Čo doniesť novorodeniatku?

17. jún 2022

Kamoska ma trojmesacne babo a mam ju navstivit a lamem si hlavu,co doniest..veci ma urcite strasne vela. Co ste vy ako mamicky ocenili,ked vas prisli pozriet?

gabikabar_bar
19. jún 2022

Napríklad mňa potešila penová podložka, tu som aj chcela 🙂 záleží od toho koľko chceš investovat, aj tie krúžky ci sa navliekaju, lopticky umelé, hracia knižka

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucyt11
19. jún 2022

Hlavne kamaratke nieco prines, navarene jedlo, nejaku pozornost, deti maju uz vacsinou vsetko a ona aj ked uz nie je uplne novorodenec je isto unavena s malym babom doma

lulu1812
19. jún 2022

Ja som dostala toto od bab z roboty na rozlucku... vsetko vyuzijeme kupene kvalitnejsie co by som si sama asi nekupila

mimi3008
19. jún 2022

@silvike Do mlieka prechadza len minimalne percento, treba si pozriet nove studie.

zoeeoz
19. jún 2022

Ja by som ocenila niečo pre mna, nikdy som nič nedostala po porode, proste niečo na energiu, čokoládka alebo tak :D

cervenaruza123
19. jún 2022

Podla mna najlepsie je spytat sa kamosky. Moja dcerka napriklad dostala plienkovu tortu a z tych plienok mala zapareniny. Odvtedy pouzivame jeden jediny druh plienok, ktore viem, ze jej nerobia problem. Vlhcene obrusky ci kozmetika to iste, ma citlivu kozu, mala ekzemy a aj podostavala tolko kozmetiky a roznych znaciek, ze vela z toho slo do kosa. Hryzatka dostala asi 20, nechcela kusat ani jedno. Oblecenie dostala vacsinou ine ako prave potrebovala. Ma vela podobnych hraciek, co podostavala a jasne ze sa s nimi nehra, ked su velmi podobne. Teraz je starsia uz, dostava stale dlhe piskoty, tie nechce vobec, len obycajne, dlhe vyjedam ja, lebo co s nimi... Keksy chrumky nechce skoro vobec. Najlepsie je sa spytat, lebo kazde dieta je ine a kazda mamicka ma ine veci doma. A mamicky nehanbit sa povedat, co sa realne zide, lebo sak to je aj neekologicke, dostavat veci co sa nevyuziju. Alebo potom vacsia suma penazi a nejaka malickost. Niektorych mamickam peniaze pomozu najviac.

lejusinka
19. jún 2022

@smejo111 prepac ale ak nieco nedam svojmu dietatu lebo som presvedcena ze to nie je zdraviu prospesne tak to nedarujem ani ziadnemu dalsiemu dietatu 🤷🏻‍♀️

smejo111
19. jún 2022

@lejusinka nové plienky treba vyhadzovať, toľká škoda, sú ľudia, čo sa nemajú tak dobre ako ty. Žiaľ😔

lejusinka
19. jún 2022

@smejo111 som clovek ktory pravidelne prispieva ludom v nudzi zo svojich sukromnych penazi a bola by som rada keby mi nebolo vycitane ci a ako prispievam. Ked podla mna nieco nie je spravne tak to robit jednoducho nebudem 🤷🏻‍♀️

smejo111
19. jún 2022

@lejusinka rob si čo chces. Mne prišlo ľúto plytvať vecami ktoré niekto kúp,i zarobí na to a niekto to vyhodí viac k tomu nemám čo povedat

natalka81
19. jún 2022

Moja od kamošiek dostala: hračku na kočík, podkolienky s maslickou, mydielko bupi, letné overaly z tesco, leginky, podbradniky, ohybné lyžičky na prvé prikrmy-tie boli super, ja som dostala čajík a gumene cukríky. Skromne, nič nebolo kúpené zle, malé pozornosti úplne stačili. Aj tatko tuším dostal fľašu vína

denithestrange1993
19. jún 2022

Novorodenec je len 28dni,ty myslis asi kojenec. Doniesla by som nieco prakticke a nieco nieco pre zabavu dietatka. Prakticke - nejake leporelo,ponozticky,body velkost tak 74. Pre zabavu dietatka- hracku do vane,mini plysacik alebo nejaka mini hracka. Urcite by som nekupovala kozmetiku- nevies co preferuju rodicia a velakrat to ani nevyuziju.

jabuducanevesta
20. jún 2022

https://www.martinus.sk/?uItem=733979
ja kupujem túto sadu kníh, síce ju bábatko nepoužije hneď, ale časom sa učí a "číta" a spoznáva prvé slovíčka
ja keď, tak niečo na neskôr kupujem, riekanky alebo uháčkujem hračku či deku do kočiarika

janulienka20
20. jún 2022

@zorana999 ani nehovor. Keď sa mi narodilo druhé dieťa tak v okresnom meste otvorili Pepco. Každý mi odtiaľ nosil oblečenie. Samozrejme oprala som to a z 2/3 bolo všetko hodne do koša. Hrozná kvalita. Ja neviem sem tam ok kúpim niečo ale 90 percent je sh*t. Veď ťa cena hovorí za všetko. Riadim sa tým že radšej nech to stojí aj viac ale viem že mi to vydrží x praní a x susiciek.

janulienka20
20. jún 2022

Mňa by potešila poukázka do DM drogérie napríklad. Nevieš aké plienky používa. Tiež mi dali tortu s plienkami ktoré som nepoužíla lebo boli hrozne za 5 eur. Tak si kúpi všetko čo potrebuje. A v drogérii som ja prvý rok minula najviac peňazí. A kúpi tam všetko čo potrebuje pre baby okrem oblečenia. Ale toho ma myslím každý dosť.

lejusinka
20. jún 2022

@smejo111 lenze ten kto na to zarobi a kupi vie ako to dopadne 🤷🏻‍♀️ Ja som naozaj v tomto otvoreny clovek a kazdy kto stravi viac ako 10 minut so mnou vie aky mam nazor na komercnu drogeriu a netolerujem ju u nas doma

sorayaardente
20. jún 2022

Prekvapilo ma koľko žien tu je nevdacnych... Česť výnimkám, ktoré sa tešia každej veci, lebo si na nich niekto spomenul a dal tu námahu vôbec niečo kúpiť.

sorayaardente
20. jún 2022

@janulienka20 mne z pepca držia veci veľmi dlho a nestalo sa mi, že by sa mi niečo stiahlo, spralo, ale kupujem organicku bavlnu, väčšinou biele a bez zbytočných filtrov a neviem čoho a to drobec často zaspinil veľa veci a periem ich casto,dokonca mam odložené aj pre druhé a sú stále pekne a nositeľne tie veci a zase podľa mňa má pepco niektore krásne kúsky, ale je to vec názoru 🙂

zoeeoz
20. jún 2022

Alebo napadla mi aj fitlopta na cvičenie s bábätkom:D ale to ocenia až tie čo riešia fyzio :D

zoeeoz
20. jún 2022

@luckajozko21 darcekovy poukaz do woltu by bol najlepší darček pod slnkom pre maminku, to je aký super napad

zuzuliatko18
20. jún 2022

Nas maly miluje knihy od svojtku, su pohyblive a je ich naozaj Vela na vyber. Oblecko je podla man najhorsia moznost, na sucasne obdobie kazda mamicka ma a do buducna tazko urcit, ako dieta bude rast a teda CI zrovna v tom obdobi vyuzije. Plienky Len AK viem ake pouzivaju, dietatko moze.mat na niektore zlu reakciu.
Ja mam najradsej handmade darceky, pridu mi osobnejsie a viem, ze to clovek vybral s myslienkou na obdarovaneho.

gabika20
20. jún 2022

Ja som isla pozriet svojho synovca a normalne som sa opytala brata co mam malemu kupit presne nech nedotrepem 150tu hrkalku, plienky maju az po velkost 4 dost, oblecenie tiez kopec.. navyse teraz v lete je aj tak len v bodycku alebo plienke vacsinou tak mi poradil presne druh vlhkych obruskov (tych nikdy nie je dost) neprisla som s prazdnymi rukami ani s dalsou zbytocnostou do domu

lima_elvie
21. jún 2022

Ja by som sa spýtala mamičky čo potrebuje a nekupovala blbosti "lebo to potrebujú"
Totiž :
Plienky, vlhčené, kremik na riťku, kozmetika - sa nemusíš trafiť do značky.
Oblecko tak isto - záleží aký má vkus.
Treba sa spýtať to nie je hanba.
Samozrejme niečo mamičke ☺️ keď sa mi narodila dcérka tak mi jedna kolegyňa doniesla detské šampanské ☺️ som sa neskutočne potešila 😁

mamkalentedkova
21. jún 2022

Nám zvykli doniesť fenyklovy čajík ,mne tiež čaj na dojčenie ,dostali sme aj plienky,ale vždy sa predom pýtali,ake používame (svagrinej som tiež nosila plienky ,utierky ,ale tiež som sa pýtala ,aké používajú ?.Kamoška napríklad mojej priniesla hrkalku ,hryzatko,je to malé ,nezavádza to a zahrá sa s tým dodnes .
Inak knizocku,ako radia baby sú veľmi vďačné ..my čítame stále 😉. Tiež nám zvykli priniesť nejaké ovocné prikrmy a podobne .Podbradník u sú tiež fajn ,alebo látkové plienocky ,tie sa dajú využiť kadeako ...Určite sa nestratí ani oblečenie ,ale už by som asi pozerala niečo väčšie ,teraz určite už výbavu na leto má 😉

mamiajka04
23. sep 2022

Ahojte, je tu niekto z Martina čo robí plienkove torty?