Viem sa vyhnúť rozvoju úzkosti?

30. jan 2024

Je možné pri počiatku úzkostných stavov ( nespavosť, búšenie srdca, dýchavičnosť) robiť niečo, aby sa to nezhoršilo a neskončila by som u psychiatra s atakmi ? Akebo už som na tej ceste trpieť úzkosťami?
Dá sa úzkosť trvajúca mesiac, dva, vyliečiť? bez liekov ?

nika23t
30. jan 2024

Aj dlhodobejšia úzkosť sa dá vyliečiť bez liekov, resp. dá sa zvládnuť. Ja som síce potrebovala pomoc psychológa, lebo u mňa to trvalo niekoľko rokov a už ma to obmedzovalo, ale podarilo sa. Bez liekov. Počiatočné rady-nájsť si spôsob, ako úzkosť hneď v úvode stopnúť, tzn. niečo, čo odpúta Tvoje myšlienky od strachu. Potom obmedziť socialne siete, internet, viac času tráviť v prírode, hýbať sa, cvičiť, čítať knihy, nájsť si príjemnú spoločnosť, zdravsia strava, veľa vody atď. Je toho plno, musíš si nájsť to, čo Ti vyhovuje.

kacena4
30. jan 2024

z psychologickeho hladiska uzkost sposobuje emocionalny stres, nezvladanie vlastnych emocii. staci sa nich naucit regulovat. drzim palceky

marianarem
30. jan 2024

Vela oddychovat, venovat sa veciam, co ti robia radost, odlahcit nervovu sustavu (znizit zatazenie zvukmi a hlukmi a celkovo mnozstvom vnemov), pustit si nejaku relaxacnu hudbu alebo riadenu relaxaciu. Mysliet na pozitivne veci a celkovo odputavat pozornost od uzkosti.

gazgaz
30. jan 2024

Mne pomaha turistika...niekolkohodinovy pobyt v prirode zo mna spravi uplne ineho cloveka...odburam stres z prace,aj zo stereotypu...

refly
30. jan 2024

Nikde nie je napisane ze sa to bude zhorsovat... To by ma popravde ani nenapadlo. Ja mavam take "neprijemne priznaky" (busenie srdca, taka nahla zaplava stresu v bruchu a v nohach, ect, neschopnost zaspat) uz takmer dekadu a vobec sa to nikam nehybe. Ako to prislo, tak to je. Ani lepsie ani horsie

nikoletabachovky
24. feb 2024

Mne pomohli bachovky z jednej českej firmy. Úzkosť sama neodíde určite psychológ klinický ktorého hradí poisťovňa lebo sa nedoplatok.