Bezdrôtové pripojenie na internet. Môže mať vplyv na bábätko?

zuzi7
28. jan 2008

Ahojte,
máme doma bezdrôtové pripojenie na internet s dosahom 100m, takže ked sme pripojení v celom našom byte máme toto "vlnenie". Máme 6 týždňové bábätko a ja sa obávam či mu to nemôže nejakým spôsobom uškodiť. Manžel tvrdí že určite nie že takých "vlnení" je vo vzduchu veľa takže sa tomu neubránime. Ja mám ale z toho dosť zlý pocit, ked ide o také malé bábätko.
Co si o tom myslíte?
Dakujem.

dominica
28. jan 2008

my to máme v byte tiež a nikdy som nad tým až tak nerozmýšľala. Tiež si myslím, že tých vlnení je "habadej" a to by sme asi ani mobily nemohli mať.

kosicanka1
28. jan 2008

no to by ma tiez zaujimalo, mame tiez wifi pripojenie na internet, tiez mi bolo povedane, ze je to OK, ale...
a este mame aj digitalnu TV s bezdrotovou antenou ...
a suhlasim s dominicou, mobily ma uz dnes kazdy, ale snazim sa ich mat na druhom konci bytu, prec od malickej.

bubba
28. jan 2008

tv,PCmonitor,mobily,letecke siete,druzicove,radiove,mikrovlnne vlnenie.....si ani nevieme predstavit co vseeeetko nam lezie do domov...a co je najhorsie?byvat dakde v hore na samote je este nebezpecnejsie,lebo teraz sa vsetky vykryvace a prijmace montuju na najvyssie miesta vacsinou do hor.... 😒 😒 😒 nechcem si ani len pomysliet co vsetko na nas ciha...a co urobim,zivot musi ist dalej 😉

trixi
29. jan 2008

Elektromagnetickemu vlneniu sa dnes nevyhneme ani keby sme isli na severny ci juzny pol. Z kazdej strany na nas tie vlny dorazaju, ved len kolko satelitnych druzic lieta okolo zeme, tie vysielaju vlny, takze ci uz nejake wifi mame doma alebo nemame je to jedno. Urcite kazda mame mikrovlnku, televizor, radio, mobil. Vobec nad tym nepremyslam a riesit sa to neda. Len minimalizovat, takze miminko nedam pred mikrovlnku, nedam mu mobil k hlavicke, a neposadim blizko telky a pod.

mata79
29. jan 2008

Zuzi, ak chces vediet nieco o vlneni a skodlivosti aj vodnych a elektrickych tokoch, mozem Ti poslat typ na knizku. Ale zarucujem Ti, ze po precitani budes mat 2 moznosti.
Zabudnes na to, ze si o tom chcela nieco vediet a zabudnes, ze si vobec nejaku knizku o tom citala, alebo sa prestahujes niekam do prirody a budes zit ako pustovnik...
Netreba sa nad tym zamyslat. Je toho okolo nas naozaj dost.
Ale poviem Ti, ze sme sa zbavili mikrovlnky.
Potom je tu este jedna moznost a to pouzivat rozne rusice tychto skodlivych vlneni....
Ak mas zaujem, viac cez IP

bubba
29. jan 2008

aj ja mam zaujem viac cez ip.tie rusice sa daju kde zakupit a kolko stoja?

zuzi7
autor
29. jan 2008

Dakujem za vase nazory. Viem ze roznym "vlneniam" co su vsade okolo nas sa nevyhneme, ale predsa len sa budem snazit minimalizovat to co najviac. A tak sa na internet budeme pripajat cez kabel a v spalni kde mala travi vacsinu casu nemame ziadne elektrospotrebice ani mobily. Inak mobily sa snazime doma aj vypinat ... aspon mame od ostatnych pokoj 🙂

mata79
29. jan 2008

K tym rusicom:
pouziva sa kamen Shungit. My mame male platnicky nalepene na mobiloch, a pyramidku mame pri televizore, pocitaci.. Ceny tychto kamenov - mineralov je od 150 - 800 Sk. Tento mineral je aj velmi liecivy.
Nejake info je aj na www.tml.sk, cast: Novinky - testujeme- sungit. Manzel spominal, ze momentalne ich nejak nie je dostat, ale skuste sa tam popytat, snad vam daju info.
A este jedna dolezita vec.

Kedze cely nervovy system a mozog funguju na principe elektrickych impulzov, vlnenie vyzaruje aj clovek. Niektori ludia vyzaruju pozitivne a niektori negativne. A to vie niekedy viac ublizit cloveku ako pocitac...Tak sa snazme mysliet na pekne veci a hlavne pozitivne, aby sme aj my vyzarovali to dobre...
😉

mata79
29. jan 2008

Viac o sungitoch a vyrobkoch z neho najdete na ceskej stranke www.tml.cz - internetovy obchod 🙂