Návšteva novorodeniatka počas covidovej situácie

rybka2021
28. apr 2021

Ahojte mamicky, po akom case prisli na navstevu pozriet vase novorodeniatko stari rodicia?
Planujeme ich prvu navstevu vonku kocikovat kvoli covidu aby sme neboli vo vnutri (to bude 5 tyzdnove babatko).
Aku mate skusenost?
Dakujem

hapkova
28. apr 2021

@rybka2021 ked pojdete von, tak si myslim, ze je to v poriadku

pribinak
28. apr 2021

Normálne by som ich pozvala aj dnu, veď nech si urobia testy a ak budú negatívni, tak prečo byt len vonku.

mima1
28. apr 2021

Normalne by som zavolala aj dnu. Presne ako pise pribinak urobia si test a hotovo ked chces mat istotu. A proste povies ze necmukat nestiskat nechytat. Kuknu pokecaju a prasia domov 😂😂

michellia
28. apr 2021

@rybka2021 ked budete vonku tak je to oki 🙂 pokial si nie su isti ci nie su pozitovni treba sa dat otestovat 🙂

pribinak
28. apr 2021

@mima1 keď budú negatívni, normálne by som dala babke a dedkovi bábätko popestovat. Veď aj to bábätko si musí budovať imunitu.
Ruky umyť, to je základ, ale zas prehnaná hygiena môže byt viac na škodu ako na osoh

kiki68
28. apr 2021

Ihned, my sme boli hned na druhy den ako sme dosli z porodnice u nich. Uplne v poho.

gabika128
28. apr 2021

@rybka2021 svokrovci sú už zaočkovaní, no a našich by som poprosila o test. Aj keď asi by som sa nestretla s pochopením 🤷‍♀️

jazula
28. apr 2021

Presne toto teraz riešim...moji rodičia prídu až keď ich zavoláme, prvú dávku očkovania majú za sebou a určite pôjdu aj na test. Problém mám so svokrou...jej “nikto nič rozkazovať nebude” v zmysle testovanie, cestovanie cez okres, stretavanie so známymi, ockovat možno ešte tak Sputnikom sa dá, ale skôr ani to nie... Jej bábo ukážeme fakt asi len na prechádzke v kočíku, keď bude mať nejaké dva týždne...

elizabet173
28. apr 2021

@jazula svokra je hotový poklad, len kopať a kopať....zabudla, že kde končí jej demokracia, začína demokracia niekoho iného. Nech jej tvoj muž dá jasne najavo, že k dieťaťu ju pustíte jedine s negatívnym testom.

jazula
28. apr 2021

@elizabet173 Tak ona vie, že máme rozdielny pohľad, chcela niekedy začiatkom roka prísť na návštevu, ale to som ju nepustila dnu a radšej som sa s ňou šla prejsť (cítila som sa strašne, keď som jej povedala, že návšteva vnútri nie), na tému očkovania sa s ňou odmietam baviť...podľa mňa tuší, že ani s návštevami malej to nebude pre ňu ružové. Ale budem sa s ňou musieť porozprávať, muž ma podporuje, ale tak nejako ráta s tým, že bude so mnou po pôrode doma tak 2 dni a potom mi sem pošle na pomoc svoju mamu...

anabel2341
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
thoughtfulweirdo
28. apr 2021

My budeme mať novorodenca každú chvíľu a veru len vonku budú návštevy. Negativitu by som verila len babičke, ktorá ozaj nechodí vôbec nikam okrem prechádzok po vonku, ale všetci ostatní, pracujúci, študujúci, združujúci sa si môžu na ten antigenovy zdrap akurát tak nákupný zoznam napísať, takú výpovednú hodnotu to má 😅 doteraz som koronu nijak špeci neriešila, ale prvé týždne po pôrode určite nič riskovať nebudem. Radšej budem dva-tri mesiace za hysterku, než nedajbože riešiť koronu pri dvoch malých deťoch. Ďakujem, neprosím. Jedine, že by si niekto kvôli nám zaplatil PCR, to už by som do úvahy brala, ale takí vzácni asi nikomu nebudeme 😂

ninusa221
28. apr 2021

@rybka2021 kamoske prisli hned ako ju pustili z nemocnice...potom zistila že je pozitivna... ale tí čo boli u nej ju nenakazili doniesla si to z pôrodnice my sme boli na navšteve po mesiaci...

elizabet173
28. apr 2021

@jazula a ty ju na pomoc chceš? Bez testu?

katka281
28. apr 2021

@rybka2021 tak my sme sa cestou z porodnice (v januari) zastavili u svokrovcov a moji rodicia cakali u nas doma (prisli nam navarit, upratat, nakupit) - bola to obrovska pomoc, mamka mi velmi pomohla a vela ma naucila v tych uvodnych dnoch. Vsetci boli den pred tym na testovani. Nic malemu nie je, uz ma 4 mesiace. Nie su to predsa cudzi ludia, my sme z toho dramu nerobili 😊

elizabet173
28. apr 2021

@katka281 myslíš, že rodinní príslušníci nemôžu byť pozitívni? Za iných okolností nevidím problém, ale teraz je trochu iná situácia, aj keď sa upokojuje. V rodine sme mali veľmi ťažký priebeh, mladý, zdravý človek skončil v nemocnici na kyslíku. Babka by sa mohla správať trochu zodpovednejšie k najbližším, ak by išlo len o ňu, je to jej vec.

katka281
29. apr 2021

@elizabet173 pokial sa spravaju zodpovedne, nevidim v tom problem. Aj my sme mali v rodine tazky priebeh, kazdy ma uz niekoho v rodine kto koronu mal. Ak to mas dostat, dostanes to, myslim si ze si tym budeme musiet prejst skoro kazdy...mamicka co rodila vtedy kedy ja, koronu dostala spolu s tyzdnovym babatkom a bola jedine v obchode, jej muz sa nepomohl z domu a teda nakazeny nebol. Vacsie ohrozenie vidim v navsteve pediatra ako to, ze si vnucatko pride popestovat jeho starka. Samozrejme pokial stara mama nenosi respirator a prdi na nejake pravidla a opatrenia, tak to meni celu vec. Je to kazdeho osobna vec, je v poriadku mat na veci iny pohlad/nazor 😊

elizabet173
29. apr 2021

@katka281 ale prečo ohrozovať vedome novorodeniatko, ak netreba?

katka281
29. apr 2021

@elizabet173 Do obchodu pani nechodi? Vytahom nechodi? K pediatricke nechodi? Manzel/priatel nechodi do prace? A dalsich xy cinnosti....Vsetko robi vedome. Opatrnost je na mieste, avsak podla mna je prilisna izolacia dietata skor na skodu. Dieta potrebuje podnety pre spravny vyvoj - aj co sa tyka psychiky, aj imunitneho systemu. Mozno je pravda niekde uprostred mojho a tvojho nazoru 🤷‍♀️

jazula
29. apr 2021

@katka281 Veď práve, úplne všetko človek eliminovať nevie, tak odstráni aspoň to riziko, ktoré ovplyvniť vie... A síce čakám len prvé bábo, tak skúsenosť nemám, ale verím, že tie prvé týždne (o ktorých je tu reč) bude mať malá podnetov dosť už len z toho, že je na svete 🙈. Skôr som čítala, že vie byť novorodenec presýtený podnetmi a netreba to preháňať...celkom som už zvedavá, ako bude tá realita vyzerať 😊

zuvelyn
29. apr 2021

V den ako sme prišli z pôrodnice a potom cca kazdy tretí den. Neviem si predstaviť žeby ho mali vidieť prvý raz az ako dvojmesačného. Narodil sa v maji minulého roku.

elizabet173
30. apr 2021

@katka281 pozor, ja nepíšem o izolácii dieťaťa, mimo pandémie môže kľudne svokra prísť v deň príchodu z pôrodnice, ja som posledná v rade, ktorá svoje dieťa izolovala. Ale hádam ju nezabije ísť sa otestovať. Kamarátke sa narodil vnuk, brali to ako úplne samozrejmé, že išli na PCR testy aj s mužom, kým ho išli pozrieť.