dávaj babycalm, a použi rektalnu rurku, k sa nevie vykakať, nám nič nezaberalo, len toto mi doporučil Dr.,ked to inak nejde... Ked mám tažké dni, a hlavne noci si hovorím, len treba vydržať, raz sa to už musí skončiťa každý den dúfam, že sa čoskoro vyspím aj ja 🙂 držím palce a mysli pozitívne 🙂

saska.t
5. apr 2014

kup si satku a nos malu na sebe bude kludnejsia a ty tak isto,neboj tieto casy prejdu... 😉 materstvo je tazke,ale krasne....

sense
5. apr 2014

urcite nie si jedina, moja mala od nejakeho 2-3 tyzdna prerevala v kuse od 07.00-23.00 a spala len ked zaspala od vycerpania tak na polhodinku, v nosici byt nechcela, jedine kedy kao tak spala bolo vonku v kociari tak osm travila hodiny a hodiny prechadzkami po vonku aby aspon ako tak spala....Potom mi raz oodporucili navstevu osteopaticky a potom akaoby utalo v 7tyzdni uz revala len cca 3hod. v kuse a cez den spala asi tak 3x po pol hodine viac nie, do stvrteho mesiaca vsetko o.k. a potom v noci hore kazdych 45 minut bolo to strasne zvlast ked som musela do prace (zijem v zahranici kde je materska tri mesiace). Mala trpela refluxom a az v nejakom 8mesiaci nam lekar dal lieky to preslo a uz sa nebudila kazdu hodinu v noci, ale prisla separacna uzkost a prvy zub a bolo aj po zaspavani pokojnom aj po spani. No a teraz ma takmer rok a mae za sebou konecne tri prespate noci len s jednym zobudenim....

Denne spanky doteraz ziadna vyhra, spava uz len raz za den necelu hodinku.

Nie si sama, a presla si tym takmer kazda jedna z nas, vynimkou je mozno par matiek kt. maju naozaj pokojne dieta. Hlavu hore, tie casy prejdeu skor ci neskor a rada aj ked ti mala cez den zaspi len na dvadsat minut lahni si s nou. Domacnost pocka....

Ber to tak ze mas aspon rodicov kt. ti obcas pomozu. Moj chlap cely den v praci, unaveny zial este ma aj cukrovku a ked ma zvyseny cukor je podrazdeny, a babky a dedkov 1200km od domova

bubutko
5. apr 2014

@rony192 ked som precitala nazov temy, hned mi bolo jasne ze cerstva mamicka, uplne presne tieto stavy poznam a niet divu, je to nekonecna unava a stres. ale neboj sa, to sa omnoho zlepsi ked bude mat okolo 3m aspon u nas to tak bolo, a aj ty si viac oddychnes. drz sa a nepodcenuj sa.

csenibaba
5. apr 2014

@rony192 Ahoj ,kazdá z nás prezila toto obdobie a mne osobne pomáhalo pozitívnè myslenie vzdy som hovorila ze kazdè zlè obdobie sa raz skonci nic netrvá stále!Ja mám 2 detiv dcèrka má 9 rokov a syn 18 mesiac!.Ked syn mal 2 tyzdne máhle my zomrela mama ,otec dostal do hlbokej deresie a nato u stryka(mamin brat okrem mojej mame a nás nemal nikoho)diagnostizovali posl.stádiu rakoviny!A ked sa ma zákaznicky opytali (aj pracujem)ako to zvládnem!Jednoducho odpoviem ze nic netrvá vecne(mali nespal nevadi zajtra sa vyspime atd)Ber zivot pozitivne a mysli na veci pozitivne!

lucia006
5. apr 2014

Ahoj ,uplne ta chapem citila som sa takto par mesiacov ,bolo mi zo seba obcas az na vracanie,ked som si pomyslela ze vrieskam a nadavam na drobca ktory za to nemoze,a este tomu placu mu pridavam ja,trosku to mam ine v tom ze spriatelom sme spolu,ale nemam zas rodicov ,su mimo sr ,tiez som sa citila,ze nic nestiham,a som neschopna,maly mal celych 6mes,koliky vnocimi neprespal viac ako hodinu skusila som vsetko aj pupik co ti tu pisali aj kvapky a nic nepomohlo,cez dentiez nepospal viac ako polhodku iba ked vkociku,a ja som az z noh padala na prechadzke!dnes ma 17mes,a neprespali sme zatial ani jedinu noc ,vzdy s budi dost casto raz srevom inokedy bez,ale uz niesom na to tak psichicky zlr ako som bola,lepsie zvladam stresove situacie zachvaty placu a pod.ale je mi aj teraz niekedy este tazko,ze mi je na spadnutie,drzim palce ,nech malinka konecne prestane byt uplakana ,aj ked unas to trvalo doroka stym mrncanim .

standu
5. apr 2014

nie si jedina ale tvoje dieta citi tvoju nervozitu a preto je taka...alebo to mozno prilis prezivas, co je tiez ok a neostava ti ine len sa upokojit a vyrovnat sa s tym. mas rodicov, to je obrovska pomoc. presne ako si napisala, ja mam 6 rocnu a rocnu dcerku, cela moja rodina zije v spanielsku, mam manzela, ten vsak pracuje a svokra mi nepomaha, iba co v sobotu vezme na pol dna starsiu. na vsetko som sama. tazko sa to pise, ale vzchop sa, nelutuj sa a zi svoj zivot pre svoje dieta, ono ta potrebuje, nie tvojho otca, mamu ale teba. spokojnu a vyrovnanu matku. bohuzial, nie, nemas "pravo" ani sa najest ani ista na zachod tak to proste je. ale nepotrva to dlho a este budes za tymi babatkovskymi casmi banovat. ver mi. nekojis, cize dieta ti postrazia rodicia aj par hodin, chod za psychologom ak to povazujes za potrebne.

ena1903
5. apr 2014

@inka070707 Ja fakt nechapem zmysel takychto prispevkov. Chapem, ze si tiez zazila svoje s dietatom, ale ma uz 3 roky a casy, ked bolo malinke ako babatko Rony a mozno vtedy si to nebrala tak hrdinsky a statocne, ako to teraz podavas. Nechcem zlahcovat tvoje zasluhy,ale z odstupu to mozno nevyzera tak hrozne, ako to bolo, kym si si na rodicovstvo zvykla. Ja si na prve mesiace maleho pomaly ani nepamatam, taka som bola unavena, len na to, ze stale plakal a nechcel spat. A pytas sa, ci cakala nieco ine? Ja napriklad ano. Viem, ze su aj deti, ktore celkom pekne spia, napapaju sa a su dobre a spokojne. Aj v mojom blizkom okoli su take. Takze to, ako sa citi, nie je udel kazdej matky. Tak ju skus trosku pochopit a podporit, a nie jej trapenie znevazovat. To jej iste nepomoze.

@rony192 Je mi ta luto, chapem ta, mala som to podobne. Doteraz je to s malym tazke, som unavena, ale uz nie tak. To najhorsie podla mna prejde, ked prejdu koliky. Musis vydrzat, mysli na to, ze to nepotrva vecne. Ano, aj ja som casto nervozna a byvala som viac. Ale dolezite je, ze svoje dieta milujes a robis, co mozes, aby bolo stastne. Kazdy ma slabe chvile a musis si ich prepacit. Skus co najviac spat, ked sa da a vydrz, koliky vraj najcastejsie byvaju prve 3 mesiace, tak snad uz len mesiac a to najhorsie sa skonci. Drzim palce.

charaka
5. apr 2014

Preco ju silou-mocou uspavas neviem kolko hodin, ked spinkat nechce? To, ze malinka je taka nespokojna prameni od teba. Dietatko citi vsetko... ked malinka place, tak ju nos na rukach, spievaj jej, zapni jej telku - mozno ju zaujmu pohyblive obrazky... ty si jej mama, si pre nu vsetkym. Masiruj jej brusko mastickou pupik, nahriatou teplou plienkou... Stale sa s nou rozpravaj, hlavne pri nej nebud nervozna... super bude, ked ju budes hojdat na fitlopte...

rony192
autor
5. apr 2014

tak ja vam dakujem, vsetkym. pomohlo mi to, naozaj som sa ukludnila, kazda vasa reakcia mi pomohla, dakujem, naozaj.

zuzanka999
5. apr 2014

@rony192 Jááj moja nie si jediná, a hlavne nie si neschopná a ani zlá mama !!! Ja som prežívala podobné obdobie, malá večne plakala.. uspávali sme ju aj 7 hodín v kuse, akurát že mne pomáhal manžel no keďže som kojila nemohla som od nej ani na krok.. tešila som sa keď som šla ráno kúpiť rožky a pamätám sa ako sa mi vôbec nechcelo vrátiť domov do toho kriku, plaču, špinavých plienok atď. Bola som unavená, vyčerpaná s nervami v koncoch.. ALE.. ono sa to fakt zlepší.. pomaličky, pomaličky.. moja má teraz skoro 10 mesiacov a už je to omnoho lepšie.. síce uspávanie je furt fuška lebo spí len v kočíku cez deň takže s nou musím ísť 3x von počas dňa a pokiaľ zaspí robí vonku ródeo .. ale je to neporovnateľné so začiatkami.. keďže som ju vždy keď plakala brala na ruky a nikdy som ju nenechala plakať bez toho aby som sa ju snažila utíšiť.. teraz ked plače stačí že ju vezmem na ruky a do sekundy je ticho.. Tvoja má ešte len dva mesiace.. moja v tom veku spala len po pol hodinách cez deň.. uff to bolo. haha 😀 teraz potiahne aj hodinu našťastie .. čiže pevné nervy.. hlavne že nie si sama a máš rodičov.. ked už na teba toho bude veľa nechaj malú s rodičmi a chod aspoň na hodinku na čerstvý vzduch.. do shopu si voľačo kúpiť alebo dať si kávu s kamoškou.. a určite to nebude sebecké veď malá potrebuje mamu pri zmysloch.. aspoň troška oddýchnutú a nie nevyspatú trosku.. tak držím palce nech to zlé obdobie rýchlo pominie a ty sa môžeš naplno radovať so svojej dcérenky 🙂

katarinnak
5. apr 2014

@rony192 Detom na koliku pomaha ked su nosene...satka alebo manduca. Mozno by som poradila poprosit o vysetrenie na toleranciu mlieka (laktoza). Poznam pripad kedy sa dieta takto chovalo a az po 6 mesiacoch sa doslo na to ze to bolo mliekom. Ked zmenili formulu, akoby utal a dieta bolo kludne. To ze sa tazko krmi a stale place podla mna normalne nieje. Ja by som to riesila s doktorkou a neneechala sa odbit ze len prehanas. Navyse z tvojich slov citim ze si vycerpana hlavne psychicky. Drzim palce 🙂