Môže chemoterapia tiecť 3 dni bez prestávky?

Zodpovedané
13. sep 2021

Dobrý deň,

môj 46 ročný otec má rakovinu konečníka v 3. štádiu bez metastázy. Má zasiahnuté lymfatické uzliny, nádor vo veľkosti 8x10 cm. Pred operáciou podstúpil 5 ožiarov a teraz nastúpil na chemoterapiu.

Môže chemoterapia tiecť 3 dni v kuse nonstop bez prestávky?

Je to správny postup?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v dnešnej dobe sú rôzne schémy podávania chemoterapie, preto ak je u Vášho otca indikovaná schéma podávania kontinuálnej cehmoterapie, tak je to v poriadku.

Lekári sa pri podávaní chemoterapie riadia celosvetovými liečebnými protokolmi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková