Môžem dávať 7 mesačnému Pribináčik?

beli
9. mar 2007

ahojte babenky chcela by som vediet ci nemate skusenosti s podavanim pribinacika detom ja mam 7.mesacneho anjelika a ked som jedla pribinacika ja dala som mu okostovat a moc mu chutil len sa bojim ci mu nemoze s toho byt zle ak mate nejake skusenosti napiste dik

sillas
9. mar 2007

mimakro..maly ma dorbu vydrž..moja mala ma 4,5 roka ale zakusky neje, občas nejaky kexik, sladkosti ma naozaj v obedoch, palacinky, ryžový nákyp, buchty na pare, dukátové buchtičky, puding s piškotami a ovocim, myslim že toto jej uplne stači.
takže môj názor..baby pribináčik môže kludne počkať a tak ako to tu už odznelo určite ho neprestanu vyrábať ani o rok, takže drobec si ho ešte určite užije. 🙂

mimakro
9. mar 2007

Aj Ondrej si dá radšej kysnutý koláč(do cesta vždy primiešam aj špaldovú múku),alebo buchtu. Jednoducho všetko s mierou a nejsť do žiadneho extrému.

mimi
9. mar 2007

sillas,vsak to jej hadam aj staci.Myslim,ze tie tvrde cukriky a lizatka nie su vhodne.Inac,my doma pouzivame iba hnedy cukor,ten nie je rafinovany.A to max.si ho dam do cierneho caju.
mimakro,si naozaj dobra,ked si si maleho tak naucila,lebo si viem predstavit ako male deti robia cirkus kvoli cukrikom.

vilki
9. mar 2007

moj maly uz pribinaka ochutnal a hned ho aj vyplul, vobec mu nechutil.skusila som mu dat vanilkove monte a to mu chutilo.no a teraz mu davam dobru mamu bielu a uz sme skusili aj bananovu. 🙂

sillas
9. mar 2007

mimi..aj ja si myslim..dostava plno sladkosti, ma svoj šuflík a potom ja s manželom to vyjedame, lebo keby to malo čakať na nu tak sa to aj pokazi.. 😀 ale niekedy ma vyslovene chut na keksik, ked už dlho nemame nič sladke na obed. 😀
a naučila som ju že sa stále spýta či si môže niečo z toho šuflíka zo sladkosti dať.

mimi
9. mar 2007

sillas,jake zlate,ze sa pyta.A nerobi problemy,ked jej niekedy sladkost nedas?

elliana
9. mar 2007

mimakro,sillas, vam trosku zavidim, ze ste si to zariadili s detickami "menej sladko". Ja mam sice len pol rocnu slecnu, davam jej len zeleninku, ovocie, ale svokrovci sa pokusali strcit jej do ruky piskoty, chlebik a co ja viem co este... Takze mam strach, ze akokolvek sa budem snazit, neustrazim ju pred "dobromyselnymi" pribuznymi

sillas
9. mar 2007

nie.. ked pýta napríklad pred obedom, tak poviem že ak spapa obed tak si môže dať /ak nie je sladky/ , tak aspon občas zje obed, lebo s jedením je to občas bieda.. 😒
nepamatam sa že by sme mali nejaký výstup ohladne sladkosti, ona je tvrdohlava na ine veci a to poriadne dokáže hysterčíť ale nie kvôli jedlu.. 😀

mimi
9. mar 2007

elliana,to jej uz davaju piskoty a chlebik?ved to obsahuje lepok,na to by som si radsej dala pozor,lebo vidim,ze tvoja mala ma na to cas!

elliana
9. mar 2007

mimi, ono sa to stalo prvy krat, vies, byvame od svokr. 300 km a malu videli dvakrat. Ale mam strach, ze sa to bude vzdy opakovat, oni si myslia, ze si malu ziskaju, ked jej strcia nieco jedle do ruky

danculik33
9. mar 2007

ahojte vospolok, tak kukam že velmi zaujímava, pre mna aktuálna téma, inač neviem kto to spominal že si nevie predstaviť 8 kg babo iba kojené, tak ja mam slečnu pol ročnu ma 9,5 kg a je iba dojčena. a ako to tu čítam tak teraz neviem ako začať s tými príkrmami.Sladkosti by som určite chcela čo najdlhšie vynechať, ale presne ako píšete obávam sa "dobromyselných príbuznych" lebo ani to nevedela svokra pochopiť že som iba kojila doteraz a nič iné. A další problém mám že na kožnom nam zdelili že má atopický ekzem, tak vôbec teraz neviem čo budeme papať. Nemáte niektorá skusenosti čo sa tohto týka ?

sillas
9. mar 2007

ale po polroku myslim, že sa už môže dávať lepok, teda aj piškotky, nie?? akurat som nad tým rozmýšlala, lebo maly bude mať 6 mesiacov,že čo sa vlastne môže začať pridávať do stravy..síce som to pred 4 rokmi už raz absolvovala ale človek tak rýchlo zabuda.. 😠

vilki
9. mar 2007

baby, pisala som ze davam jogurt dobra mama, myslite ze ten je dobry?

elliana
9. mar 2007

danculik, ja mam atopicky ekzem, od 17 rokov takmer vymizol.
Vies, ja som si vytrpela svoje, ale bola som odchovana na kravskom mlieku a to ekzemu asi nepomohlo. V dnesnej dobe je liecba asi uspesnejsia.
A inac, super, ze kojis, bo to najlepsi liek

sillas
9. mar 2007

viki...ja osobne kupujem iba smotanove jogurty, lebo su najmenej umele, ja tie ostatne neznášam..mam pocit ako keby davali do toho želatinu alebo čo..ale tento jogurt nepoznam.

mimi
9. mar 2007

sillas,piskoty sa mozu najskor v 7 mesiaci,ale ja aj tak s tym pockam.
vsak zacni najprv zeleninkou,napr.varenou mrkvickou a postupne pridavaj iny druh zeleninky.Doktorka by ti mala dat taky letak,co ktore mozu v ktorom mesiaci.
danculik,fiha,to je ale velka slecna!mne maly zacal pomaly priberat,odmietal umele mlieko,tak som ho zacala dokrmovat so zeleninkou plus moje mlieko a hned sa to ukazalo na vahe.Asi mu to moje mliecko nestacilo a vraj deticky maju byt cisto kojene do 6.mesiaca 😕

danculik33
9. mar 2007

elliana, ved najlepši liek, a vidiš ekzem ako vyšity, tak ja sa obmedzujem čo sa týka mliečnych výrobkov no a teraz neviem vlastne ako pokračovať s malou a ty si bola alergicka na BKM ? a malej teraz do roka nebudeš dávať žiadne mlieko a mliečne výrobky ? lebo čo čítam všade dookola tak do toho jedného roka by skoro nič nemali jesť 😒

melory
9. mar 2007

smotanove nie su najzdravsie ale najviac mozu sposobit alergiu, maju sa kupovat pro-bio vyrobky, kde je ziva kultura

sillas
9. mar 2007

mimi...no vravia že do ukonečneého 8 mesiaca...ale ja som už začala prikrmovať aj ked kojim, malemu už mojemliečko nestačilo, on ešte stále aj v noci papa každe dve hodiny, takže nejaku tu polievočku a večer mliečnu kašičku, on je velký tak už asi potrebuje aj niečo ine ako len moje mliečko. 🙂

ale ja ak dobre viem, tak tie alergie su z mlieka, preto ho treba prevarat, a ani nie tak z jogurtov, lebo aj ked je to z kravskeho mlieka, ale je to inak spracovane..ale fakt netušim..

danculik33
9. mar 2007

mimi, veru velka je sice aj dost dlha tak to až tak nevidno (tie jej záhybky) ale možno ked začnem s príkrmami aj schudne 🙂 ale to hádam nie. Ja mam asi mliečko so smotankou ako sa všetci dookola smeju. Tak uvdíme ako to bude pokračovať zajtra začíname s prvym príkrmom - mrkvičkou.

zevina
9. mar 2007

eliana, prarodiče by určitě měli respektovat vaše stravovací zvyky, vdyť se jedná o jejich vnoučátko 🙂 já jsem jim vysvětlila, co a jak baštíme, protože pro ně je to něco neznámého, půl roku jen kojení, pak pomalu zeleninka... oni jsou rádi, když můžou vypomoci něčím z domácích zdrojů, dala jsem jim tip, co malému do balíčku na Velikonoce, nějaké přesnídávky, nebo kašičky... je to hlavně o komunikaci, ať oni si vnoučátka co nejvíce užijí a já nemusím sledovat ostřížím zrakem, jestli se za mými zády neděje něco, s čím zásadně nesouhlasím 😉

sillas
9. mar 2007

nemala tam byť 8 ale 6, už je asi vela hodin.. 🙂

melory...no je to možne až tak sa v tom nevyznam..len my doma ine nejeme lebo nam nechutia a tieto pro-bio som ešte nekupovala, ale asi začnem, lebo všade to ospevuju.. 😉

elliana
9. mar 2007

danculik, mrkvickou nic nepokazis.
Inac, odkial si? Ja som povodom tiez z okresu DK

melory
9. mar 2007

moj je alergik na mlieko tak mam informaciiiiii ajjajaj

mimi
9. mar 2007

danculik,kolko vazila tvoja mala,ked sa narodila?

sillas
9. mar 2007

no to nie je bohvie čo..moja mala nie je, dufam, že nebude ani maly..
ale ako človek zmudrie ked ma deti, nie?? ja som už tolko veci naštudovala, lebo už tolko všelijakých problemov bolo.

danculik33
9. mar 2007

elliana, ja byvam v DK ale pochádzam zo samého severu - Oravská Lesná a ty ?

melory tak sem s nimi 🙂...aj ked ja neviem ešte na čo je moja alergicka ale ekzem zistili

danculik33
9. mar 2007

mimi, mala 3550 g a 50 cm a čo mesiac to kilo aj viac navyše a meeria teraz 67 cm

sylvie
10. mar 2007

baby, dobra tema, uz som aj zabudla, co bola povodna otazka.. 😉

tusim Pribinaky.. ja som pocula uz asi 3 nazory doktorov, ze Pribinaky su plne chemie a nie su vhodne pre deti do jedneho roka..
co sa tyka jogurtov, tak nam dr. povedala,ze sa davaju od 10. mesiaca, ale ze mojmu malemu staci az ked bude mat 10,5 mesiaca.. ja som vsak vo vsetkom velmi opatrna, tak som zacala az ked mal cez 11 mesiacov.. nam kazala davat smotanove, tak melory dufam, ze tym nic nepokazim.. nedavam ho kazdy den ale asi tak kazdy 3.den.. nebola by som rada keby mal maly alergiu, lebo ja sama ju mam..

lepok a teda aj piskotky sa mozu az od 8.mesiaca, neviem ci to tu niekto spominal..

tiez neplanujem ani po roku davat Pribinaky, ani lizatka, cukriky, cokoladu a pod.az ovela neskor a postupne.. doteraz nemal napr. ani sladky caja stavy.. a cukru ma dost v ovoci si myslim..

niekde som citala, ze 1.rok je velmi dolezity z hladiska stravovania, lebo len vtedy sa vytvaraju tukove bunky.. po zvysok zivota sa uz netvoria ale len naplnaju a cim viac ich clovek ma, tim je vacsia pravdepodobnost obezity v dospelosti..

tiez suhlasim s nazorom, ze to, ze teraz neprimerane zatazime oblicky a traviaci system sa vobec neprejavi teraz ale moze sa prejavit v dospelosti..

a tiez neznasam tie reklamy kt. hlasaju ake vitaminy, mlieko, energiu a neviem co obsahuje ich produkt, ale ze obsahuje kopu ineho sajrajtu, to uz neudavaju.. 😠

siduska
10. mar 2007

ahojky ja se taky pridam, moje zlaticko bude mat o chvilu rok a dr. my povedala, ze jej uz mam davat vsetko papaz vsetk varene nop proste vsetko co jeme my