Čo varíte v teplých letných dňoch?
Ahojte, hľadám nejaké inšpirácie - hlavne večere.
Včera som robila kuracie steaky s nivou a zemiakmi, zeleninový šalát, predtým cestovinový šalát s tuniakom
To co po cely rok a co mi chuti..... Aj 10-hodinovy vyvar z kosti, salat, steaky, ryby, gulas..... Mne chuti polievka aj v teple, je mi to jedno
Práve robím segedín. 😂
Ale moja teória je, obetovať sa jeden deň a mám do soboty pokoj. 😀
Ja som vcera vecer piekla cuketove placky.. take dobre letne jedlo a tak som sa pri tom spotila 😂
večere nikdy v živote som nerobila varené
@zuzulienocka78 to co aj inokedy prazenicu, chlieb so sunkou, krupicu, chlieb vo vajci, parky, rozne pomazanky.
@zuzulienocka78 Ja skôr bežné jedlá, včera bola šalátová polievka so slaninou, dnes karfiol, zajtra kurací perkelt, ale v piatok urobím cestovinový šalát, teda uvarené cestoviny, kuracia saláma, sterlizovaná zelenina, koreniny a pol na pol jogurt s tatárskou do toho. Také celkom retro jedlo čo mi napadlo že sme kedysi v teple robili.
Večere nevaríme, nie sme zvyknutý ešte večer pučiť teplé jedlá. Inak varím aj v lete to co aj v zime.
Ovocné polievky a čerstvé šaláty
@zuzulienocka78 väčšinou šaláty s proteínom + jogurt, cottage syr na osvieženie, do toho trocha pšena, quinoa, kus kus, cestovina...
cestovinovy salat, grecky salat, tuniakovy salat, hokaido placky so zemiakmi, varene zemiaky, kuracie spizy, tortilly, zapecene toasty...
cestovinovy salat, grecky salat, tuniakovy salat, hokaido placky so zemiakmi, varene zemiaky, kuracie spizy, tortilly, zapecene toasty...
@anonym_6a6272 vlassky salat z kauflandu.
nevarim teraz vobec
Práve som dovarila kuraciu polievku, fajne horúcu si dám. 🥵 Ale ináč v takom teple nemáme chuť jesť skoro vôbec, deťom stačí v škôlke, škole varené a doma už len nejaké jogurty, výživu s piškótami, ovocie, zelenina.
Vcera caprese a dnes pecenu cviklu s pecenym cesnakom a kozim syrom. Zajtra neviem, asi "frastacku", to je do par minut hotove, nech mame aj maso
večere nevaríme, na obed šalátový prívarok, zemiaky
A hneď päť príspevkov v zmysle, my nevaríme nikdy, večer varené nejem, ja večere nevarím...🙈
Ste super všetky!!!
Snazim sa navarit naraz viac a potom zohrievame - robila som paradajkovu polievku (ta nevadi aj ked sa je trochu vlaznejsia). Vcera dalsiu polievku som robila - spenatovu. Este tam mame rezne a grilovane maso. K tomu salat (nakrajana rozna zelenina, olivac a salatovy syr), varene zemiaky. Zajtra planujem nejake cestoviny s kuracim a syrovou omackou.
tortilla/toast zapeceny/chleba s pomazankou a kopaaaaaaaaaaaa zeleniny
ziadna tepla vecera, nehrozi
a inac aj melon
Tie čo večere nevarite, to nejete celý týždeň varené jedlo?
Ja musím variť večere, lebo prežiť celý týždeň iba na chlebe či rožku s niečím by som umrela od hladu. V práci nemáme obedy a deti ako dôjdu zo školy tiež sú hladný.
Tie čo večere nevarite, to nejete celý týždeň varené jedlo?
Ja musím variť večere, lebo prežiť celý týždeň iba na chlebe či rožku s niečím by som umrela od hladu. V práci nemáme obedy a deti ako dôjdu zo školy tiež sú hladný.
@anonym_5e6eea jeme predsa vareny obed. Ked sme doma tak navarime, ked sme v praci tak objedname. Deti tiez maju obed v skole/skolke.
@zuzulienocka78 tak ako vždy.Nerozlisujem letné a zimné jedla, ale pečené mäso a ťažké jedlá teraz nerobím.Robila som kurací spiz, cuketa, paprika.U nás sa vždy je teplé jedlo buď hustá polievka, alebo nejaká minútka.Obcas pomazánka, omeleta.u nás su hladní všetci a stále😆teraz sme dojedli, ale chodíme spávať neskoro
Na obed kuracie maso na grile, k tomu grilovana zelenina/salat, dresing, chlieb/pecivo. Na veceru sosovicova polievla s opecenou cesnakovou bagetou. Na olovrant vychladeny melon.

Studený šalát budem dnes robiť