Uvarený obed nechaný mimo chladničky

iskrickaa
4. aug 2018

Ahojte,

O siedmej vecer som uvarila spanielske vtacky z kuracieho masa. Jedlo bolo po uvareni samozrejme horuce, tak nez som isla spat poverila som muza, aby ho po vychladnuti dal do chladnicky. Zabudol, o druhej rano som ho dala do chladnicky ja. Stalo pri teplote 26 stupnov. Je bezpecne to zjest a moze aj dieta?

ukulela
4. aug 2018

@iskrickaa moj klasicky zabuda - ja chodim spat skor a varim vecer. a potom rano - maso na sporaku /sosovica na sporaku ... ale teda este mi nic za tak kratku dobu neskyslo. bala by som sa polievok, ryzoveho nakypu a tak ... ale toto si myslim, ze je OK. pre pokoj v dusi pred podavanim nie len ohrej, ale prevar. ale neboj sa.

iskrickaa
autor
4. aug 2018

@ukulela dakujem ti, aj ja si myslim, ze je to v poriadku. Polievku som tak raz zabudla, okolo obeda som si spomenula, bola uz kysla. Napisem mu listok nabuduce.

miku1
6. aug 2018

@iskrickaa Mne sa to stáva bežne, aj ja sama občas zabudnem odložiť do chladničky...minule som tak nechala ryžový nákyp...nič tomu nebolo. Aj preto nerada varím večer, lebo kým to vychladne už spím. Zatiaľ sa mi nič nepokazilo.

0silvia0
6. aug 2018

Nevedela som ze ryza je rizikova potravina. Preco vlastne?

najinka
6. aug 2018

@0silvia0 tuto je o tom napisane, jedno po angl., kde je to lepsie vysvetlene, a pre istotu posielam aj v cestine 😊

0silvia0
6. aug 2018

@najinka dakujem za info, pre mna novinka.

krissmac
6. aug 2018

@najinka aj ja to prvýkrát počujem. Ale odjakživa sa u nás ryža podáva veľakrát nie hneď po varení, zohrieva, alebo podáva aj na druhý deň a koho poznám, robia to isté a príde mi to normálne 😊

najinka
6. aug 2018

@krissmac jasne, len zavisi aj ako dlho to nechas po navareni v izbovej teplote pred tym, nez odlozis do chladnicky. Akoze nic sa nemusi stat, ale kedze o tom viem, davam viac pozor 🤷🏻‍♀️

pokerface5843
6. aug 2018

@lindusss2016 Nie, lebo hrniec sa hned ochladí v studenej vode.

ujaju
7. aug 2018

Podľa mňa to je úplne v pohode a nič sa tomu nestane. Bežne sa mi to stáva a zatiaľ žijem :D

iskrickaa
autor
7. aug 2018

Baby, zjedli sme, vyborne bolo! Pokazene jedlo som jakziv nepodavala ani nejedla.

11iva11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
iskrickaa
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nikol889988
22. júl 2020

ahojte baby mam dnes podobny problem chcem sa spytat vcera vecer som robila stroganov s bravconeho masa a po dvoch hodinach sa dovarilo az okolo 23:00 ryza podobne ... kedze som uz chcela ist spat a bolo to este horuce tak som to len prikrila alobalom a nehala v tej teplote nech sa dovari a rano o 4:00 ked priatel pojde do prace aby to dal do chladnicky. Samozrejme zabudol a ja som vstala 8:30 a uz to bolo studene tak som to rychlo dala do chladnicky len sa bojim ci je to bezpecne jest a este ked som aj tehotna... prosim skuste poradit ci to zachranit alebo radsej vyhodit

bluka2
22. júl 2020

@nikol889988 vsak to ochutnaj a uvidis

cacianka
22. júl 2020

@nikol889988 V noci nebolo velmi teplo, bude ok