Túžim po treťom dieťatku

25. apr 2022

Dobrý deň, ani neviem co očakávam od môjho príspevku,asi sa len vyrozprávať a počuť názory. Ide o to, zw mam dve krásne deti , najmladšie 11m .. no a stalo sa ze som zacala akosi zas túžiť,mat este jedno. Myslela som ze pri 2 to skončilo no nejak ma prepadol dávnejšie pocit ,ze este chcem jedno, túžba po naozaj veľkej rodine... Hrabe mi?

Uzivam si moje dve lásky naplno... Myslela som že posledné bude posledné a zrazu chcem ešte. Keby o tom.poviem mužovi tak ma zabije 😀 teda bavili sme sa o tom nenápadne,lebo sesternica čaká tretie neplánovane,tak sme si skúšali predstaviť ze keby sa nam to stane.. zhodli sme sa ze by sme museli riešiť bývanie ( dom) a auto... No a to su asi jediné negatíva.. teda hypotéka samozrejme.. ale ja si to nejak hovorím,ze ked ini to dali...ze keby sa nam to stane neplánovane,nejak by sme to uz vymysleli.. muž povedal,ze by bol za potrat. Baby,aj vy ste mali také obdobie tuzenia a prešlo to ? Moc ma to nebaví, keďže mi to vŕta často hlavou

liljana
25. apr 2022

Spytaj sa sama seba, zvladnem sa postarat o tri deti, ked sa nahodou nieco manzelovi stane, pripadne pridu nezhody a rozideme sa? Mas dve krasne deti, niekto nema ani jedno ...

stvura
25. apr 2022

Take obdobie som nestihla mat kedze medzi druhym a tretim mam 15mesiacov - zalial ma pot ako som zistila ze som necakane tehotna s tretim a po rozdychani to slo...dnes ma ten najmensi lotor skoro desat rokov 🙂. Ked som bola puboska som si vravela ze ostanem bezdetna, max jedno...a skoncila som s troma.

autor
25. apr 2022

@stvura ano tak isto som nechcela ani jedno,no uz som mamka na plný úväzok tak to ide😃 .. neviem,vela.negativ to obnáša, tehotenstvo pro dvoch deťoch, pôrod. znovu kolotoč, bývanie,auto.. ale niekde v hlbke túžim zažiť este dve čiarky na teste a čerstvé bábätko v náručí

autor
25. apr 2022

@liljana áno, to je tá realita... Asi mi hrabe,ked premýšľam este nad ďalším

henka123123
25. apr 2022

Ano ja to tak mam..v kutiku duse chcem este jedno..ale niekedy su dnu ked nechcem ani tie co mam

henka123123
25. apr 2022

A keby sa nam neplanovqne pritrafilo.moj by tiez chcel potrat.ale ja teda by som nq 10000 percent si ho.nehala

bagre
25. apr 2022

Mala som, a nie, neprešlo to. Alebo prešlo v momente keď som nečakane našla 2 čiarky, vtedy som ostala spokojná.

sandra163
25. apr 2022

Ahoj, presne ten pocit, túžbu poznám. A nie, neprešlo to, dokiaľ som to tretie neporodila🙂 až teraz cítim, že sme komplet, po ďalšom netúžim. Nevie, koľko máš rokov, no mňa tlačil aj čas. Počala som v 35 rokoch, na 2 pokus, rodila som 36 ročná. Dve oveľa staršie deti sú pri bábätku veľká pomoc, svoju sestričku veľmi ľúbia, som za ich vzťah vďačná. Takže ak máš ešte čas s tretím, dopraj si ho. Možno aj vaša situácia sa zmení, aj manželov názor. Ten je tiež veľmi dôležitý.. On musí tiež chcieť. Aby bábätko prišlo vytúžené a chcené na 100%. Časom možno aj ty zmeníš názor, a budeš rada, že ste ostali pri 2 deťoch. Nechaj tomu voľný priebeh, všetko ide len tak, ako má. Ak k vám bábätko má prísť, ono určite príde. Držím palce a prajem vám všetko dobré ❤️

kvecinka321
25. apr 2022

My sme mali dve detičky s rozdielom 16 mesiacov. Pri prvom som si povedala že jedno a dosť.. časom mi prišlo ľúto že by nemalo súrodenca tam sme si povedali keď už tak rýchla smrť nech si to odbijeme a dosť.. no a narodilo sa druhé a po pár týždňoch som začala lámať muža na tretie ☺️ Ta túžba bola tak veľká a ja som nechápala kde sa berie kde sa berie toľko lásky že mám dostatok pre celu rodinu pre obe deti ako ma to dokáže napĺňať.. čoskoro príde na svet tretie a my sa nevieme dočkať.. hej, musime riešiť väčšie auto lebo tri veľké sedačky sa nám nezmestia vedľa seba, ale to časom poriešime.. každopádne manžel povedal že štvrte si mám vyhodiť z hlavy už dopredu… nechápe ako som mohla zmeniť názor 🤷🏻‍♀️ Naštastie je to veľmi láskavý muž a na to tretie pristúpil z lásky k tým dvom našim, ktorí majú už teraz nádherný vzťah a ku mne.. vidí že som s nimi šťastná a aj oni sú šťastné a staršia sa už nevie dočkať súrodenca.. ☺️

autor
25. apr 2022

To sa pekné číta 💓 super, tak uvidím,viem že teraz este určite nechcem, dokým mladšie nechodí samé.. plus kojim,chcem si to užiť s mladším naplno. Mam pred 30tkou,vek je fajn.

stvura
25. apr 2022

Ono, ja mam rozdiel 15m pri mensich detoch, pri starsich 21m a bolo to v pohode...nonstop som dojcila nejakych 6 - 6,5r ked to spatne pocitam. Chodenie nebol problem, mam vsetky deti dost zdatne telesne, najstarsi chodil ako 10,5m sam, dcera 11m a najmensi dokonca 9,5m, nemal ani desat ked krasne chodil samostatne. S plienkami tiez parada, chalani mali necele dva ked boli bez plienok a dcerka bola max sikovna, uz ako sa mi narodil maly nemala plienky - takze 15m mala. S velkym bruchom (nemala som velke kedze som pribrala 10kg) som ju odvykala, aj 10x davala cikat vonku a podarilo sa. Jedine co mne vadilo bolo neustale vstavanie v noci, malo spanku - decka sa mi budili kazde dve hodky na dojcenie ako hodinky. A cez den tiez nemali nejake velke spanky. Ale zvladla som to, rodila som ako 31r, 33 a 35r. Teraz uz pubertujeme a to ma tiez svoje caro

pecezuelo
26. apr 2022

asi je nejake zvlastne obdobie, lebo ja som vcera na modrom koniovi otvorila takuto istu temu (tuto tvoju som si nevsimla) a pocitujem podobne tuzby po tretom. ale neviem, mozno len spekulujem. a zvazujem. ked sa rozhodneme ze nie, budem s tym vyzrozumena. ale chcem mat pocit ze som zvazila vsetky mozne aletrantivy, vypocula vela nazorov... a tak 🙂

vero_29
12. máj 2022

Áno mala som túžiace obdobie. Ale 3 dieťa v našej situácii si mmt neviem predstaviť.. už 2 je až až.. minulý mesiac som mala akurát, že mieskala menštruácia. Manžel v bol úplne v pohode, že však čo tak sa postaráme o 3.. neriešil..ale do mňa mega strach. A kategoricky som povedala, že nie, žeby som šla na zákrok.. možno sa mi to v hlave zmení o rok. Ako sa hovorí nikdy nehovor nikdy. Mať veľkú rodinu je krásne a hlavne aj vtedy keď sú tam naozaj krásne vzťahy. Ale zato všetko má pre a proti. Určite je finančne ľahšie zabezpečiť 2 deti ako 3. Presne ako píšeš. Nové auto, dom. To nie je par eur. A zasa tá hypo nie je výhra..pokiaľ rodičia sú zdraví, tak sa to dá, ale aj tak vyzerá že pôjdu hore a zasa to bývanie nebude až také dostupné.