Darček pre ročného chlapca na Vianoce

11. nov 2022

Poraďte co kúpiť pre ročného chlapca na vianoce, je to manželov synovec. Chceli sme mu pavúka - choditko, ale oni to nechcú používať. Rozmýšľala som aj nad Mikulášom, nejaké výživy a pod. ale švagriná vari malému podľa knihy. Sme zúfalí lebo sa im dá ťažko vyhovieť a peniaze im nechceme dávať. Manželov brat bol teraz pred výplatou u zubára, požičal si od nás 100€ a na druhy deň bola svokra strážiť malého lebo švagriná išla na nákupy. Peniaze si nevážia a nevedia rozdeliť preto nie peniaze. Aj v lete som im dala našu starú hrazdičky s hračkami a odložili ju k svokrovcov lebo je vraj nato ešte malý, ale dodnes ju nepoužívajú aj keď ma už 8mesiacov.

tinkavvv
11. nov 2022

Mam docnu dceru. Na vianoce dostane napriklad drevene vkladacky, zvukove knihy, magneticke kocky... pre rocneho sa vybera uplne lAhko a moze to byt aj nieco co vyuzije trochu neskor.

amonet
11. nov 2022

pozri značku little dutch tou nic nepokaziš a na mikulasa pozri good grout, french freunde, holle, ma to aj alza su to zdrave varianty sladkosti

sima1415
11. nov 2022

Na Mikuláša zeleninu a ovocie a ja som synovi kúpila autodráhu a toto https://www.mall.sk/drevene-didakticke-hracky/v...

ninka1991
11. nov 2022

Chod do pepca 😊 maju tam celkom fajn veci a ked si nevazia nic tak ako pises nebude ti to luto pretoze tam nemaju az take drahe veci 😉

jeanne14
11. nov 2022

Drevená zatlkačka je fajn darček pre ročne dieťa. 😉

amonet
11. nov 2022

@ninka1991 mozno to nie je o tom ze si nevazia nic, mozno to je o tom,ze nechcu bludy🤷‍♀️ viem o com hovorim som za exota lebo nechcem v zasade plastove hracky,dieta je iba poctive a zdrave veci a pavuka ani hrazdicku sme nemali a tiez si ludia myslia ze sme nevdacni a pritom sme iba vyberavi a dvakrat si rozmyslime co dame dietatu. no a ked mi niekto donese nieco z pepca tak to ide z domu velmi rychlo

marzuz89
11. nov 2022

Ste zufali, lebo sa im da tazko vyhoviet. Ehm. Pavuka? Skus si pozriet nieco o psychomotorickom rozvoji, mozno pochopos, preco ho nechcu. Vyzivy pre 8m dieta.. Ani ja by som nechcela, radsej ovocie, kase. Co je take zle na tom, ze mu mama VARI a kupovanu stravu pre batoliatko nechce? Ja som svojim detom v tomto veku, a aj neskor a nadalej, vyhradne varila. Ziadne sklicka, kupovane vyzivy.

Ale k veci - super je akakolvek knizka, ak chces hodnotenjsiu sadu, kup 5k Potuliek. Su to knihy na dlhe a dlhe roky. Alebo lego duplo, nevyuzije mozno hned v 12m, ale v 1,5r ako by nasiel. Alebo drevenu vlacikovu drahu. Take hracky ako vkladacky, zatlkacky atd by som nekupovala, nase deti sa s tym hrali zhruba od 9m, takze sme uz doma mali. Kludne aj kvalitnejsie plastove odrazadlo, na jar vyuzije.

veronikaszabova
11. nov 2022

@ninka1991 do pepca? Ved tam su len plastove debiloviny.

Autorka - choditko v roku? Ved to uz tie decka aj chodia.
Drevene kocky, lego duplo, tatrovka,...

chatte007
11. nov 2022

Edukacna kocka, activity board, zatlkacka, knizky pre najmensie deti s posuvnymi alebo vyberatelnymi dielmi (napr. zo serie Minipedia od vydavatelstva Svojtka, u nas mali uspech od 9 mesiacov). Alebo ako tu uz bolo spomenute - lego duplo ci odrazadlo, vyuzije trocha neskor. Mojho bavila aj kresliaca magneticka tabulka cca od roka aj par mesiacov.

54tinka54
11. nov 2022

Odrazadlo, knihy pre taký vek, kocky, vkladacky.. na Mikuláša nejaké výživy bez cukru, v dm majú rôzne zdravé chrumky, ovocné tyčinky či keksíky určené pre deti od roka.

ludinka
11. nov 2022

ja odporucam lego duplo zvieratkove s tym sa pohra aj do 6 rokov

vilma7
11. nov 2022

Odrážadlo?

lubina
11. nov 2022

U nas bol vo veku okolo 1 roka velmi oblibeny hovoriaci psik od Fisher Price. Dcera stlacala labky a uska a nostek a psik spieval, hovoril basnicky. Uplne super hracka, doteraz ju mame a to ma dcera 13 r. 😉

vreckovka2
11. nov 2022

opýtaj sa ich, čo im treba. Na Mikuláša môžete aj čerstvú zeleninu a ovocie - opýtala by som, čo má už dieťa zavedené, čo má rado. A na Vianoce by som sa určite opýtala. Ja švagrinej vždy pošlem viacero linkov, a ona si už vyberie jednu vec, čo by bola vhodná pre jej syna. A rovnako aj ona mne takto posiela. Za ostatných kupujem ja, lebo nechcem hračky plastové, svietiace, hrajúce a podobné príšernosti...

banalu
11. nov 2022

Zalezi kolko chcete investovat, ale napr. drevenu vlacikovu drahu. Da sa potom rokmi dokupovat a su kompatibilne aj od viacerych predajcov, tak aj ked kupi niekto dalsiu, vedia vyskladat dlhsiu drahu.
Ak viac € tak piklerovej trojuholnik napr.

majlo1234
11. nov 2022

Auticko Janod Brico kids, alebo hocico z tej rady bavi nasho syna 🙂

daniela_es
11. nov 2022

Odrážadlo fakt nie, tie plastové motorky a autíčka sú z hľadiska správneho motorického vývoja úplne nevhodné a keď nechcú používať pavúka, predpokladám, že si dajú záležať aj na tomto. My máme v rodine asi rovnakú povesť ako švagrovci, tiež nie som naklonená hocijakej plastovej hračke. Čiže poradím - spýtaj sa, čo by preňho chceli. Ak to nie je cesta, tak lego duplo je dobrá vec, je to hračka na viac rokov. Na Mikuláša pozri nejaké ovocie v bio sekcii, majú ju dnes už takmer v každom supermarkete.

marzuz89
11. nov 2022

@daniela_es odrazadlo treba samozrejme vybrat spravne, uzka motorka so sirokymi kolesami je ok. Aspon teda ja som myslela taku, lebo tiez som proti sirokym "autovym" odrazadlam, je to otras, alebo trojkolky.. Takze motorka sama o sebe je super, ked vies vybrat spravnu "uzku" 🤗

daniela_es
11. nov 2022

@marzuz89 to áno, len takých nie je na trhu veľa a väčšina ľudí si pod odrážadlom predstaví starú klasiku. Preto som len chcela varovať, aby to nedopadlo tak, že kúpi a švagrovci to nebudú chcieť používať.

majkabambulik
11. nov 2022

Ak vies, ze si nic nevazia a tvoje tazko zarobene peniaze skoncia na smetisku rovnou priamou ciarou, tak si pozri tu na MK darujem a zober mu cokolvek-detske knihy atd. Pekne to zabal a daruj Nebude ti luto, ze ty si sama odopries a oni sa takto k tvojim darom stavaju....

mikadooo
11. nov 2022

Kúpte mu plienky 😉. Dieťaťu to bude úplne že jedno a rodičia sa potešia 😁.

zorkahorka
11. nov 2022

My sme boli nadseni zo sani. Určite ich vyuziju.alebo odrazadlo.chlapci radi riadia dake vozidlo. A velmi dobre knihy su tie, v ktorych deti musia hladat urcene veci. Tusim sa to vola najdes ma?

lia299
19. nov 2022

Moja kamarátka kreslí vlastnoručne takéto krásne tričká moje deti od nej majú a veľmi sa im páči 🙂 nakresli podľa vašich predstáv cenu ma 9€