Komu sa podarilo úspešne prestať fajčiť?

ennylilith
28. okt 2023

Je tu niekto komu sa uspesne podarilo prestat fajcit? Za mna najhorsie ritualy. Za mna najtazsue tie fajciarske ritualy kava, cigaretka a uz to islo. Ako ste si poradili s ritualmi?

tanyag
28. okt 2023

otehotnela som a prestala fajčiť 😁 teraz to je už 6tý rok, čo nefajčím a ani mi to nechýba...prestala som zo dňa na deň...kávu stále pijem, ale nepotrebujem k tomu cigaretu...

deti95060810
28. okt 2023

svokor dostal nejaký srdcový kolaps - zobrala ho záchranka .... po týždni úplne prestal fajčiť. nefajčí už zopár rokov.

juliacenc
28. okt 2023

@ennylilith tehotenstvo. Inak nepomohlo nic nedalo sa to, nemam volu a uz mi nebolo rady fajcila som kazde 2 hodiny max inak abstak

mamickalisticka
28. okt 2023

@ennylilith môj manžel pred 7rokmi (paradoxne, keď sme sa dali dokopy- nie nenutila som ho) začali sme spolu bývať a hoci sme bývali na prvom poschodí, tak sa mu nechcelo chodiť von fajčiť, tak si povedal že prestane. Nemal žiadne rituály, ale bez jedného kiksu vydržal a už by do toho znova nešiel, smrdí mu to. Môj oco prestal, lebo bol chorý a zľakol sa.

nanulka24
28. okt 2023

No ja som v procese odvykania práve teraz. Fajčila som 17 rokov krabičku denne. Niekedy aj viac. X pokusov prestať, zlyhali. Absťáky sú strašné, nemôžem spať, mám mozgovú hmlu, chcem sa sústrediť ale nejde to. Ale zase musím povedať, že dnes, 9 deň abstinencie som prvý krát ráno nemala chuť si zapáliť. Ja myslím, že ešte tak dva, tri týždne a bude to fajn

7miriam77
28. okt 2023

Môj nebohý dedko bol taký silny fajčiar, fajčil cez 30 rokov, viac ako 20 cigariet denne. Bol na preventívke v 50 tke. Dr mu povedal, že má tak zacmudene pľúca, že ak neprestane fajčiť, žiaľ sa dlho nedožije. Prestal v tej chvíli a už nikdy o fajčení nerozprával. Žil ešte cez 20 rokov.

syslik81
28. okt 2023

prestan pit kavu a rob namiesto toho nieco ine- chod sa prejst zacni cvicit .. ja som prestala ale brala som tabletky champix s amyslim volali .. uz je to cez 10 rokov co nefajcim

selest
28. okt 2023

Otehotnela som a prestala lebo mi bolo zle. Potom som dlho pila kavu so slamkou alebo nejakou palickou ci tycinkou v ruke ktoru som potahovala ako cigaretu

medda_beda
28. okt 2023

Prestala som kedy som chcela, začala som kedy som chcela.Nikdy som s tým problém nemala.

koniarova
28. okt 2023

Jeden RTG a tak som sa zľakla,že som v momente prestala.

barborachors
28. okt 2023

@ennylilith normálne, ty nevidíš, kolko je rakoviny okolo teba a ako na nu umieraju aj mladi ludia? A nejde o rakovinu pluc, fajčenie ma vysoký vplyv aj na rozvoj rakoviny na iných organoch, obličky, mechur atd. Toto sa ucia deti uz na základnej škole. Ja som prestala okamžite po zistení jednej choroby. To zistenie bolo vsak tak náhodné, ze museli pri mne stat vsetci svätí. Lekari len krútili hlavami a ja som sa vyliečila. Slo o chorobu, ktorá znamenala predstupen rakoviny a velky podiel tam malo prave fajčenie. Kazdy, kto fajci, si zaraba na obrovský pruser a za to ze nemas teraz problémy, neznamena, ze uz sa v tele nieco nemeni a netvori.

kika86
28. okt 2023

Žiadne rituály nepomôžu. Fajčila som roky. Pred 6 rokmi som sa jeden deň "prefajčila" a od toho dňa som si nezapálila. Len odhodlanie a pevná vôľa pomôžu.

ivangeline
28. okt 2023

@barborachors ...jeden z rodiny zomrel na rakovinu pluc a nikdy nefajcil. ;D

isis234
28. okt 2023

V práci sme mali veľa roboty, nemala som čas ísť s kamošmi na 10 min. prestávku. Tak som i prestala. Sila vôle. Rodičom som chodila pomáhať, aj do záhrady, tam som si nemohla zapáliť, ani nebol čas. Doma mi to prestlalo chutiť. Už je to 27 rokov. Kamoška ma ponúkla, nech si zapálim. Raz som si potiahla a zadusila. Škoda cigarety. Už by som nefajčila. Sú veľmi drahé. Radšej si kúpim ovocie, kozmetiku.

ika11123
7. nov 2023

@ennylilith fajčila som 15r a už nefajčim cez 7r a neľutujem kto nemá pevnú vôľu ten to nezvládne