Bojím sa sama spať

3. apr 2024

Je to normalne, ked sa bojim sama spat, ked je manzel na nocnej? Bojim sa, ze zomriem alebo ze mi bude zle a nebude mi mat kto pomoct. Nejake rady, prosiim 😭

thoughtfulweirdo
3. apr 2024

Za mňa len trénovať 🙂 ja som sa tak bála byť sama v noci s bábätkom, lebo čo ak neviem čo, a potom manžel odišiel na 2 týždne preč a kým sa vrátil, zvykla som si a strach bol preč 😄

thoughtfulweirdo
3. apr 2024

Dodám ešte, že trénovať, len pokiaľ je to normálny strach. Ak máš vtedy panické, úzkostné ataky, netrénuj, ale vyhľadaj odbornú pomoc.

muchacici
3. apr 2024

Tiež som taký strachoprd, ale pomodlím sa, nechám si zasvietené svetielko alebo čokoľvek iné, čo ma upokojuje

taksomtu
3. apr 2024

Prepáč, toto nebude rada,len taká logická poznámka: ak sa bojíš toho,že zomrieš, tak keď zomrieš, bude ti to už jedno 🤷‍♀️
A čakala som,že dáš, že sa bojíš duchov, strašidiel, kriminálnikov, nie toto 🙈

januska12323
3. apr 2024

Je nejaký zdravotný dôvod na takú paniku? Ešte nikdy si nespala sama?

vanilkovazmrzka
3. apr 2024

No normalne to urcite nie je. Ked mas taketo paranoje, skus aspon nejaku online konzultaciu s psychologom.

renata27322
4. apr 2024

Ja sa z rovnakého dôvodu zasa bojím spať mimo domova, preto ak niekam idem, tak určite nie na noc. No v tvojom prípade skús pozrieť nejaký film na odreagovanie, ani sa nenazdas a zaspis. Alebo skús ukľudňujúce hudbu, pozri si komédiu na ukľudnenie, prečítaj si knižku. Neviem síce aký nad zdravotný stav ale ak by si sa cítila na pokraji psychického zrútenia, vždy môžeš niekomu zavolať. Dôležité je sa upokojiť a nevenovať toľko pozornosti telu, pretože to ťa bude viac stresovať a budeš ešte viac paranodina. Tiež som tak bola ešte predtým, že som sa bála že zomriem keď partner išiel do prace ale časom to prešlo. Treba zamestnať hlavu aby si nemyslela na také sprostosti a povedzme si úprimne, ak by sa ti aj niečo stalo, vždy môžeš zavolať 112. Nemyslím si, že by si mala zomrieť alebo že by sa ti malo niečo stať. Nevenuj pozornosť tomu, že si sama a a že manžel je na nočnej, venuj pozornosť samej sebe čo môžeš robiť keď manžel nie je doma. Najlepšie naozaj nejaký film a kľudne aj dva aj tri, potom zaspis a ani nebudeš vedieť ako.🙂🙂

ariannazara
4. apr 2024

Môj muž robí v Nemecku som sama s malým vo veľkom dome a nemám s tým problém. Nebojím sa, predstav si žeby si bola v takej situácii. Zbytočne si nahováras niečo čo sa nestane, ľahni precitaj knihu a spi.

thirstymonk
4. apr 2024

1. Raz urcite zomries. Neboj sa toho, prijmi to.
2. Smrte v spanku su vacsinou take, ze proste sa uz nezobudis, takze aj keby bol muz doma, nic to nepomoze
3. Hlavu hore, este si mlada 🙂

dominikamacakova
4. apr 2024

Neviem či ti to pomôže, ale zomrieť môžeš aj cez deň.

danica2711
4. apr 2024

a ty máš nejaké zdravotné problémy? Myslím fyzické, lebo psychické asi trošku áno...
Alebo si len od prababičky počula, že poriadna žena bez muža ani zaspať nevie?

autor
4. apr 2024

Mne sa strašne začali kaziť a lámať zuby, a aj keď si ich dávam dokopy, ide to veľmi pomaly a bojím sa, že môžem dostať nejakú infekciu z toho. Inak som posledné obdobie trochu citlivejšia, trpím aj nutkavými myšlienkami, a táto je asi jednou z nich :(

autor
4. apr 2024

Dnes to opäť na mňa ide...

centrofixa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. apr 2024

@centrofixa áno, strašne smiešne 🙂

centrofixa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. apr 2024

@centrofixa už som napísala vyššie

diaszoky
11. apr 2024

Ajja sme dve