Môže po rokoch prepuknúť alergia na zlato? Hnisavé ušné dierky po náušniciach.

angelaa214
16. jún 2018

Zlate nausnice nisim od malicka..a posledny rok mam problemy..hnisaju mi usne dierky ..mam to tam cervene .aj napuchnute..bolia ma...citlivejsie to mam.....chcem sa spytat čim to je..tolke roky nic ,ziadne problemy a zrazu

pininka
16. jún 2018

Skus dat do liehu na 24 hodin, a potieraj si aj usi. Uvidis ci to pomoze. Ja tak nemozem nosit prstene, stale sa mi zrobi alergia pod nimi.

kacena4
16. jún 2018

ahojko, ja mam nieco podobne staci mi aj ked si dam retiazku s priveskom a tam kde mam privesok tak do 24 hod ma cerveny flak - najcastejsie je to alergicka reakcia na kobalt chrom alebo med. zisti ti to dermatolog nalepi ti na chrbat kozne testy na 24 hod a otestuje ta na co mas alergiu a budes vediet - ja mam na kovy ktore sa primiesavaju aj do zlata, kedze samotne zlato je makky kov. nosim chirurgicku ocel ta mi neskodi

ivetka_kamo
16. jún 2018

Mne škodí kov celkovo ako taký, alergia sa mi spustila pôrodom prvého syna :/ náušnice, prstene, retiazky, nič.... Ešte aj gombík na riflach si musím podlepovat. Pre niekoho nepochopiteľné, ale ja mám alergiu aj na chirurgickú oceľ, takže som nahrata 😂, keď mi berú krv, ruku mám napuchnutu a vyhadzany pár dní

angelaa214
autor
24. jún 2018

Ja som namocila nausnice do liehu..a behom dvicj dni co som mala v usiach mi vadili..cervene som mala dierky citlive .a vyschnuty akoby hnis..ja yz asi nemozem zlate nausnice nosit..teraz som.bez nausnic..

angelaa214
autor
24. jún 2018

Bizuteria mi vadi tiez ...no co si mam dat do tych usi