Vypila som kávu po odvápnení kávovaru

17. dec 2023

Muz odvapnoval kavovar,co mi nepovedal a teraz rano vravi,ze ci som si robila kavu,ze odvapnoval kavovar, ze prvu kavu treba vyliat, ja som samozrejme hore uz dve hodky a kavu som vypila. Moze mi z toho nieco byt?

janai1
17. dec 2023

ved keď sa odvapnuje kávovar, tak sa tam dava celá jedna nádržka na preplachnutie čistou vodou. Nikdy som nevylievala 1. kávu po odvapneni

madeincssr
17. dec 2023

Neboj, telo sa vie vysporiadať s horšími vecami. Ak tam aj niečo pozostalo, tak stopové množstvo, inak by ti káva pripadala divná.

egonsk
17. dec 2023

Preto je lepsie mat konvicu a zalievat si, tam sa ti take nestane ;)
Ale k otazke - ak sa ti chutovo zdala ok, tak uz tam zrejme ta kyselina v nebezpecnom mnozstve nebola a mozes byt v klude. V zaludku mas tiez stale kyselinu solnu a zijes ;)

babulkomale
17. dec 2023

@egonsk si srandovny. Neska je lepsia ako espresso? Utecha jednoduchych 🤭

dzina007
17. dec 2023

toho by som sa neobavala... ja ked odvapnujem tak 2 nadrzky vody sa spotrebuju na preplach. nikdy prvu nevylievame. ani ma to nenapadlo 😀

chodec15
17. dec 2023

Na buduce nalepte odkaz, ze kavovar sa cisti ...

stellarstar
17. dec 2023

Prvú kávu netreba vyliať, veď po dokončený odvápnenia aj tak musi prejsť preplachom čistou vodou takže nestresuj

alexandra383
17. dec 2023

Nikdy nevylievame prvu kavu po odvapneni. Stroj je dostatocne preplachnuty.

viky173
17. dec 2023

Ak chutila normalne, tak neboj nic sa nestane, ak by s nou nieco nebolo v poriadku vsimla by si si to 🙂 a my prvu kavu tiez nevylievame a ani som o tom este nepocula.

egonsk
17. dec 2023

@babulkomale pre niekoho je lepsi aj turek ;) Kazdopadne kazdy ma nejake preferencie, no kavickarov labuznikov by som za svoj zivot spocital na jednej ruke, zvysok vypije cokolvek, ked je to kava a pripadne dost sladka. Jo a az na vynimky ma vela ludi kavomat, lebo ved reklama 🙂 ... a potom riesia rozne problemy s plesnami, zakamenovavanim, naplniu, atd. 🙂

majlo1234
17. dec 2023

@egonsk to nie je o reklame, ale o chuti tej kavy(samozrejme, ked si do kazdej pridas styri lyzicky cukru, uz je jedno, aka je😄)

Autorka, tiez nevylievam prvu kavu, hadicky su na tri krat premyte vzdy, tak hadam je to ok. Ale odteraz uz budem, ked sa to tak ma😄

olimuc
17. dec 2023

Ja odvapnujem kyselinou citronovou alebo octom … ak si pouzila nieco z toho, pojdes rychlejsie na WC … ale nemusis sa bat, neotravis sa … obycajne odvapnovadla z obchodu maju zlozenie take, ze aj ked tu vodu vypije tak sa max potóto vrchom alebo spodkom, alebo ta bude boliet zaludok … inac by bolo kazdy den xy mrtvych 🤷🏻‍♀️

cimage
17. dec 2023

Ked muz cistil kavovar, tak preco neurobil prvu kavu, ktoru vyleje? Ked cistim ja, tak kavovar necham v takom stave, aby sa dal hned pouzit.
Ale myslim si, ze to bude ok. Lebo po odvapnovani sa este precistuje cistou vodou. Ja to robim radsej 2x s cistou vodou a kavu uz nevylievam

lavender94
17. dec 2023

Nikdy som nepočula o tom že prvú kávu po odvápneni treba vyliať. Veď sa tam prepláchne celá jedna nádržiach s čistou vodou, neviem či nie dve. Nikdy ta káva ani nechutila inak, kľud.

autor
17. dec 2023

Dakujem ludkovia za prispevky, stale zijem 😅len ma muz naplasil. Vraj to v navode pise,ze prva kava sa ma vyliat, len ja som nevedela,ako tento proces odvapnenia prebieha,kedze to nerobim...
Inak niekedy som tiez pila nesku, ale s kavou z kavovaru sa to neda ani porovnat, no chapem,ze nie kazdemu je pochuti (resp.mu to nestoji za to)vyhodit par stovak na kavovar. No ak ma niekto vie ponuknut len neskou,som vdacna aj za tu 😊

babulkomale
17. dec 2023

@majlo1234 nie je to jedno, aj s cukrom je to obrovsky rozdiel. Kazdopadne k dobrej kave sa treba prepit, vacsine ludi naozaj stacia spalene pomlete preprazene penumatiky.

majlo1234
17. dec 2023

@babulkomale ja nie som ziaden expert na kavu, a ako pubertiaci aj v mladej dospelosti sme pili nescu a chutila😄 teraz je to skor neobvykle, ze niekde nemaju kavovar, takze som si mozno aj odvykla, ale je to ozaj hnus😄

betulinka1
17. dec 2023

@egonsk nie som si ista s tou kanvicou. Som odvapnovala octom, nechala postat a muz si nevsimol, iba ze je tepla voda a zalial psovi aby mal teplejsie granule teraz v zime. 🙈🙈🙈 nerozumiem, ze necítil ocot ale pes to zjedol 🤣🤣🤣

egonsk
17. dec 2023

@betulinka1 heheh.. no tak aspon vidis, ze ten pes ma absolutnu doveru a zje barsco. 🙂

vevesh
17. dec 2023

@egonsk
@betulinka1 u nas si robil caj otec a zalial si tiez octovou vodou....ze sa mu zdal byt kyslejsi 🤪🙈🙉🙊🤦‍♀️🤷‍♀️

madeincssr
17. dec 2023

Veď aj listový šalát si dávame do vody s octom a cukrom, prečo by to mala byť taká hrôza. A to od čoho odvápňujeme kanvicu inak bežne pijeme vo vode a minerálkach a dokonca je nám to v správnom množstve prospešné.