Ústna sprcha - za a proti

10. mar 2024

Medzi niektorými zubami mám tak malo priestoru, že tam ledva dostanem niť nie to ešte medzizubnu kefku. Myslite, že je ústna sprcha dobrá vec? Mám tiež problém dostať sa k posledným dvom stoličkám. Jednoducho nedokážem si tu ruku vykrútiť tak aby som sa k tomu dostala.

syslik81
10. mar 2024

sprcha dostane von zvysky jedal ale nie spinu zo zubov ... bola si na hygiene? treba dat prec co tam nepatri a ten kartacik medzizubny tam das- hygienicka ukaze ako .. kazdopadne ja sprchu mam rada ale aj spolu s kefkou

janewithane
10. mar 2024

Presne kvoli tym zadnym medzeram na ustnu sprchu nedam dopustit. Mne vyhovuje, aj tie male priestory ako tak zvladne ale priznam, ze predne kde sa mi akoby az prekryvaju zuby tak docistujem aj nitou.

oslo1
10. mar 2024

Pouzivam ustnu sprchu uz roky. Tiez nemozem dostat medzi zuby keflu. Sem tam Este precistim nitkou.

autor
10. mar 2024

@syslik81 mne už to ukazovala aj hygienistka aj zubárka, ale nejde mi to. A hlavne tie medzery medzi zubami mám niekde take, že tam fakt ledva napchám niť a je to pôrod každý den

autor
10. mar 2024

Nechcem to používať namiesto kefky a nite, ale spolu s tým.

autor
10. mar 2024

Oplatí sa podľa vás investovať, alebo stačí nejaká obyč za 50€?

13uzivatelka11
10. mar 2024

@oslo1 používaš len sprchu alebo aj medzi zubné? Co ti hovoria na dentálnej hygiene? Ze je to v pohode? Lebo tiež nie som moc kamarát s tými nedzizubnymi ale nie som si istá ci samotná sprcha vyčistí tak dobre ako medzi zubná

oslo1
10. mar 2024

@13uzivatelka11 boli uplne v pohode. Mam dva implant, tak sprcha Bola najlepsie riesenie.
Ja mam Tuto: davala som si tam ustnu vodu, ale presla som na salviu:
Waterpik Ultra Professional Water Flosser with 7 Tips and Advanced Pressure Control System with 10 Settings, Dental Plaque Removal Tool, White (WP-660UK) (2pin UK Bathroom Plug) - Packaging may vary https://amzn.eu/d/7GleQ8n

eeffka
10. mar 2024

Staci uplne z ali za 15e, vynikajuca vec

docq
10. mar 2024

Používame pravidelne = velká spokojnost.

joesvk
10. mar 2024

Medzizubná kefka sa nepoužíva ako niť-teda od hora zuba po ďasno .Čistí sa ňou len v dolnej časti zuba -pri ďasne. A treba nájsť vhodnú veľkosť
Preto aj na mnoho miest,kde by si niť nedostala sa kefka dostane.
A k téme ešte-sprchu mám z Lidlu. Je to dobrý doplnok pri čistení.

elizita
10. mar 2024

@syslik81 nie,sme takí čo naozaj najtensiu kefku medzi zuby nezmestime.. mne dentálna sama povedala,že nech to ja ani sa nepokusam... Zmestim len do 6 medzier,ostatné je ledva na niť.

rozculena
10. mar 2024

ja mám tiež problémy,vyskúšala som kopu kefiek,ale niekde mám tak málo miesta,že ani niť mi tam nevojde.teda vojde,ale vždy sa mi rozstrapká......a to nehovorím o tom,že k zadným sa vôbec neviem dostať.....mám asi 5 druhov kefiek a velkostí.Sprcha ma stála stovku,ale myslím,že to závisí aj od funkcií,tá moja má 3 možnosti prepínania...

smoulingirl
10. mar 2024

Mam používam a nedám na nu dopustit.

stankadu
10. mar 2024

Tiež mám a je to parádna vec. Mám takú obyčajnú za 20e z Lidlu

andrea901
11. mar 2024

Mam philips, naozaj skvela vec, neviem, ako som mohla byt bez nej, uz teraz si bez ustnej sprchy neviem predstavit ustnu hygienu.

ekira1
12. mar 2024

Na medzery treba medzi zubnú kefku, začať najmenšou, postupne zväčšovať. Ústnu sprchu mám už vyše 15 rokov i s elektrickou kefkou. Keď sa pokazí, určite kúpim ďalšiu. A mám oral-B, vtedy výber nebol, bol problém zohnať i túto.