Môže dedkova chemoterapia uškodiť mojej dcérke?

kata1234
9. máj 2018

Ahojte mam otazku. Moj otec,ktory snami byva ma rakovinu a zacne chodit na chemoterapiu. Moja otazka je ze mame doma 8mesacnu dcerku ci moze jej nejako uskodit to ked on zacne chodit na davky mate nejake slusenosti?vopred Vam dakujem

zuzana247
9. máj 2018

@kata1234 chemoterapia nevadi,po oziaroch je problem,ale neviem ci pri vsetkych.
Po chemo ale bude ocko slaby,ospaly a vacsinou aj mat teploty.

helminka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helminka
9. máj 2018

@kata1234 pokial bude brat cez infuziu nevadi. Ak bude chodit na ozarovanie, tak nesmie byť v styku s vami, nemali by ste k nim, alebo oni k Vam. Tak mi bolo povedane ked som to zistovala ja, a to som bola tehotna a mala aj doma starsie dieta.

kata1234
autor
9. máj 2018

Dakujem Vam pekne ano vraj na chemo pojde ..ja som sa pytala aj dr tak vravela ze by nemalo vadit ale hlavne aby nedoniesol nejakeho bacila z nemocky :( dufam ze to bude dobre

dzupi898
9. máj 2018

chemo by nemala vadit, to pojde iba jemu do zil ale jemu bude zle. a neviem z nemocnice podľa mňa nič neprinesie lebo tie oddelenia kde sa chodí na chemo musia byt velmi sterilne kedze tito ludia mavaju vacsiinou tiez dost oslabenu imunitu

nelinka888
9. máj 2018

Hej v tom má dzupi pravdu, na tie oddelenia kde ležia alebo chodia ľudia čo majú chemo ani nepúšťajú chorých ľudí, práve kvôli tomu, že majú z toho oslabenú imunitu takže si nemyslím, že by vám niečo doniesol domov 🙂

belllinka
9. máj 2018

@nelinka888 nepustaju chorych ludi? To je dobra blbost, nikoho nekotroluju, hocikto sa tam moze premavat, aj keby tam dosiel bezdomovec zo stanice, tak si ho ani nevsimnu. Teda na Klenovej to tak bolo.

terezka1947
10. máj 2018

@dzupi898
@kata1234 moja mamka chodila po nemocniciach cele moje tehotenstvo,aj na chemo,ludia,kt.som stretavala mali urcite za sebou aj oziare,to sa nezisti,ked clovek chodi na onkologiu,ked sa starsi syn narodil,to iste,chodila som s nou,niekedy aom musela aj syna brat po vysetreniach a nou.....netreba hned riesit potencialne chorobu,jasne, chapem,bojis sa....trosku viac dbat na hygienu a ok...ochoriet mozete aj v nakupnom centre a v buse...
Ja som inu moznost nemala,musela a chcela som byt s mamkou,no,nic sme nechytili,nedoniesli....dokonca mam pocit,ze som za tie roky anu chora nebola...ani syn.
Ludia po oziaroch sedia v nemocničnom bufete,cestuju v buse,atd...niektoré veci sa ustrazit nedajú.

cacianka
10. máj 2018

@belllinka neviem ako bolo ale teraz urcite nie je

kata1234
autor
10. máj 2018

@terezka1947 ano to mas pravdu upokojila si ma ... tiez musim s manzelom sa striedat nakolko snami otec byva a urcite sa postarame aby bolo dobre clovek si bohuzial chorobu nevybera. CHcem sa este opytat ako dlho brala tvoja mamka chemo vlastne kolko cykle dali jej chemo a ju pustili domov alebo ostavala v nemocke?

belllinka
10. máj 2018

@kata1234 To aku chemosku bude dostavat a v akych intervaloch je velmi individualne a meni sa aj pocas liecby. Moze chodit ambulantne, vtedy mu stece asi za 2-3 hodinky, ale chodi sa aj na 3 dni do nemocnice a vtedy tece 3 dni. Rakovinu coho ma?

terezka1947
10. máj 2018

@kata1234 chodila na chemo,kt.brala ambulantne,cize rano dosls,okolo obeda domov,potom aj lezala,zvykla tyzden v nemocnici,tyzden doma....alebo tyzden v nemocnici,mesiac doma....to vsetko zalezi od stavu pacienta a od druhu chemiterapie

zuzana247
10. máj 2018

@kata1234 kde budete chodit na kramare?

sasa1983
10. máj 2018

@helminka pri ozarovani sa k ľuďom, ktorí postupujú túto formu liečby kľudne môže chodiť. Nie sú toxicki, ženám ktorým sa napr.ožaruje mala panva by malé detičky nemali príliš dlho sedieť v lone napr., ale kratšia doba nevadí a ani ich pritomnost nablízku vôbec neprekáža ak hovoríme o klasickej radioterapii

zuzana247
10. máj 2018

@sasa1983 my sme mali 3 pripady v rodine a 2 z nich ozarovali a dr.im vravel,ze 1 den nemozu ist k detickam malym. Neviem ci to zavisi od intenzity,alebo ako?

kata1234
autor
10. máj 2018

@belllinka no to ze mu este zistuju ze rakovinu coho pretoze ma nieco na plucach a nieco mu vyslo aj na lici vlastne ten zhubny nador ... vcera bol na tom vysetreni kosti co mu dali do tela tu latku

kata1234
autor
10. máj 2018

@zuzana247 nie kosice

sasa1983
10. máj 2018

@zuzana247 ja som lekárka na radioterapii. Ozarovanie prostaty zrnami (vnútorné ozarovanie ) a ozarovanie radiojodom pri karcinome stitnej zlazy je vyninka (ale vtedy sú pacienti hospitalizovaní na izolovanom oddeleni ). Vonkajšia radioetarapia nie je infekcna

kata1234
autor
10. máj 2018

@sasa1983 zdravim vas otec bude mat podavanu chemoterapiu

euka210
10. máj 2018

moja svokra bolal iecena na pluca aj kosti, brala chemo aj ozarovanie. Po chemo bola slaba, vracala, to chodila do nemocky tusim kazde 3t na par dni, dala sa dokopy a potom zase. Neskor uz chodila menej.