Beriem potrebu dať si liek na upokojenie ako prehru

17. apr 2024

Ahojte uzivam AD cca uz 10 mesiacov, zacalo sa to nejak po porode asi 3 mesiace. Vraj uzkostna porucha. Da sa povedat, ze zaberaju ale niekedy mam dni ako dnes. Tie zle rana uz nejak snazim sa vzdy iba rozchodit ale takyto atak pocas dna uz dlhsie nebol. Dozenie ma to az k prehananiu a bojim sa, ze nikdy nebudem uz bez liekov? Ako nejaka zavislacka? Ale ja si nemozem dat dieta do skrine a ist si zasportovat ci na vzduch, ked to na mna pride 😮‍💨

deti95060810
17. apr 2024

až 1/3 pacientov sa musia opakovane vracať k užívaniu AD. popr. doživotne.

michalzpb
17. apr 2024

Nemá Ti kto občas postrážiť dieťa? Lebo z vlastnej skúsenosti môžem šport, alebo prechádzky po prírode odporučiť. Ľudia berú iné lieky (tlak,cukrovka) a fungujú.

kacena4
17. apr 2024

ked mas chripku ci anginu liecis sa tiez lieky, ak mas zlomenu nohu liecis sa tiez popr. od bolesti si davas lieky.... ak mas choru dusu treba ju liecit tiez. vobec to neber ako zlyhanie, ale ako mozno pracovat na zlepseni sa. zacni chodit psychologovi ktory ta nauci techniky ako bojovat s neprijemnymi vtieravymi myslienkami a pod. bude sa ti lahsie liecit. drzim palceky

autor
17. apr 2024

@deti95060810 😮‍💨🥺😟

autor
17. apr 2024

@michalzpb moc nie takmer nie

autor
17. apr 2024

@kacena4 dakujem ano mavam aj terapie, nie tak intenzivne ako by som potrebovala ale mam, vtierave myslienky uz celkom zvladam a ucim sa ale ked pride atak tak som bezradna 😶

guudy
17. apr 2024

Autorka, hlavne si uvedom, ze ani bez liekov nie suvsetky dni dobre. Raz je lepsie, raz horsie. Ked ti nie je dobre, daj si benzak, nech sa ti ulavi. Ale nie si v tom sama…

deti95060810
17. apr 2024

miesto Neurolu a pod. liekov na upok. skús magnézium...

majlo1234
17. apr 2024

Nevadi. Daj si lieky, ak ti pomahaju. Lepsie kludna spokojna mama na liekoch, ako kopka nervov bez.

michalzpb
17. apr 2024

Dať si liek určite nieje prehra. Ten kto Ti ho predpísal, vedel prečo to robí. Športovať sa dá aj doma, keď dieťa spí. Stačí 20-30 minút denne intenzívneho cvičenia a prídeš na iné myšlienky. Skús pilates, jógu alebo silové cvičenia s vlastnou váhou. Na nete je návodov plno.Tiež frčím na ADečkách, tak viem o čom hovorím. Keď som maródoval s depkou, cvičenie mi veľmi pomohlo. A dosť
pomôže sa občas vyrozprávať. Držím palce 🙂

autor
17. apr 2024

@guudy ja viem len nechcem byt zavisla, ze je horsi den a ja bez tbl odpadnem

autor
17. apr 2024

@michalzpb naozaj? ja ked mam taketo ataky atd. nemam chut ani vystrcit nohu z postele 🙈

autor
17. apr 2024

@deti95060810 nezabera

michalzpb
17. apr 2024

Aj ja som tým prešiel 🍀

guudy
17. apr 2024

Ved ak si das benzak len raz za cas, tak zavisla nebudes…tiez si prilezitostne musim dat.
A AD ber poctivo, teraz ich potrebujes a cas ukaze…

autor
17. apr 2024

@michalzpb a naozaj pomohol sport? mne keby sa to neprejavovalo problemami s travenim, pocitmi na zvracanie 🥺

autor
17. apr 2024

@guudy ano je to tak, asi si len strasne chcem dokazat, ze ich chcem vysadit a byt bez nich 🥺

guudy
17. apr 2024

Ale preco to tak pocitujes? Keby si mala vysoky toak, tak sa tiez liecis dlhodobo. To iste plati aj pre dusu. Treba sa liecit, kym je to potrebne. Ak to bude potrebne dlhodobo, tak to predsa je spravne 🙂
Keby si videla moji lekarnicku, pretocili by sa ti panenky… ja som rada, ze lieky jest mozem. Tak asi takto by som to uzavrela…

betulinka1
17. apr 2024

Prehru??? Praveze si vyhrala v tom, ze vies co ti je a liecis to. Ak si mas dat k tomu sem tam aj ukludnovak ako si to nazvala, je to ok. Nevznikne ti zavislost. Ad su na upravu serotoninu a dopaminu. Cize hormónov, ktore pracuju s mozgom. Na tom nie je zavislost. Ukludnovaky to je nieco ine. Skor si pories, kedy pociťuješ vacsiu uzkost, ci je to pocasie, ci si nieco zjedla alebo naopak si nejedla, ked malo spis atd.. o uzkostiach ma velmi dobre videa Martin Lajprik. Do casu kym sa s tym nezmieris a budes s tym bojovať, bude tvoj mozog reagovat úzkosťou a ty sa budes bat. Pride uzkost tak sa zabav, zacni upratovat, pusti si video, zacni sa hrat s dietatom….. skusaj ale nevenuj tomu pozornost. Ano teraz sa necitim dobre ok, predycham nic sa nedeje ako pride tak odide. Ak je to zle das si ukludnovak 0,25 a ides dalej. Roky som s tym bojovala, postraumaticky sok bol ale moj spúšťač. Za rok som mozno pouzila ullidnovak 10x s výčitkami ako ty. Doktorka sa mi smiala, ze sa vobec nemusim bat, lebo 0,25 xanaxu je skor ako placebo podla nej a na tom zavislost nevybudujeme. Teraz po rokoch sa na to pozeram inak a ak by som potrebovala opat pomoct, tak sa uz tak nebojim. Samozrejme uprava stravy, uvedomenie si seba a pravidelná relaxácia mozgu velmi pomaha aby fungoval spravne. Musis si o tom nieco vypocut a pochopit ako to funguje. Je o tom milion videi a to vies pocuvat na slúchadlách aj ked ides kočíkovať. Ber tabletky tak dlho ako treba a vsetko sa da do normalneho fungovania.

autor
18. apr 2024

@betulinka1 kiezby som vedela co ale pises spravne