Čistička vzduchu pre alergika?

mimushiatko
13. nov 2018

Prosím vás hlavne tie ktoré to majú vyskúšané nie tie ktoré si len myslia 🙂 je dobra vec čistička vzduchu? Ak áno podľa čoho vybrať a podla čoho sa rozhodnúť.... Mala je alergik ale teda najviac ju to trápy na jeseň a v zime už neviem čo by jej pomohlo 🙂

simsalabim
13. nov 2018

@mimushiatko my mame cisticku Elektrolux a v pelovej sezone to je zachrana. Ale ak vy mate problemy v zime, nie su to skor roztoce? Tam sa asi oplati investicia do specialnych vankusov, paplonov a obliecok.

mimushiatko
autor
13. nov 2018

@simsalabim už som vymenila aj periny mala na alergiu na roztoče a prach snažím sa stále upratovať zvlhcovat ale nejako jej to nepomáha zatiaľ ma len jeden sirup 20teho idem na alergologiu aby jej ho zmenili možno len zle lieky ale uvažujem aj nad týmto ci by to nepomohlo

hanatom
13. nov 2018

@mimushiatko a na co je alergický? mne vyšla alergia na roztoče, pomohol Sanytol na roztoče. Postelné prádlo meniť kazdý týžden.Zvlhčovace pokial viem, nie sú vhodné, nakolko roztoce sa množia vo vlhkom prostredí.

simsalabim
13. nov 2018

@mimushiatko tak skusit mozes. Poriadne si precitaj specifikacie k nim, aby dokazala prefiltrovat to, co potrebujes. Na

janinah
13. nov 2018

@mimushiatko to je celá veda,pošlem ti pozvánku do sk. Mamičky alergikov....potrebujete prejsť na režim alergika,teda odstarániť látky v byte ,gauč kožený,na matrac a periny špeciálne protiroztočové poťahy,čističku máme s ionizátorom Ionic care....preplachy nosa konvičkou

mimushiatko
autor
13. nov 2018

@hanatom vidíš práve zvlhčovače nám kázali všade 🤦‍♀️ale mame podlahové kúrenie a aj sucho tým pádom tak to len udržujem v norme alergia jej vysla na psa mačky a roztoče ale toto začína na jeseň zimu keď sa začne kúriť v lete a na jar je to v pohode 20teho mame ísť na krv na alergologiu
@janinah

diduska777
15. nov 2018

@janinah môžem poprosiť aj ja link na skupinu? Tiež mám doma alergičku. Neviem ju nájsť, Dakujem.

diduska777
15. nov 2018

@janinah Dakujem 🙂

adelakom12
22. jan 2019

@mimushiatko Ahoj! Práve to tiež riešim a všimla som si túto diskusiu. Ja som si urobila taký malý prieskum trhu a čítala veľa článkov o čističkách. Nakoniec som našla stránku https://vas-pomocnik.cz/cisticky-vzduchu/ a oni tu porovnávajú čističky vzduchu. Mne to porovnanie dosť pomohlo a rozhodla som sa pre typ Sharp FP F30EUH. Ak nevieš akú kúpiť, určite pozri. 🙂

sadell
18. nov 2019

@janinah ahoj, je preplach nosa konvickou ucinnejsi ako striekanie morskej vody do nosa? Ci to je jedno?

janinah
18. nov 2019

@sadell je ucinnejsi

stulrajterova
13. júl 2020

@sadell urcite ucinnejsi...mam 2 alergo deti.

ako konvickujeme...atb nemali klop, klop viac ako rok

janasim
30. máj 2022

@stulrajterova čím robíte tie preplachy prosím

stulrajterova
30. máj 2022

@janasim z justu sprej nosny a potom kanvicka z lekarne

janasim
30. máj 2022

@stulrajterova dakujem ,myslela som co sa dáva do tej kanvičky,nejaký roztok,Vincentka? Alebo cista voda?

stulrajterova
30. máj 2022

@janasim ja davam prevarenu vodu alebo vincentku