Zvládanie práce a deti

21. nov 2022

Dobry den. Mam taky problem,nastupujem po materskej do prace na 3 zmeny, a obavam sa ako to budem vediet casovo stihat, domacnost,venovat sa detom a manzelovi?
Mate nejake typy? Dakujem.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. nov 2022

@mamula20 povedal ze bude varit a umyvat riad, zvysok bude na mne, on ma homeoffice ja budem cestovat tak hodinu a pol...dost mam z toho obavu, lepsiu pracu si momentalne neviem najst

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evica17
21. nov 2022

@mamula20
@mamula20 keď nastupuje.po materskej tak sú asi ešte malé,škôlkari. Ale ml by si s nimi úlohy robiť,lebo to ona keď bude na poobednej nedá

panelacikova
21. nov 2022

a manžel nemá obavy, ako to bude zvládať? venovať sa dvom deťom a manželke? veď predsa ste rovnocenní v manželstve, či nie? navyše, má HO? no spánombohom. ten by mal za ten čas, čo ty cestuješ, 1,5 hodiny dokopy či jedna cesta? no to je fuk. už aj za tú 1,5 hodinku by mal mať nahádzané do práčky, umytý riad, vybraté deti zo zariadení.
on sa nebojí, ako to bude zvládať?

amelie2017
22. nov 2022

@panelacikova prva vec, ktora ma napadla. Ci ma aj manzel take obavy. Bez jeho vacsej aktivity, ako len varenia a umyvania riadu to budes zvladat velmi zle.

dagmarovita
22. nov 2022

Zalezí ako dlho trvá cesta do práce. Či hodinu, alebo menej, viac. Na poobedňajších smenach vyzdvihne zo skolky manzel ci stary rodicia, o pol jedenastej v noci, či neskôr prídeš, budu spať, vyspíš sa, rano vychystáš, zanesieš. Ranné o piatej odideš, manžel vychystá, ranajky, hygiena, oblečie, zanesie.Ty vyzdvihneš, alebo ako sa dohodnete. Nočné, uložíš do postele, odídeš na nočnú, prides, zobudis, vychystas, ako sa dohodnete zanesieš. Na riad myčku, auto Medzitym budeš upratovat, prat, ukladať, hrat sa, citat rozpravky, pozerat, knihy, byt s detmi na prechadzky, k doktorom, ich potreby..proste venovat sa im a manzelovi tiez nejak, vsak je na prvom mieste, nákupy...Aj to je rozdiel, ako sa striedajú smeny, ci tyzdenne ci dva dni a aky máš vek a zdravie.

autor
22. nov 2022

@panelacikova len jedna cesta. No ja som mu povedala ze sa obavam ako to budem vsetko stihat a zvladat a on povedal ze tiez nevie...

autor
22. nov 2022

@dagmarovita dakujem. No na mycku zatial nemame..ja sa bojim hlavne tej starostlivosti o domacnost,aj teraz mam pocit ze nic nestiham

dagmarovita
22. nov 2022

Teraz je bez navýšenia za 50 eur mesačne vsetky spotrebice mad sto eur, aj myčky, velmi by Ti to pomohlo. Aj v nay tusim aj v tom druhom s bielou technikou, ma nenapadá ten obchod, taky znamy, ale je to dobrá ponuka.

martul
22. nov 2022

Neviem aku máš prácu, ale to naozaj sa to po odpočítaní výdavkov na cestovanie tá robota tak strašne oplatí?
Mám suseda co chodi robiť do ba/100/km tam 100 naspäť a zarobí tam 1200. A keď som mi povedala, že čo sa nezamestná tu nás v dedine za 1000,00 a prejde peši alebo na bycikluje tak vraj to sa mu neoplatí.😅🤦

autor
22. nov 2022

@dagmarovita takto uz splacame chladnicku a ruru ale do buducna urcite planujeme mycku,a dakujem 🙂

autor
22. nov 2022

@martul byvam na dedine,doprava bude zabezpecena autobusom zadarmo,mala by som mat cca 1100 v hrubom plus stravne listky.

h2
22. nov 2022

No, pán manžel bude musieť priložiť ruku k dielu o trošku viac, než len navariť a umyť riad.

drzaopica
22. nov 2022

S 3 hodinovyn dochadzanim a na 3 smeny velmi zle.Nocne a poobedne to znamena, ze muz sa bude s nimi ucit, vyberat skola, skolka toto nie je pre rodinu s detmi

aurora33
22. nov 2022

Ináč pekne od neho že to povedal, že on NEVIE ako to ty budeš stíhať :D

monicka144
22. nov 2022

@aurora33 heh presne. Niektorí chlapi to proste berú tak, že žena má chodiť aj do práce aj sa starať o deti aj o domácnosť a mnohých absolútne nezaujíma, ako to zvládne a nemajú ani snahu jej pomôcť

nevelyn
22. nov 2022

ked i manzelka chodi do prace na plny uvazok, domacnost je oboch rodicov a deti su tiez oboch rodicov. Obaja varia, obaja uprataju, obaja sa staraju o dom, obaja robia ulohy s detmi, obaja oddychuju a maju niekedy cas iba sami pre seba. Udrzat domacnost v chode je rovnako jeho uloha ako tvoja. To by bola teoria, u nas to v praxi skoncilo tak, ze sme najali na pravidelnu upratovanie agenturu🙂, pretoze ja som neuhla a ten bordel uz fakt zacal vadit.