Zákal sklovca-čierne mušky pred očami.

kurcadlo
25. júl 2019

Ahojte,zakladám túto diskusiu,lebo som sa práve vrátila od očnej s tým,že mám drobné sklovcové zákaly.Som z toho nešťastná,keďže všade čítam,že to má veľa ľudí a vraj je to normálne.No mám 34 rokov a teda necítim sa ešte na zákaly,s ktorými sa nič nedá robiť vraj,iba si zvyknúť.Však žijeme v 21-storočí,musí niečo existovať.

chagi
7. jún 2020

Ja mam 54 a dioptrie - 5.5. Pred mesiacom sa mi zacali robit fosfeny - zablesky pred ocami a tiez jedna stabilna rovnaka "muska". Lekari mi povedali, ze sa mi zcvrkava sklovec, vraj normalny fyziologicky prejav starnutia, a mam sa modlit aby netahal so sebou aj sietnicu, lebo ju potom moze natrhnut a prestanem vidiet. Je to asi 2 mesiace co to trva a nic mi na to nedali, ze liecit sa to neda, ze nemamnic tazke dvihat. Pritom som doteraz ziadne taketo problemy nemala, len vsetko okolo domu robim sama a samozrejme aj dviham. Ma s tym niekto skusenost?

ina009
7. jún 2020

@chagi mne sa robí to isté ale povedali mi, že keby sa aj sietnica stiahla dá sa naspäť prioperovať do osmych hodín kým nevymrú bunky v nej. Tiež mi nič nedali žiadne kvapky nič. Nerozumiem že v dnešnom storočí nemajú lieky alebo pomocné vitamíny pre oči. Vobec v lekárni okrem umelých slz nič nedostať

lukeseky
29. júl 2020

Zákal sklovca sa zjavil tak nenápadne v období keď som to najmenej čakal. Doktor mi odporučil tieto kvapky https://www.pilulka.sk/jodid-draselny-2-unimed-... ... Mám taký zlý pocit že som si to privolal tým že som v posilňovni zdvíhal veľké váhy nad svoj limit. Skúsim pár týždňov len tak relaxovať možno to aj s kombináciou kvapiek pomôže. Možno aj práca na 3 smeny nieje moc dobre. Tie nočné sú pre oči peklo.

wutangclan
23. okt 2020

@kurcadlo nemáš uveitidu?,,ja ju mám a tiež mi to tak začalo,už rok w kuse to mam na ociach a beriem kortikoidy

kurcadlo
autor
24. okt 2020

@wutangclan neviem vôbec,čo to je,idem to pozrieť.Moja očná len zhodnotila,že mám sklovcové zákalky.Nič mi na to nedala.

wutangclan
27. okt 2020

@kurcadlo zaujimavé🤔a vidiš cez ne,,lebo uveitida čo mám ja je zakalený sklovec vlakna a bodky cez oči,hmla,,neprajem nikomu,rok som na PN😩😔

natyy33
14. feb 2021

@kurcadlo ahoj, chcem sa pridať k téme keďže to mam tiez uz dlhodobo, je to furt horšie a horšie.Mam 33. Nikdy som nemala ani nemam problem so zrakom, len tie mušky...Nechapem z coho to je.Vzdy som mávala záblesky bud na jednom alebo druhom oku. Čítala som ze to je očná migréna, keďže po nej ma neboli až tak hlava. Mam teraz haluze ked citam ze sa to tam odlupuje.Mam inak aj hemangiom na pečeni . Čítala som ze to môže byt ked je v tele niaky nádor.Pečeň súvisí s očami. Chcem sa spýtať či fajčíte? Dakujem pekne

mipu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mima172
5. jún 2021

@kurcadlo Ahoj, mam ich aj ja už dlhé roky. Zvykla som si, vnímam ich len "keď chcem". Na začiatku ma to trápilo, no úprimne po možnostiach liečby som nikdy nepátrala, mam silnejšie dioptrie, na toto som si akosi zvykla 🙂

mipu
5. jún 2021

@ivina28 aj ty máš pocit akoby dakedy popri tebe daco prebehlo?

mipu
5. jún 2021

@mima172 aj tebe sa niekedy zdá ze popri tebe prebehne čierny fľak keď hlavou potôčik? Tiež to mam na prqvom oku

mima172
5. jún 2021

@mipu Ani nie, že prebehne ale mi tak "plávajú" v zornom uhle fliačiky.

mipu
5. jún 2021

@mima172 no to hej ale teraz sa mi to niekedy stáva ako taký čierny tienkwd hlavou otocim

ivina28
5. jún 2021

@mipu nie

lilitela
5. jún 2021

@mipu Ano, ale mam pocit, ze mi to tam asi trochu plave. Takze niekedy to mam tak viac v zornom poli a niekedy menej, niekedy ma to rusi viac, niekedy to skoro nevnimam.

silviaby
28. júl 2022

Ja som mala zákal sklovca, pociťovala som ho cca rok a pol od r. 2020 a potom mi robili v apríli 2022 vitrektomiu lebo sietnica sa odlupila. Žiaľ aj takto to môže dopadnúť ale môže to vraj aj samé zmiznúť. Mám 47.držím palce

roxy2
29. mar 2023

@silviaby prosím, pomohla ti vitrektomia na zákal? Je to lepšie?

silviaby
30. mar 2023

@roxy2 áno pomohla na zákal. Videnie je bez lietajúcich mušiek, dioptria 0 ako predtým , len mi museli aj meniť sosovku takže si zvykám na “halo efekty” inak ok

kvetinka75
30. mar 2023

ja to mám odkedy si pamätám a nejako som si zvykla. Ale minule som čítala nejaký článok, vraj sa to dá odstrániť.

kvetinka75
30. mar 2023

@mima172 aj mne tak. Nejako som sa s tým vžila. Mám to od detstva. Niekedy ich ani nevnímam.

roxy2
30. mar 2023

@silviaby tak to je super! Ďakujem za odpoveď. A kde ti to robili?

silviaby
30. mar 2023

@roxy2 v BA v Ružinove

barbora245
3. aug 2023

@kurcadlo dobrý deň chcem sa spýtať či ste to nejako poriešili, ďakujem

barbora245
10. aug 2023

@kurcadlo dobrý deň poriesila ste to nejako? Dakujem

barbora245
10. aug 2023

@ivina28 dobrý deň, poriesila ste to nejako ? Ďakujem

ivina28
10. aug 2023

@barbora245 Lekár má "odbil" že sa to nijak upraviť nedá a treba si na to zvyknúť...

barbora245
10. aug 2023

@ivina28 laser Vam nenavrhli? A zvykla ste si ?

ivina28
10. aug 2023

@barbora245 laser nenavrhli..stále si zvykam

hiro
10. aug 2023

Ak je to ono - take tmavsie bodky tak to mam asi tiez. Objavili sa mi naraz na oboch ociach cca 3-4 roky dozadu a tu stabilne. Myslim ze ani neodbudli ani viac nepribudlo. Vidim ich len na bielom ked pozeram na nieco blizko. Inak o nich neviem.

sammy40
11. dec 2023

Ahojte, tiez mam dlhodobejsi problem s muskami, ktory som ale nejako moc nevnimal.. len vtedy napr., ked som mal vsade navokol sneh.. ale tento rok sa to totalne zintenzivnilo.. konkretne v lavom oku a myslim si, ze sa to stalo po frknuti stojatej vody.. vtedy ma to skriabalo, nevyplachol som si hned az po dlhsom case a potom ma to skriabalo kazdy den a spievodnym faktorom boli nite v strede zorneho pola.. bolo to este v polovici maja a doteraz sa mi to nezlepsilo.. je to dost otravne a neviem co s tym.. bojim sa ze mi to ostane navzdy tak.. a kedze robim za PC, tak mi to velmi vadi.. bol som aj u ocnych expertov, naposledy tak pred dvoma tyzdnami, ale povedali mi ze je to vekom a ze sa to operovat neda.. slecna doktorka mi doporucila vyzivovy doplnok Bromelain a predtym ked som to riesil v maji som tiez podostaval nejake kvapky do oci, ale nic mi nepomohlo.. teda ten Bromelain uzivam zatial len prvy tyzden, takze tam sa to este uvidi ci to bude mat nejaky efekt.. potom napisem o nejake 2 mesiace.. inak zrak mam vyborny, okuliare nenosim, len toto mi robi vrasky na cele