Ako sa zbaviť strachu z telefonovania?

23. apr 2024

Máte niekto taky strach? Paniku, uzkosti z toho že musite niekde volať či už lekárovi alebo len známemu? Ako sa toho zbavit? Pol hodinu predtym ako mam niekde volat si nacvičujem čo poviem a mam stres a ked mi niekto volá (nezname cislo napriklad) tak ani nezvdiham :(((

alchemilkazltozelena
23. apr 2024

Ja tiež radšej píšem maily, než volám... Takže nie si sama 👍

babkaland
23. apr 2024

Z toho nič nemám že sa budem pozerať na nejakú tvár. Jedine fakt keď chcú niečo vysvetliť tak to ukáže na kameru ako by mal vysvetlovať že tam hento tlačidlo pod tým modrým na kraji atď. Písanie sa mi zdá zdĺhavé. Mám kamoša čo aj na SMS-ku odpovie zavolaním. Je lenivý písať. Volať je pohodlnejšie. Ja tak pol na pol.

mikadooo
23. apr 2024

@kiwi3 hej hej roboty sú mega odpudivé 🤣 to už je vyšší level, ale vždy tomu dávam aspoň 5 minút šancu 😁. Určite nevolám každú pol hodinu, zas nie som extrémista ani na telefonickú stranu. Poznám aj online formuláre atď. Viac ako dve šance tomu nedávam, následne idem cez online formulár a niekedy veľmi zriedkavo proste cupi lupi do pobočky keď to ináč nejde. Ale to už sú fakt extrémne situácie, nie bežné telefonáty.

babkaland
23. apr 2024

Mail ani nepoužívam. Mám ho len na nevyhnutnú elektronickú komunikáciu kde nemám na výber.